سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45609
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » شیر توزیع شده در بین دانش آموزان آلوده بوده است
Print This Post
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دلفان:

دکتر نورالدین ویسی از انجام آزمایشات متعدد بر روی شیر توزیعی در مدارس دلفان و آلود اعلام شدن نتیجه آن خبر داد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از دلفان امروز، دکترنورالدین ویسی ریاست شبکه بهداشت ودرمان  شهرستان دلفان  در گفتگو با خبرنگار دلفان امروز از انجام آزمایشات متعدد بر روی شیر توزیعی در مدارس دلفان و آلود اعلام شدن نتیجه آن خبر داد و گفت: پس از اعلام نتیجه آزمایشات صورت گرفته توسط آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان  با ارسال نامه ای به مدیریت آموزش و پرورش دلفان خواستار توقف توزیع شیر در بین دانش آموزان شدیم.

وی ادامه داد: شیر توزیع شده از نظر ویژگی های میکروبی و به دلیل رشد اشرشیاکلی، با استاندارد شماره 2406 مطابقت نداشته است.

ویسی همچنین گفت: به طور كلي اشرشيا كلي،  علت شايع مسموميت غذايياست. برخي از گونه هاي آن به طور طيبعي در روده حيوانات و انسان يافت ميشود.

وی افزود: حدود صدها گونه از اشرشيا كلي وجود دارد كه بيشتر آنها مضر هستند.اين باكتري ها از طريق دست هاي آلوده به مدفوع، گوشت خام، شير و آبميوه غيرپاستوريزه منتقل مي شود.

ویسی ادامه داد: كالباس،سوسيسوكاهونيز اين باكتري را منتقل مي كنند. پس از ورود اين باكتري از طريق دهان، اينباكتري وارد روده ها مي شود و به سلول هاي مخاط روده مي چسبد و شروع بهتكثير ميكند و هنگامي كه تعداد آنها زياد شود، همگي شروع به آزاد كردن سممي كنند وسم ناشي از باكتري ها، مخاط روده راتخريب و دردهاي شديد شكمي و اسهال را ايجاد مي كند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دلفان همچنین از آزمایش بر روی  شیر تولیدی این کارخانه در زمان های  مختلف خبر داد و گفت: بنا بر اعلام نتیجه آزمایشات صورت گرفته شیر تولید شده توسط این کارخانه در روز های دیگر  با استاندارد های موجود مطابقت داشته است.

 1. نویسنده دیدگاه: مریم
  بهمن ۲۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۵۲

  تو را به خدا موضوع رو خیلی جدی بگیریدو پی گیر باشید .عوامل مقصر هر کس که باشند باید مجازات شوند و در روز قیامت به علت این کار که سهل انگاری یا عمدی است مدیونند

 2. نویسنده دیدگاه: سید حسین
  بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۳۰

  با سلام واقا برای مسئولین بی کفایت شهرمان باید خون گریست
  چرا با وجود اینکه در سال قبل هم همچنین مشکلی رخ داد که شرکت توضیع شیر باز از همین شهر بود و باز با این ها قرار داد بستند
  یه مدت از یه شهر دیگه میارن بعد که اب از اسیاب میفته دوباره روز از نو روزی از نو
  جدی مسئولین پول میگیرن؟
  یا اینکه خیلی بی غیرت تشریف دارن؟
  الله علم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار