سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45757
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » سوری مطرح کرد: ادامه سریال شیعه‌کشی در پاکستان/تنش‌های مذهبی، هدف اصلی اقدامات تروریستی
Print This Post

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: برخی کشورهای عربی منطقه با حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری به‌دنبال تشدید تنش‌های مذهبی میان شیعیان و سنی‌ها و افزایش خشونت در منطقه هستند، تا به این وسیله منافع خود و کشورهای فرامنطقه‌ای را فراهم کنند.

به گزارش سلام دلفان

حجت‌الله سوری  در واکنش به شهادت 20 نفر از شیعیان پاکستان در پی حمله تروریستی طالبان به مسجد شیعیان پاکستان، گفت: این‌گونه اقدامات در راستای بر هم زدن وحدت مسلمانان صورت می‌گیرد، اما قطعا تروریست‌ها در این رابطه راه به جایی نخواهند برد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شکست‌های پی در پی گروه‌های تروریستی در منطقه به ویژه درعراق، سوریه و یمن، گفت:‌ این گروه‌ها با حملات تروریست‌ها به‌دنبال ابراز وجود در منطقه هستند، اما قطعا این گروه‌ها به اهداف خود نمی‌رسند.

وی ادامه داد: برخی کشورهای عربی منطقه با حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری به‌دنبال تشدید تنش‌های مذهبی میان شیعیان و سنی‌ها و افزایش خشونت در منطقه هستند، تا به این وسیله منافع خود و کشورهای فرامنطقه‌ای را فراهم کنند.

سوری ادامه داد: متأسفانه دولت پاکستان توانایی برخورد و مدیریت این کشور را ندارد و در شرایط کنونی فضا بسیاری مناسبی برای افراطیون به‌ویژه تروریست‌های طالبان جهت آموزش و اقدامات تروریستی فراهم شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه تنها راه مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه مبارزه گسترده مردم با این جریان‌ها است، افزود:‌ مردم پاکستان باید مسببان و حامیان تروریسم‌ها برخورد کنند.

بر اثر انفجار انتحاری و تیراندازی به جمع نمازگزاران شیعه که ظهر روز گذشته هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجد امام علی (ع) پیشاور رخ داد، تا کنون دست کم 13 نفر کشته شده اند. همچنین بیش از 60 نفر از نمازگزاران نیز مجروح شده اند. گروه تروریستی ‘تحریک طالبان پاکستان’ مسوولیت حمله تروریستی مرگبار روز جمعه به نمازگزاران شیعه در مسجد امام علی (ع) شهر پیشاور پاکستان را برعهده گرفت.

 

منبع:خبر فارسی

  1. نویسنده دیدگاه: همشهری
    بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۲۸

    با سلام خدمت مدیر محترم سایت
    بزرگوار مگر من خلاف شرع گفتم در باره سوری که مطلبم را چاپ نکردی
    ….!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار