سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4546
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » همه باید احساس كنند كه با مراجعه به قوه قضائيه به حق خودشان میرسند
Print This Post
امام جمعه دلفان در خطبه های نماز جمعه مطرح کرد؛
غايت مطلوب براى قوه قضائيه در عرصه عملى اين است كه وضع قوه قضائيه به آنجا برسد كه هر كسى در كشور، در جامعه اسلامى احساس كرد كه كسى مى‏خواهد ...

غايت مطلوب براى قوه قضائيه در عرصه عملى اين است كه وضع قوه قضائيه به آنجا برسد كه هر كسى در كشور، در جامعه اسلامى احساس كرد كه كسى مى‏خواهد به او ظلم كند يا كسى به او ظلمى كرده است، تعدى كرده است، دل‏خوش باشد به اين‏كه به قوه قضائيه مراجعه مى‏كنم و مشكل را برطرف مى‏كنم.

متن خطبه های امروز نماز جمعه(دوم خرداد1390)

موضوع خطبه اول: شخصیت عظیم  امام حسين عليه‏السلام

شخصیت امام حسین ع استثنائی وبی نظیر است. یکی از مهم ترین راههای رسیدن به خدا،ارتباط با امام حسین ع است.اینکه شب جمعه ارواح انبیاء وامامان وروح فاطمه زهراء به زیارت قبر حسین می روند..اینکه علماء مقید بودند وهستند که مجالس حسینی را مرتب برگزار کنند وحتی روضه سالیانه برگزار می کنند زیرا اگر با توسل به امام حسین ع رضایت الهی حاصل می شود.حوائج برآورده می شود.دین حفظ می گردد.روحیه استقامت ومجاهدت وشهادت طلبی ووفداکاری در راه دین زنده می گردد.

حتما باید مومن در عمرش یکبار زیارت کربلا برود.باید انسان روزانه خودش را مقید به خواندن زیارت عاشورا نماید.

در مجالس روضه حاضر شود.اینها برکات فراوانی برای انسان به ارمغان می آورد.

دكتر غلامعلي افروز نقل مي كند: در سفري كه به همراه دوستان به يكي از كشورهاي اروپائي داشتم، روز يكشنبه به كليسايي كه در آن نزديكي بود، رفتيم، مراسم دعا و موعظه به پايان رسيد. سپس،كشيش جواني شروع به خواندن مطالبي شبيه روضه هاي ما شيعيان كرد، ومردم هم مشغول سينه زدن شدند. من از اين عمل آنها بسيار تعجب كردم، زيرا سينه زدن جزء آيين شيعيان است، پس چگونه است كه اين رسم سر از كليسا در آورده است؟
پس از پايان عزاداري به ديدن آن كشيش رفتم، بعد از معرفي خود از چگونگي پيدايش اين گونه عزاداري سؤال كردم، وي گفت: من مدتها بود كه احساس مي كردم مراسم كليسا تكراري و بي روح شده است، به همين دليل به دنبال راهي براي ايجاد جذابيت در برنامه هاي كليسا بودم تا اينكه به ايران رفتم و دو سال در تهران در روز عاشورا مراسم عزاداري شيعيان را از نزديك ديدم، سپس به لبنان و سوريه رفتم و شبيه اين مراسم را در آنجا ديدم، بنابراين از مراسم عزاداري آنان در عزاداري براي حضرت عيسي عليه السلام الگوگيري كردم.
چند كليساي ديگر نيز اين روش رااز ما تقليد كردند وجالب است بدانيد كه حضور جوانان در كليساهايي كه از اين نوع عزاداري الگو برداري كرده اند چندين برابر شده و همچنين فساد در آن مناطق به گونه چشم گيري كاهش پيدا كرده است.

آیه الله العظمی نجفی مرعشی:یکشب عاشورا من وامام خمینی تا صبح در حجره سینه می زدیم.

آیه الله العظمی سید محسن حکیم را دیدند که حرم امام حسین ع را جارو می کردند.

«امام‌ عصر(عج‌):خطاب‌ به‌ سيد موسوي‌ رشتي‌:شما چرا عاشورا نمي‌خوانيد؟عاشورا،عاشورا،عاشورا!

آیه الله اراکی هر روز ایستاده بر پشت بام زیارت عاشورا را با صد لعن وصد سلام می خواندند.شیخ انصاری دوبار صبح وعصر این زیارت را می خواندند .بعد از رحلتشان اورا درخواب می بینند واز احوالش می پرسند سه بار جواب می دهد عاشورا.

 هر پیامبری به نبوت مبعوث می شد وظیفه داشت به کربلا برود واظهار ارادت کند وبر امام سلام کند.

اگر ما روزانه بر دشمنان حضرت لعن کنیم وبه حضرت سلام کنیم  حتما آنها هم بما توجه می کنند.

 خطبه دوم:

روز میلاد امام حسین ع را روز پاسدار نام گذاری نموده اند. واین نام گذاری بجا وحقیقی است زیرا پاسداران ما رهرو بزرگ پاسدار بشریت امام حسین ع هستند.این روز را به پاسداران این شهرستان تبریک می گویم.

سپاه پاسداران شجره طیبه ای است نهالش بدست امام امت آن شخصیت الهی غرس شده است.سپاه خدمات فراوانی برای  کشور انجام داده.چه در مبارزه با منافقین چه در مبارزه با ضد انقلاب.چه در دفاع مقدس .چه در بعد از دفاع مقدس در سنگرهای عمرانی وعلمی وعقیدتی ونظامی.دشمن از سپاه هراس دارد وبواسطه ترس از سپاه جرات حمله ندارد.

ابوالفضل‌ ع آنچنان‌ مردم‌ دوستدار ولايت‌ را تحت‌ تأثيرقرار داده‌ كه‌ دربين‌ شهداي‌ كربلا، ارادت‌ خاصي‌ به‌ او وجود دارد. حتي‌ مردم‌عراق‌ هم‌ ،علاقة‌ خاصي‌ به‌ عباس‌ علمدار درخود احساس‌ مي‌كند. علت این ارادت خاص به باب الحوائج قمربنی هاشم چیست؟علتش این است که بالاترین نوع فداکاری را حضرت عباس انجام داد. «فَنِعمَ الصابِرُ المُجاهِدُ المُحامِی النّاصِر…

با اينكه‌ دشمن‌ براي‌ او امان‌ نامه‌ آورد تا او و برادرانش‌، جان‌ سالم‌ ازصحنة‌ كربلا بدر برند، ولي‌ او با وفاداري‌ و اطاعت‌ از ولايتي‌ كه‌ در دل‌داشت‌، ماند و تا آخرين‌ لحظة‌ زندگي‌ خود از امامت‌ دفاع‌ نمود.لذا حضرت عباس الگوی بسیجیان ورزمندگان اسلام قرار گرفت ورزمندگان ماهم درس دفاع از ولایت ووفاداری به رهبری واستقامت تا آخرین قطره خون را از آن حضرت یاد گرفتند.

پيا مبر خدا ص : هر كه‌ در راه‌ خدا مجروح‌ شود، در روز قيامت‌ بويش‌ همچون‌ بوي‌ مشك‌ باشد و رنگش‌ مانند رنگ‌ زعفران‌ و نشان‌شهيدان‌ بر اوست‌.

این روز را به همه شما مخصوصا جانبازان تبریک می گویم.

 بعضي قاچاقچيان ميگند امام رضا! اگر كمك كني اين محموله ما رد بشه ماهم به حرمت كمك مي كنيم.اينها چقدر بي عقلند كه خيال مي كنند خدا واولياء خدا به اونها كمك مي كنند.اين قاچاقچي ها در حقيقت دشمن اسلامند وبزرگان دين از اينها بيزارند.واميدوارم كه ريشه اينها كنده بشه.

 قوه قضائيه يعنى آن دستگاهى كه بخش عظيمى از مقاصد نظام جمهورى اسلامى، بستگى به كارآيى آن قوه و كاركرد آن دارد. مسأله عدالت، مسأله احقاق حق، مسأله قانونگرايى، ايستادگى در مقابل زورگو، متجاوز، سوءاستفاده‏چى، دادن احساس امنيت و آرامش و طمأنينه به مردم در زندگى

غايت مطلوب براى قوه قضائيه در عرصه عملى اين است كه وضع قوه قضائيه به آنجا برسد كه هر كسى در كشور، در جامعه اسلامى احساس كرد كه كسى مى‏خواهد به او ظلم كند يا كسى به او ظلمى كرده است، تعدى كرده است، دل‏خوش باشد به اين‏كه به قوه قضائيه مراجعه مى‏كنم و مشكل را برطرف مى‏كنم. اين احساس بايد در مردم به وجود بيايد. همه احساس كنند كه با مراجعه به قوه قضائيه به حق خودشان مى‏رسند. اين حالت بايد در جامعه اسلامى به وجود بيايد.

 از زحمات دستگاه قضائی این شهرستان تقدیر می گردد.

اما درباره حادثه هفتم تیر،شهادت مظلومانه‌ شهداي هفتم تير موجب همبستگي و وحدت آحاد مختلف مردم در برابر دسيسه‌هاي شيطاني استكبار به رهبري آمريكا و افزايش موج نفرت و انزجار از عناصر ضدانقلاب، به‌خصوص منافقين شد

انشاءالله در مراسم 7تیر که در مسجد جامع برگزار می شود شرکت کنید.

***

 با آغاز فصل گرما و ضرورت توجه به آب، اين ماده حياتى و محدود در كشور ما، هفته اول تيرماه به عنوان «هفته صرفه‏جويى در مصرف آب» نامگذارى شده است. به همين مناسبت روز جمعه 2/4/91 با عنوان «آب، فرهنگ و آموزه‏هاى دينى» ناميده شده است. اطلاع‏ رسانى و فرهنگ‏سازى الگوهاى مصرف بهينه آب در بين اقشار مختلف جامعه ضرورى مى‏باشد.

**

امروز 60 درصد انرژي عالم توسط ما امن و ايمن است و اراده‌ي جمهوري اسلامي است كه اجازه مي‌دهد طرح‌هاي اقتصادي جهان آرام بچرخد. اين قدرت و ظرفيت بازدارنده‌ي ماست. ما بر اقتصاد جهاني مسلط هستيم و اين را همه‌ي دنيا مي‌دانند. آمريكايي‌ها 10 سال ديگر نفت ندارند و تقاضاي انرژي روز افزون است از طرفي ما از نظر اقتصادي در وضعيت مناسبي قرار داريم و هر روز شاهد پيشرفت‌هايي هستيم در حالي كه آن‌ها ما را محاصره كرده‌اند اين نشان مي‌دهد كه ظرفيت‌هاي ما بسيار است و با وجود سخت بودن مسير پيروز خواهيم بود

.4-سخنی با جوانان:يكي از گناهاني كه اعمال انسان را نابود مي كمد تهمت است.اينكه انسان بدون يقين فردي رو به گناهي متهم كند.بگوبد فلان شخص دزد است.يا فلان زن فاسد است.يا فلان شخص معتاد است. ونتواند ثابت كند .اين شخص اگر اهل نمازجمعه وجماعات باشد فايده اي به حالش ندارد.مخصوصا در مسايل جناحي وحزبي.

جوانان متوجه باشند كه از همه حرفهايي كه مي زنيم بازخواست ميشود.لذا مواظب باشيم بدون يقين مطلبي را نگوييم.

در روايت است كه پيامبر فرمود:هركه مومني را ناراحت كند اگر براي جبران آن همه دنيارا به او بدهد نمي تواند جبران كند و كفاره گناه او نميشود.

5-مسئله شرعی:پول زيرميزي حرام است.

آنهائي كه نمي توانند بخاطر بيماري روزه بگيرد براي هر روز يك كيلو نان به فقير بدهد.

  6-  درباره حضرت مهدی عج : حضرت صادق (عليه السلام) فرمود: به درستيكه چون حسين – صلوات الله عليه- شهيد شد، آسمانها و زمينها و هر كس كه در آنها بود به ناله در آمدند، پس عرض كردند: اى پروردگار ما ! ما را در هلاك نمودن اين خلق اذن فرما، تا آنكه آنها را از اطراف زمين از بين ببريم، به سبب آنكه حرمت تو را ضايع كردند و برگزيده تو را كشتند.

 پس خداوند بسوى آنها وحى فرمود كه: اى ملائكه من و اى آسمان و زمين من ! آرام باشيد، پس پرده اى از حجابها را براى آنها كشف فرمود، در اين حال از عقب آن حجابها وجود مبارك محمّد و دوازده نفر اوصياء او صلوات الله عليهم اجمعين آشكار شد، و اشاره فرمود به يكى از آنها كه ما بين آنها ايستاده بود، پس فرمود: اى ملائكه من ! و اى آسمانها و زمين من ! با اين قائم و ايستاده؛ براى اين مظلوم انتقام مى گيرم، و اين فرمايش را تا سه مرتبه تكرار فرمود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار