سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4524
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » آخرین عناوین » توضیحاتی پیرامون یک مطلب
Print This Post
اقدام فرهنگی که می تواند ضد فرهنگ باشد؛
سلام دلفان- اخیراً مطلبی با عنوان اقدام فرهنگی که می تواند ضد فرهنگ باشد! منتشر شد و در آن نسبت به یکی از اقدامات فرهنگی شکل گرفته در سطح شهر ...

سلام دلفان- اخیراً مطلبی با عنوان اقدام فرهنگی که می تواند ضد فرهنگ باشد! منتشر شد و در آن نسبت به یکی از اقدامات فرهنگی شکل گرفته در سطح شهر نکاتی خطاب به مسئولین گوشزد شد. با توجه به اینکه درج این مطلب سوء برداشت هایی به همراه داشت نکاتی را در این خصوص یادآور می شویم:

1- همانگونه که در مطلب مربوطه به صراحت قید شده بود،شبکه بهداشت شهرستان دلفان برای چندمین بار متوالی است که اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی  می نماید و بعضاً برخی از این برنامه ها، حتی توسط نهادهای ذی ربط نیز انجام نمی گیرد. به عنوان مثال در سالروز آزادسازی خرمشهر که کمتر نهادی به فکر برگزاری برنامه در این روز است، از سوی مسئولین شبکه بهداشت برنامه ای در این خصوص اجرا شده بود. یا برنامه های فرهنگی دیگر که ذکر همه آنها در این مجال نمی گنجد و باید قدردان آنها بود.

ای کاش سایر دستگاه ها مخصوصاً شهرداری که بودجه های کلانی در این خصوص در اختیار دارند نیز اینچنین دغدغه فرهنگ جامعه را داشتند.

2- مسئله ای که سوء برداشت هایی در پی داشته این است که برگزاری این محفل در ساعت اداری تصمیمی بوده که از سوی  مسئولین شبکه بهداشت اتخاذ گردیده، حال آنکه بنابر اطلاعات موثق، شبکه بهداشت به هیچ وجه موافق برگزاری این محفل در ساعت ادارای که باید به امورات مردم رسیدگی شود نبوده است، بلکه در جلسه یا جلسات هماهنگی  که با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان برگزار شده، با نظر مسئولین شبکه بهداشت در برگزاری برنامه در شب موافقت نمی شود و با این توجیه که ممکن است برگزاری محافل انس با قرآن در شب با استقبال چشمگیری مواجه نشود، در نتیجه زمان برگزاری این محفل نورانی به 11 صبح موکول می شود.

تا این جای کار نیز هیچ اشکالی به مسئولین وارد نبوده و اصلاً محلّ دغدغه این نیست که این محفل در چه ساعتی برگزار شود، امّا مسئله مهمّ این است اکنون که مقرر گردید این برنامه در ساعت 11 صبح بزگرار شود چرا باید کارکنان ادارات مختلف به این محفل کشانده شوند؟

3- هرچند ذکر شد که مسئولین شبکه بهداشت به هیچ وجه موافق برگزاری این محفل در چنین ساعتی نبوده اند امّا در هر صورت کارکنان این شبکه در این مراسم حضور یافته اند و این امر چیزی نیست که بتوان از زیر آن شانه خالی کرد.

4- نکته مهمّ تری که در این میان مطرح است این است که آیا مسئولینی که مقرر نمودند این محفل در چنین ساعتی برگزار شود، آیا این پیش بینی را نیز کرده بودند که برای مشکل کمبود جمعیت از کارکنان ادارات استفاده شود یا اینکه کشانده شدن کارکنان ادارات به این برنامه، اتفاقی از پیش تعیین شده نبوده و دفعتاً رخ داده است؟

البته پرواضح است که حضور دسته جمعی کارکنان ادارت مختلف در هر برنامه یا مراسمی آنهم در ساعات اداری، جز با دستور یا هماهنگی مسئولین مافوق امکان پذیر نمی باشد.

رهبر حکیم انقلاب چندی پیش خطاب به مسئولین فرمودند چنانچه اشتباهی انجام دادید این شهامت را داشته باشید که به اشتباه خود اعتراف نمایید(قریب به مضمون). ای کاش، مسئولین محترم فرهنگی شهر ما، در این خصوص به این توصیه عمل نمایند.

در هر صورت چنانچه مسئولین محترم در این خصوص توضیحاتی داشته باشند، سلام دلفان آمادگی انتشار آن را دارد.

 1. نویسنده دیدگاه: حسین بهاری
  تیر ۱, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۳:۲۳

  سلام،
  قبل از هر چیز از “سلام دلفان” بخاطر درج این یک انتقاد ساده ممنونیم. اول به این انتقاد کوچک، “یک نکته از هزاران” گفتیم ولی دقیقتر که به انبوه مشکلات و دغدغه ها نگریستیم، دریافتیم که آن انتقاد چیزی نیست جز “یک نقطه از هزاران”.
  و اما بعد …
  روی سخنم با شما مسئولین محترم سایت سلام دلفان است،
  برادران مذهبی درد آشنا!
  شما را چه شده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به خود بیایید…
  همانطور که قبلا هم گفتم اوایل کارتان را بسیار عالی و طوفانی آغاز کردید ولی بتدریج سست و بی اراده شدید، انگار گوشتان را سخت پیچانده بودند طوری که هنوز قرمزی لاله ی آن مشهود است.
  بی پرده بگویم که سلام دلفان نیز همچون نشریه نسیم دلفان، ابزاری شد در دست مسئولین دلفان و در جهت تعریف و تمجید از اقدامات کرده و نکرده ی ایشان.
  هدف گم شد و نیت فراموش.
  یادتان رفت که برای چه آمده بودید…
  و به کجا رفتید؟!!!
  انگار نه انگار که دلفانی هست و هزاران مشکل و هزاران درد و هزاران مسئول بی درد!!!!!!!!!!!!
  ساده تر بگویم:
  أین تذهبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
  شما که مثلاً دغدغه این مردم را داشتید، و به همین منظور هم اسم سایت را هم “سلام دلفان” گذاشتید.
  و خوب سلامی هم به مردم دلفان کردید، خووووووووب!!!!!!!
  حالا که بعد از مدتها چشممان به جمال یک انتقاد کوچک و ساده، روشن شد، چون به مذاق فلان مسئول یا فلان کارمند ساده خوش نیامده، دو ساعت صغری کبری چیده اید و با مرور خط به خط و نقطه به نقطه ی مطلب قبلی، به توجیه انتقاد خود پرداخته اید که ابوالفضل مابین و خدا وکیل، ما هیچ منظوری نداشته ایم و هیچ قصد و غرضی در کار نبوده و ما با هیچ کس مشکل نداریم و شما را بخدا از دست ما ناراحت نشوید و دیگر تکرار نمیشود و …
  برپایی مجالس قرآن و زیارت عاشورا و ادعیه مستحب است ولی انجام کارهای اداری مربوط به مردم و خدمت به آنها واجب است هرچند که این خدمت ناکرده ی بسیاری از مسئولین و کارمندان، بی مزد و بی منت و فی سبیل الله نیست و بابت انجام نداده ی آن هم حقوق و اضافه کاری و حق العمل و حق مأموریت و … دریافت میکنند.
  بر این اساس اگر ده سال یکبار، از آنها انتقاد بحقی میشود، هیچ مسئول و غیر مسئولی حق ندارد به آن خرده بگیرد و اعتراض کند.
  عزیزان دلفانی!
  این سایت شما، به هیچ وجه من الوجوه متعلق به مردم دلفان نیست که در خدمت مسئولین دلفان است و بس.
  و ما این واقعیت تلخ ولی آشنا را به وضوح درک کرده ایم.
  شما هم همچنان نرم و آهسته گام بردارید مبادا که ترک بردارد چینی نازک و ظریف دل مسئولین عزیز و محترم و مهربان و انتقاد پذیر و خدمتگزار دلفان.
  خداوند شما را برای ایشان و آنها را برای شما نگهدارد،
  ما که بخیل نیستیم، ولی از جیب خودتان مایه بگذارید نه از کلمه ی مقدس دلفان.
  عدم درج کامل این نظر، و یا ویرایش و سانسور آن را پیگیری میکنم.

 2. نویسنده دیدگاه: محسن بهرامی
  تیر ۲, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۶:۱۴

  سلام بر برادربزرگوار حسین بهاری
  این آخر نظر که نوشته بودی هرگونه سانسور رو پیگیری میکنم خیلی باحال بود…
  حرفت تا حدودی حقه ولی خب باید گفت که علت اصلی سست شدن سلام دلفانی ها اینه که برادرانی مثل شما در سایت مطلب نمی نویسید…
  آقا بنویس بفرست برای مدیر سایت برادر …. میزنه توی سایت…
  اصلا همه دلفانی ها و هر کس که یک ماه توی نورآباد ساکن بوده باید بتونه حرف غیرتوهین آمیزش رو توی سایت بزنه..
  همه مطلب بفرستید برای سلام دلفان سایت مال شماست اگر … نزد…
  همه باید بتونن بنویسن
  … جان شما هم سعی کن همه رو بیاری روی سایت سایت مال ملت بشه هر که حرف حقی داره بیاد بزنه کپی پیست از مشرق و رجا هم خواهشا بذار کنار
  دوستون دارم

 3. نویسنده دیدگاه: حسین بهاری
  تیر ۳, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۲:۴۷

  سلام بر محسن بهرامی عزیز،
  از بذل لطف حضرتعالی سپاسگزارم.
  آنچه که من در نظر فوق بیان داشتم نه هنر بود و نه سخنی به گزاف، که واقعیتی تلخ بود و درد دلی زهرآگین.
  مرا با جنابعالی آشنایی نیست و تاکنون به خدمت شریفتان شرفیاب نشده ام و بدین لحاظ نمیدانم که از بر و بچه های این سایتی یا از مخاطبان نگران و منتظر جرقه و تلنگر آن.
  اما هرچه هست سنگ سایت سلام دلفان را خوب به سینه زده ای.
  اینکه گفته ای حرفت تا حدودی حقه، بفرمایید که کجای حرفهایم ناحق و ناصواب است.
  فرموده ای که من مطلب بنویسم،
  باید عرض کنم که بنده، خود را در حدی نمی بینم که بر جای بزرگان تکیه زنم و پای در کفش ایشان کنم. مرا قلمی است شکسته و ناتوان که فقط از نامهربانیها میگوید و از جور ناکسان بر مردم همیشه مظلوم و همیشه محروم و همیشه قانع و همیشه راضی دلفان سخن میراند، شما هم که اشاره کرده اید که بدنبال درج حرفهای غیرتوهین آمیز در سایت هستید و به نظر شما و دیگر بزرگان، بی شک از سخنان من بوی توهین به مشام خواهد رسید. بنده چند بار برای نشریه ی نسیم دلفان مطلب نوشتم اما در عین ناباوری میدیدم که عنوان مطلب و متن آن به سلیقه ی سردبیر محترم و مدیر مسئول، تغییر میکرد و واژه های بقول شما توهین آمیز، حذف شده و در هر جایی که کلمه مسئولین بکار برده بودم، بلافاصله واژه محترم را بعد از آن اضافه می نمودند.
  منظور از اراجیف فوق این بود که بدانی که درد دلفان و دلفانی بسیار است و گوش شنوا، هیچ.
  موفق به توفیقات و موید به تأییدات ذات اقدس حضرت احدیت باشی، انشاءالله.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار