سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45178
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تعطیلی 90 واحد تولیدی در لرستان
Print This Post

در حالی روحانی در سخنرانی‌های خود از پایان دوره رکود در کشور و آغاز دوره رونق اقتصادی در کشور را به مردم مژده داد بود که 90 واحد تولیدی در لرستان تعطیل شده است.

عباس قائدرحمت  بیان کرد: سهم مشخصی از قانون هدفمندی یارانه‎ها باید به تولید اختصاص پیدا کند که متأسفانه این امر محقق نشده و این بند اجرا نشد.
وی اضافه کرد: این میزان باید در حمایت از تولید داخلی و اشتغالزایی صرف می‎شد و اگر این کار صورت نگیرد با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد. همچنین شرکت‎ها و تولیداتی را نیز که از قبل داشتیم از بین می‎رود.
قائدرحمت ادامه داد: حرف ما این است که عین مرّ قانون باید عمل شود و هر درصدی که قانون برای بخش تولید قرار داده است باید محقق شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: امسال با توجه به کاهش قیمت نفت در بحث بودجه سال خاصی است و راهکار نیز اقتصاد مقاومتی است. سیاست ما افزایش تولید و اشتغال است که کاهش سهم تولید با این موضوع مغایرت دارد. نباید کاهش سهم تولید این مقدار اشتغال و تولید را نیز که داریم، از بین ببریم.
وی تصریح کرد: از طرفی بعضی واحدهای صنعتی خصوصاً مناطق محروم و کمتر برخوردار تعطیل شده‎اند و تعدادی از آنها به مصادره بانک‎ها درآمده‎اند. به طور مثال در لرستان شهرک‎های صنعتی و به طور اخص منطقه ویژه ازنا تا به حال حدود 90 واحد تولیدی تعطیل شده‎اند.
قائدرحمت اظهارکرد: این واحدها با مشکل مواجه شدند اگر حمایت نکنیم طبیعتاً واحدهای بیشتری تعطیل خواهند شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: همچنین از این تعداد 40 واحد را بانک‎ها مصادره کرده و این روند ادامه دارد. بانک‎ها باید از اموال عمومی حمایت کنند. بعضی از این واحدها ممکن است مقصر باشند و تعدادی نیز به علت سیاست‎های غلط و وضعیت فعلی تحریم‎ها به این موقعیت رسیده‎اند.
وی خاطرنشان کرد: شرایط و بحث مقصرها که جداست و بانک‎ها باید اقدامات لازم را در خصوص آنها انجام دهند اما دیگر واحدها را باید حمایت کرد چرا که تعطیلی و نیمه تعطیل بودن آنها به نفع هیچکس نیست.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار