سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45351
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مزایده سرخابی‌ها ؛ ۲۷ بهمن
Print This Post
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه آگهی مزایده استقلال و پرسپولیس چاپ شده، گفت: پاکتها باید تا پایان وقت اداری ۲۶ بهمن بدست ما برسد و روز دوشنبه ۲۷ ...

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه آگهی مزایده استقلال و پرسپولیس چاپ شده، گفت: پاکتها باید تا پایان وقت اداری ۲۶ بهمن بدست ما برسد و روز دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۴ پاکتها گشوده خواهند شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از واحد مرکزی خبر، آقای پوری حسینی امروز در نشست خبری افزود: هیچ کسی نمی داند که چند نفر در مزایده شرکت می کنند و حق بیان آن را هم ندارند زیرا برخی متقاضیان حاضرند میلیاردها پول خرج کنند تا بدانند آیا پاکتی داده شده یا نه؟ چون اگر بخواهند فقط 20 درصد بالای قیمت پایه که 290 میلیارد تومان است پیشنهاد بدهند دهها میلیارد تومان می شود.
وی گفت: امکان پخش زنده این مزایده وجود ندارد زیرا ممکن است بعد از اعلام نفرات برتر زمانی که تشخیص اهلیت آنها انجام شد به مواردی در زمینه سوء سابقه مالی یا اهلیت نداشتن آنها برسیم که پخش آن ممکن نیست.
پوری حسینی افزود: در روند عرضه این دو باشگاه کارشکنی های بسیار سنگینی انجام شد که بعدها در باره آن صحبت خواهیم کرد.
136هزار میلیارد تومان خصوصی سازی تا امروز
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا امروز136هزار میلیارد تومان خصوصی سازی شده که 36 درصد آن در دولت یازدهم بوده است.
وی افزود: از این میزان 76 هزار میلیارد تومان بصورت رقابتی و به عموم متقاضیان واگذار شده 29 هزار میلیارد تومان برای رد دیون دولت و30 هزار میلیارد تومان سهام عدالت بوده است.
وی گفت: برای امسال نیز کارهای واگذاری 132 شرکت انجام شده و قیمت گذاری و آگهی شده اند.
پوری حسینی افزود: با این حال با توجه به رکود بازار امسال 30 هزار میلیارد تومان سهم عرضه کردیم اما موفق شدیم سه هزار میلیارد تومان را بفروشیم.
تغییر روند واگذاریها به سمت بخش خصوصی واقعی
وی درباره واگذاری سهام عدالت گفت: طبق قانون این کار از سال 85 شروع شد و باید مبلغ آن طی ده سال از محل سود سهام تسویه شود و بر این اساس 14 ماه دیگر در این زمینه وقت داریم.
پوری حسینی افزود: تا پایان امسال حدود 34 درصد مبلغ معامله را از محل سود دریافت خواهیم کرد.
وی گفت: با این حال مجلس با تهیه طرحی و دولت نیز با تهیه لایحه ای که طی چند هفته آینده در هیئت دولت بررسی می شود درباره نحوه آزادسازی سهام عدالت تصمیم گیری می کند.
پوری حسینی در پاسخ به انتقادها به نحوه واگذاریها و شرکتهای شبه دولتی افزود: منتقدان باید راهکار ارائه کنند با این حال در 18 ماه گذشته روند واگذاریها به سمت بخش خصوصی واقعی تغییر مسیر داده و 90 درصد واگذاریها به این بخش بوده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار