سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45353
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گروگان گیری در سوریه/ یک ایرانی به دست معارضان سوری افتاد
Print This Post
معارضان سوری مدعی شدند یک ایرانی رادر جنوب غرب سوریه به گروگان گرفته اند و به دنبال مبادله‌ی وی با زنان زندانی سوریه هستند. به گزارش سلام دلفان، مخالفان دولت دمشق ...

معارضان سوری مدعی شدند یک ایرانی رادر جنوب غرب سوریه به گروگان گرفته اند و به دنبال مبادله‌ی وی با زنان زندانی سوریه هستند.
معارضان سوری مدعی به اسارت گرفتن یک ایرانی شدند

به گزارش سلام دلفان، مخالفان دولت دمشق می‌گویند یک ایرانی را در حومه‌ی شهر درعا در جنوب غرب سوریه به گروگان گرفته اند و به دنبال مبادله‌ی وی با زنان زندانی سوریه هستند.

رویترز گزارش داد: یکی از رهبران نیروهای مسلح مخالف سوریه اعلام کرد: درحال تلاش برای مبادله اسیر ایرانی با زنان بازداشت شده در زندانهای دولت سوریه هستند. ماه گذشته تعدای از گروههای تروریستی در سوریه از جمله گروه موسوم به «جبهه متحد شام» عملیات وسیعی در استان درعا اجرا کردند و چندین پایگاه نظامی را به کنترل خود درآوردند. «ابو احمد» از سرکردگان نیروهای معارض سوریه مدعی شد: پس از کنترل نیروگاه منطقه «شیخ مسکین» واقع در حومه شهر درعا وکشتن 9 سرباز سوری، یک ایرانی را بازداشت کردند.

وی به رویترز گفت: «از طریق مترجم از وی سوال کردیم، وی 30 ساله و اهل قم است که سال گذشته به سوریه آمد.

ابواحمد افزود: اولویت آنان مبادله این اسیر ایرانی با زنان بازداشت شده در زندان‌های دولت است. رویترز هنوز صحت و سقم این خبر را تایید نکرده است.

دولت ایران برای کمک به مردم و دولت سوریه به منظور مقابله با گروه‌های تروریست، تعدادی از کارشناسان نظامی خود را به سوریه اعزام کرده است.

معارضان دولت سوریه سال گذشته در مقابل آزاد شدن  2000 تن از زندانیان خود 48 ایرانی بازداشت شده را آزاد کرده بودند.

منبع: پرس تی وی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار