سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45117
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دود شدن 65000000000 نخ سیگار قاچاق در کشور
Print This Post
مدیر نظارت و صیانت از تولید شرکت دخانیات کشور گفت: براساس گزارش وزیر بهداشت، از مصرف 65 میلیارد نخ سیگار حدود 4000 میلیارد تومان بابت ورود قاچاق کالای دخانی به ...

مدیر نظارت و صیانت از تولید شرکت دخانیات کشور گفت: براساس گزارش وزیر بهداشت، از مصرف 65 میلیارد نخ سیگار حدود 4000 میلیارد تومان بابت ورود قاچاق کالای دخانی به کشور دود می شود.

 به گزارش سلام دلفان، محمدرضا تاجدار در دومین همایش استانی و کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالای دخانی و بررسی قوانین جدید مقابله با قاچاق کالا در کرمان اظهار کرد: در 9 ماهه امسال بیش از 530 نوع محصول دخانی قاچاق در کشور کشف شده که حدود 50 نوع محصول دخانی در گروه یک محصولات قرار دارند و 480 نوع از این کشفیات هم ردیف تولیدات داخلی کشور هستند.

دود شدن 4000 میلیارد تومان سیگار قاچاق

وی افزود: براساس گزارش وزیر بهداشت، از مصرف 65 میلیارد نخ سیگار حدود 4000 میلیارد تومان بابت ورود قاچاق کالای دخانی به کشور دود می شود.

تاجدار تصریح کرد: هر میزان واردات قاچاق افزایش داشته، واردات قانونی و تولید دخانیات نیز در کشور کاهش یافته است.

وی با اشاره به افزایش عوارض و مالیات و کاهش سهم شرکت دخانیات ایران در بازار دخانیات گفت: شرکت دخانیات ایران کمتر از 20 درصد در بازار دخانیات سهم دارد و بحث حمایت از اشتغال داخلی و 7000 نفر نیروی شرکت دخانیات را کسی ندیده است.

مدیر نظارت و صیانت از تولید شرکت دخانیات ایران اظهار کرد: قرار بود در سال جاری 34 میلیارد نخ سیگار در کشور تولید کنیم که در حال حاضر به تولید 10 میلیارد نخ نرسیده‌ایم.

کشت توتون و تنباکو در 8000 هکتار از مزارع کشور

تاجدار افزود: 8000 هکتار کشت توتون و تنباکو در کشور انجام می شود و از 8000 کشاورز خرید می کنیم که مسئولان باید در وضع مالیات به این مسائل و اشتغال این افراد توجه کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 2000 کارتن کشفیات سیگار در کشور بوده است که در سال جاری تاکنون بیش از 30 هزار کارتن کشف شده است و تا پایان سال به 40 هزار کارتن می رسیم.

ایجاد 80 هزار شغل در ازای رسمی شدن واردات سیگار

مدیر نظارت و صیانت از تولید شرکت دخانیات ایران بیان کرد: 350 میلیارد تومان قرار بود از افزایش مالیات عاید دولت شود، آیا شد؟ مسئولان باید به این مسائل توجه و نمایندگان مجلس پیگیری کنند.

وی اظهار کرد: اگر می خواهیم عدد قاچاق کالای دخانی را به کمتر از 15 درصد برسانیم باید همه تلاش کنند و در وضع مالیات، این مسائل را در نظر بگیریم.

تاجدار بیان کرد: اگر عدد قاچاق را به کمتر از 10 درصد برسانیم 21 میلیارد به شبکه کشور تزریق می شود و اگر 21 میلیارد نخ سیگار به صورت رسمی وارد شود، 80 هزار شغل در کشور ایجاد می شود و مسئولان باید به این مسئله توجه و از ظرفیت شرکت دخانیات بیشتر استفاده کنند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار