سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45818
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اصلاح سهمیه سوخت خودروها کلید خورد / سهمیه ویژه نوروزی نداریم
Print This Post

رئیس ستاد حمل‌ونقل سوخت کشور از کاهش سهمیه سوخت خودروها در کشور خبر داد و گفت: سهمیه تاکسی‌های بین شهری و دوگانه سوز از 900 لیتر به 750 و 500 لیتر کاهش می‌یابد.

به گزارش سلام دلفان، علیرضا فیض‌بخش در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، از اصلاح سهمیه سوخت خودروها در کشور خبر داد و اظهار داشت: از اول اسفند ماه اصلاحیه‌ جدول سوخت خودروهای وانت‌بار استارت می‌خورد به طوری که 950 هزار وانت‌بار سهمیه سوخت آنها اصلاح و سهمیه آنها مانند سهمیه خودروهای شخصی می‌شود.

وی تصریح کرد: در مجموع 2 میلیون و 100 هزار وانت‌بار در کشور وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و 250 هزار وانت‌بار فعال در سامانه ستاد حمل‌ونقل سوحت ساماندهی شدند و باز هم نیاز به ساماندهی دارند.

وی تصریح کرد: موضوع دوم اصلاح سهمیه یک سری تاکسی‌های بنزین سوز و دوگانه سوز است که سهمیه آنها از 900 لیتر به 750 و 500 لیتر کاهش می‌یابد.

فیض بخش افزود: بحث دیگر اصلاح جدول سهمیه سوخت خودروهای نفت و گاز سوز است که این موضوع هم از اول اسفندماه اجرایی می‌شود.

در ادامه “حسین هاشمی” معاون ستاد حمل و نقل سوخت کشور از اصلاح سه اقدام جدید از ابتدای اسفند ماه جاری خبر داد و گفت: بر اساس ستاد هدفمندی یارانه‌ها اقداماتی در این زمینه انجام شده که کاهش مصرف سوخت وانت بار در دستور کار است؛ علی رغم اینکه وانت بارها 15 درصد ناوگان عمومی را شامل می‌شوند که مصرف سوخت آنها حدود 30 درصد است و شدت مصرف انرژی بسیار بالا است.

 

 

منبع باشگاه خبرنگاران

 

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار