سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45190
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » ضرورت طرح مباحث مهدویت/ هر کس که بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است
Print This Post
جمعه های انتظار(1)/ بسته آدینه سلام دلفان برای امام زمان (عج)؛

حال که دشمن در مورد کارهای ضدفرهنگی مهدویت کار میکند بر ما لازم است که مباحث مهدویت را هم خوب بشناسیم و هم خوب به دنیا بشناسانیم و کاری کنیم که گوشه به گوشه ی زندگی ما و تمام شهر و دیار ما بوی امام زمان عج را بدهد

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت مولانا علی علیه السلام.
اولین نکته در مباحث مهدویت اینست  که متوجه ضرورت طرح مباحث مهدویت باشیم چرا که اگر ضرورت طرح مباحث مهدویت را درک کنیم در راستای توجه و عنایت به مباحث مهدویت تلاش بیشتری خواهیم کرد.
قبل از اینکه در مورد مباحث مهدویت حرفی بزنم توجه به این نکته ضروریست که موعود و منجی آخرالزمان یک اعتقاد کلی و عمومی در ادیان الهی است و تمام ادیان به موعود اعتقاد دارند ولی در مورد مصداق دچار اختلاف هستند که هر کدام موعود را از دین خود میداند مثلا مسیحیان مسیح و بوداییان بودای پنجم و زدتشتیان سوشیانت و…را منجی میدانند و برای آمدن منجی خود در تلاش هستند که ما هم منجی را بر اساس مذهب حقه ی تشیع امام دوازدهم حضرت مهدی موعود عج میدانیم.
با توجه به نکته یاد شده ضرورت طرح مباحث مهدویت را از چند بعد از ابعاد موجود مورد بحث قرار می دهیم.
۱ – بعد اعتقادی : از لحاظ اعتقادی شناخت امام زمان عج بسیار ضروریست چرا که در روایت معروف از پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم طبق نقل شیعه و سنی آمده است که فرمود ( هر کس که بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است ) برای توضیح حدیث توجه به معنای مرگ جاهلیت ضروریست.از امام صادق علیه السلام طبق نقل اصول کافی سوال شد که مرگ جاهلیت یعنی چه؟ فرمود : یعنی به مرگی دیگر غیر از اسلام خواهد مرد.حال که معنای مرگ جاهلیت معلوم شد که یعنی غیر مسلمان مردن توجه به آیه ۸۵ آل عمران معنای حدیث را کاملا معلوم و مشخص میکند که میفرماید : هر کسی غیر از اسلام دین دیگری اختیار کند ابدا از او مقبول نیست و در آخرت از زیانکاران خواهد بود.پس با توجه به این دو حدیث و آیه هر کسی که امام زمانش را نشناسد عاقبت به شر خواهد مرد.
همچنین در دعای معروف از امام علی علیه السلام آمده است که فرمود (. ..اللهم عرفنی حجتک فانک ان لم تعرفنی حجتک ضللت عن دینی : خدایا حجتت را به من بشناسان و الا از دین خودم گمراه میشوم)یعنی عدم شناخت امام زمان عج بسیار مضر است و باعث گمراهی انسان و نیز عاقبت به شری او خواهد شد.
۲-بعد فرهنگی:از لحاظ فرهنگی مهدویت و شناخت امام زمان عج نیز بسیار ضروریست چرا غرب تمام توان خود را برای نابودی فرهنگ مهدویت به کار برده است چرا که به اعتراف خودشان مهدویت و فرهنگ مهدویت یکی از مهمترین و کلیدی ترین عوامل رشد و قوت گیری و پیروزی شیعیان است.بنابراین تمام توان خود را به کار برده است تا با تلاشهای ضد فرهنگی و با سیاهکاری اعتقاد به امام زمان عج را از مردم بگیرند و در نتیجه شیعه قدرت خود را از دست بدهد و بتوانند بر شیعه پیروز شوند.حال که دشمن در مورد کارهای ضدفرهنگی مهدویت کار میکند بر ما لازم است که مباحث مهدویت را هم خوب بشناسیم و هم خوب به دنیا بشناسانیم و کاری کنیم که گوشه به گوشه ی زندگی ما و تمام شهر و دیار ما بوی امام زمان عج را بدهد.ولی متاسفانه در این بعد فرهنگی بسیار کم کاری میشود.چرا مثلا در مدارس و آموزشگاه های ما مباحث مهدویت مطرح نباشد و چرا اصلا کتابهایی هر پایه در مورد شناخت درست امام زمان عج نداشته باشند چرا در مدارس و دانشگاه ها رنگ و بوی امام زمان عج اگر هم باشد فقط در حد یه دعای سلامتی بعد از نماز است و این بسیار دردناک است.باید مدارس را در اختیار متخصصین مهدویت قرار بدهند تا در حد نیاز و ضرورت دانش آموزان را با امام زمان عج آشنا کنند.
چند نکته:
۱- ابعاد مختلف دیگری هم هست برای شناخت امام زمان عج مثل بعد سیاسی و بعد اجتماعی و…که بحث در این ابعاد بسیار ضروری نیست.
۲- تمام بلاها و بدبختی های مختلف و تفرقه ها و کشمکش ها و نزاع و انحراف ها و فساد ها ناشی از عدم شناخت امام زمان عج است و اگر جامعه امام زمانش رو خوب بشناسیه فساد و بدبختی از جامعه کمتر خواهد شد.
۳-شناخت اولین و از مهمترین وظایف یک منتظر است چرا که علم و شناخت مقدمه همه اقدامات بعدی و اعمال در راستای امام زمان عج و آماده کردن مقدمات ظهور حضرت مهدی است.که باز البته ما کم کاریم و در راستای شناخت امام زمان عج بسیار کم همت و تلاش ظاهر شده آیم.
۴ – در مباحث آینده آرام آرام به امید خداوند در مورد وظایف منتظر بحث مفصل خواهیم کرد.

شعری از حجت الاسلام علی گلی(غمکده)  برای امام مهدی (عج)

خسته ایم از بی کسی برگرد ای آقای ما/
باز کن زنجیر عصیان از دو دست و پای ما//

بی تو هم دیروز و هم امروزمان نابود شد/
لااقل آباد کن مولای من فردای ما//

حس سبز بودنت تزریق کن بر جانمان/
تا بپوشد رنگ واقع بر تنش رویای ما//

در سکوتی پر ز معنی سر به زیر انداختم/
لحظه ای دانستم از  من دلخوری مولای ما//

منتقم باز آ طلب کن خون جدت را دگر/
انتقامت می کند خرسند این دلهای ما//

جان زینب عمه ات برگرد تا من زنده ام/
تا شوم حاجت روا ای ماه خوش سیمای ما//

 

 1. نویسنده دیدگاه: عسل
  بهمن ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۹

  سلام .با تشکراز مطالب و شعر قشنگتون

 2. نویسنده دیدگاه: علی
  بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۱۲

  عالی بود

 3. نویسنده دیدگاه: غمکده
  بهمن ۱۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۵۹

  سلام خواهش میکنم. به امید خداوند مباحث مهدویت هر هفته گذاشته میشه لطفا پیگیری کنید و ما رو هن دعا بفرمایید که توفیق سربازی خاص امام زمان رو پیدا کنیم.
  التماس دعای فرج.
  اللهم عجل لولیک الفرج بحق سیدتنا زینب

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار