سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45494
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کشتار گراز در نورآباد
Print This Post

رئیس اداره محیط زیست نورآباد از کشتار گراز در این شهرستان خبر داد.

1413008511343_888.jpgبه گزارش نبی حسنوند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: در پی گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست در سطح حوزه استحفاظی شهرستان و دریافت گزارشی مبنی بر شکار گراز توسط سرنشینان یک‎دستگاه خودروی پژو، با توجه به اینکه مسیر تردد خودرو از سمت جاده خرم‎آباد به کرمانشاه بود نیروهای یگان این اداره در مسیر دو راه زالی اقدام به متوقف کردن خودرو مذکور کردند.

وی اضافه کرد: از خودرو مذکور، لاشه یک راس گراز شکار شده، یک قبضه اسلحه تک‎لول شکاری و دو عدد تفنگ ساچمه‎زنی کشف و ضبط شد. در این راستا دو نفر متخلف، دستگیر و به اداره منتقل شدند. پس از انجام بازجویی مقدماتی و اخذ جریمه و تنظیم صورت‎جلسه تخلف، پرونده آنها جهت پیگیری به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

کامران سپهوند، کارشناس حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: متاسفانه در ازای شکار هر راس گراز، تنها مبلغ 2 میلیون ریال از متخلفین اخذ می‎شود که بسیار ناچیز بوده و اصلاً بازدارنده نیست و باعث شده افراد فرصت‎طلب و قانون‎شکن به خاطر جریمه ناچیز اهمیتی به دستگیری توسط مامورین محیط زیست ندهند.

وی تصریح کرد: از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی درخواست داریم با بازنگری در قوانین شکار و صید جلوی سوءاستفاده این سودجویان طبیعت را بگیرند. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و احکام اسلامی، چه شیعه و چه اهل سنت مجوز شکار گراز فقط به اقلیت‎های دینی داده می‎شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار