سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45944
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آب آشامیدنی روستا‌ها گران شد
Print This Post

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز مصوب کردند که تعرفه آب آشامیدنی روستا‌ها ۵۰ درصد تعرفه نزدیک‌ترین شهر محاسبه شود.

به گزارش سلام دلفان، در روز چهارم بررسی بودجه و در جریان بررسی این بند یکی از نمایندگان مجلس٬ پیشنهاد حذف فراز الحاقی بند مذکور را مطرح کرد.

در پیشنهاد فتح‌الله حسینی مطرح شد که افزایش ۲۰ درصدی تعرفه آب آشامیدنی روستایی مشکلات بسیاری را برای مردم این مناطق ایجاد می‌کند.

پس از این پیشنهاد٬ نمایندگان مخالف اعلام کردند در صورت حذف فراز الحاقی تعیین تعرفه برعهده شورای اقتصاد قرار می‌گیرد که در آن صورت امکان افزایش بیش از ۲۰ درصد تعرفه آب آشامیدنی روستایی توسط این شورا وجود دارد.

بر اساس بند ج تبصره ۸ لایحه بودجه٬ تعرفه خدمات آب و فاضلاب در چارچوب دستورالعملی که به پیشنهاد وزارت نیرو به تصویب شورای اقتصاد می‌رسد، تعیین می‌گردد.

به موجب این مصوبه تعرفه آب آشامیدنی روستا‌ها به میزان ۵۰ درصد تعرفه نزدیک‌ترین شهر محاسبه می‌شود.

پیشنهاد داد ۳۰ درصدی تعرفه آب آشامیدنی روستا‌ها نیز در مجلس مطرح شد که نماینده دولت در جواب به این پیشنهاد اعلام کرد که در صورتی که این پیشنهاد به تصویب برسد، شورای اقتصاد مجبور است برای جبران زیان شرکت‌های آب و فاضلاب، تعرفه آب آشامیدنی شهر‌ها را بالا ببرد.

تعرفه آب آشامیدنی روستایی در سال ۹۳ به میزان ۳۰ درصد تعرفه نزدیک‌ترین شهر محاسبه شده بود.

منبع :تابناک

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار