سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45810
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ضریح امامین عسکریین(ع) آماده انتقال به سامراء
Print This Post

مسئول کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین (ع) گفت: این ضریح آمادگی لازم را برای انتقال به سامرا را دارد که ‌دستور آیت‌الله سیستانی این ضریح مبارک به عراق منتقل می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام سیدابراهیم لاجوردی مسئول کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین (ع)، با اشاره به نحوه ساخت ضریح امامین عسکریین (ع) در قم اظهار داشت: این ضریح به دستور مستقیم آیت‌الله سیستانی و زیر نظر آیت‌الله شهرستانی در قم ساخته شده است.

905805_738

مسئول کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین (ع) افزود: کار ساخت این ضریح مبارک از سال 89 آغاز و تا اسفند 92 نیز ادامه داشت که در این مدت تمام هزینه‌های ساخت ضریح را آیت‌الله سیستانی پرداختند و از نذورات برخی از مردم نیز در ساخت این ضریح استفاده شده است.

وی با اشاره به مشخصات ضریح تصریح کرد: وزن این ضریح مبارک 11 تن است و در ساخت این ضریح از چوب ساج که متخص کشور برمه است استفاده شده و حداقل عمر در نظر گرفته شده برای این ضریح 450 سال است.

به گفته لاجوردی برای ساخت این ضریح از سنگ مرمر سیرجان که در زمره بهترین سنگ‌ها است، استفاده شده است.

مسئول کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین (ع) عنوان کرد: 4500 کیلوگرم نقره، 3000 کیلوگرم مس و 70 کیلوگرم طلا برای ساخت این ضریح استفاده شده است.

وی با بیان بافت فرش حرمین عسکریین (ع) در ایران تاکید کرد: بیش از 5 کارگاه فرش در کاشان مسئول بافت فرش عتبات هستند که بیش از هزار متر از این فرش‌ها مربوط به حرمیین عسکریین (ع) است.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار