سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45120
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جوانترین خلبان عملیات حمله به اچ-۳+عکس
Print This Post
عملیات حمله به اچ-۳ ، یکی از بی نظیر ترین عملیات هوایی تاریخ جنگ های هوایی است که طی آن ، جنگنده های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ...

عملیات حمله به اچ-۳ ، یکی از بی نظیر ترین عملیات هوایی تاریخ جنگ های هوایی است که طی آن ، جنگنده های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به تاریخ۱۵ فروردین ۱۳۶۰، پایگاه هوایی عراق، موسوم به «الولید» را در غربی ترین نقطه ی این کشور در مرز مشترک عراق و اردن بمباران کردند و آن را منهدم ساختند.
عملیات حمله به اچ-۳ ، یکی از بی نظیر ترین عملیات هوایی تاریخ جنگ های هوایی است که طی آن ، جنگنده های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به تاریخ۱۵ فروردین ۱۳۶۰، پایگاه هوایی عراق موسوم به «الولید» را در غربی ترین نقطه ی این کشور در مرز مشترک عراق و اردن بمباران کردند و آن را منهدم ساختند.

جوانترین خلبان عملیات حمله به اچ-۳+عکس

در این عملیات ده ها فروند هواپیمای عراقی (حدود ۸۰ درصد از جنگنده های استراتژیک نیروی هوایی ارتش بعث) شامل میگ ۲۳، سوخو ۲۰، تییو ۱۶، تییو ۲۲ از بین رفتند.

تحقق چنین عملیات حیرت انگیزی از جانب ایران، به قدری از سوی ارتش بعثی عراق ناممکن به نظر می رسید که در ابتدا اعلام کردند که این حمله از جانب جنگنده های اسراییل صورت گرفته‌است.

پس از انجام این عملیات محیر العقول، خلبانان شرکت کننده در آن، به دیدار فرمانده کل قوا، حضرت امام روح الله شتافتند و با پیشوای خود تجدید میثاق نمودند.

جوانترین خلبان عملیات حمله به اچ-۳+عکس

تصویری که مشاهده می کنید، شهید غلام عباس رضایی خسروی ،جوان ترین خلبان کابین جلو در عملیات حمله به اچ۳ را در کنار امام روح الله ثبت کرده است. غلام عباس به سال ۱۳۲۹ در قصرشیرین متولد شد و در سال ۱۳۶۲ بال در بال ملائک گشود.
*پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز 1404

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار