سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45237
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قصد ملک سلمان برای روابط نزدیک‌تر با ایران
Print This Post
کارشناس مسائل سیاسی به تحولات عربستان پس از مرگ ملک عبدالله اشاره کرد و گفت: اگرچه ملک سلمان در ابتدا تغییراتی را اعمال کرد اما یک سری از وزا همچون ...

کارشناس مسائل سیاسی به تحولات عربستان پس از مرگ ملک عبدالله اشاره کرد و گفت: اگرچه ملک سلمان در ابتدا تغییراتی را اعمال کرد اما یک سری از وزا همچون وزیر خارجه، دارایی و نفت را تغییر نداد که بیانگر عدم تغییر چشمگیر در اوضاع داخلی و خارجی عربستان است.
قصد ملک سلمان برای روابط نزدیک‌تر با ایرانبه گزارش سلام دلفان، کارشناس مسائل سیاسی، امروز در برنامه مجله سیاسی شبکه جام جم صدا و سیما، به تحولات عربستان پس از مرگ ملک عبدالله اشاره کرد و گفت: طبق سخنرانی ملک سلمان، پادشاه جدید عربستان، سیاست‌های او تغییرات خاصی را نشان نمی‌دهد.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به سخنرانی ملک سلمان افزود: پادشاه جدید عربستان، برنامه‌های ملک عبدالله را در حمایت از گروه‌های تکفیری و تبعیت از اهداف رژیم صهیونیستی و ناتو ادامه خواهد داد اگر چه اعلام کرده که قصد دارد روابط نزدیکتری با ایران و عراق داشته باشد.

تیموری اظهار داشت: اگرچه ملک سلمان در ابتدا تغییراتی را اعمال کرد اما یک سری از وزا همچون وزیر خارجه، دارایی و نفت را تغییر نداد که بیانگر عدم تغییر چشمگیر در اوضاع داخلی و خارجی عربستان است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به چالش‌های داخلی عربستان، ابراز داشت: 7000 شاهزاده سعودی به نوعی در کسب قدرت رقابت‌ می‌کنند و نظام عربستان در ظاهر از لیبرال دموکراسی تبعیت می‌کند اما در عمل این‌گونه نیست و شیعیان را که از شهروندان درجه دو عربستان هستند در بلوک قدرت و نظام سیاسی راه نمی‌دهند.

وی یادآور شد: سیاست خارحی ملک سلمان در بعد منطقه‌ای، مشکلات چشمگیری خواهد داشت و تهدیدهای امنیتی زیادی از ناحیه بحرین، سوریه، عراق، حزب الله لبنان، غزه و کرانه باختری وجود دارد.

تیموری در پایان به تعامل عربستان با ائتلاف دروغین ضد داعش اشاره و تصریح کرد: مشکلات منطقه‌ای عربستان بیشتر از بین المللی است زیرا به طور کامل از آمریکا، رژیم صهیونیستی و ناتو تبعیت می‌کند چنان که در ائتلاف به اصطلاح ضد داعش، همکاری و تعامل بالایی داشت.

منبع: رسا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار