سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46140
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قدردانی وزیر اقتصاد از رهنمودهای رهبری
Print This Post
پیرو ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش کرده است سند راهبردی وزارتخانه را با مؤلفه های اساسی مندرج در سیاست های ...

پیرو ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش کرده است سند راهبردی وزارتخانه را با مؤلفه های اساسی مندرج در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی هم راستا کند و اجرای آن را در دستور کار قرار دهد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای از رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون مسائل اقتصادی کشور تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش سلام دلفان به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در پی فرمایشات راهگشای رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای در ۲۹ بهمن در دیدار با مردم شریف آذربایجان پیرامون مهمترین مسائل و چالش های اقتصادی کشور،علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای با اشاره به این رهنمودها، از حمایت و پشتیبانی ایشان تشکر و قدردانی کرد.
در نامه اقای طیب نیا امده است:
فرمایشات حضرتعالی در روز ۲۹ بهمن ماه در جمع مردم شریف آذربایجان در باب مسائل اقتصادی کشور و دو عارضه مهم نفتی و دولتی بودن آن، همانند همیشه راهگشا بود و نظر مردم و مسئولان را به مهم ترین چالش های اقتصادی کشور جلب کرد.
پیرو ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش کرده است سند راهبردی وزارتخانه را با مؤلفه های اساسی مندرج در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی هم راستا کند و اجرای آن را در دستور کار قرار دهد.
در این سند، “افزایش توان ثروت آفرینی کشور” و “تأمین مالی پایدار دولت و کاهش اتکاء بودجه به درآمدهای نفتی”، دو اولویت کلیدی راهبردی است که برای تحقق آنها اهداف مشخص کیفی و کمی و اقدامات معین اجرایی با زمان بندی معین، برنامه ریزی شده است. اجرای این برنامه نیز به طور مستمر پایش و در موارد لزوم، برنامه ها روزآمد می شود.
رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت و مردمی شدن آن امر پیچیده و دشواری است که تحقق آنها نیازمند درک و عزم مشترک مردم و مسئولان است.
در این مسیر گسترش تولید داخلی با اتکاء به توانمندی های بخش خصوصی و اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و نیز متکی کردن بودجه دولت به درآمدهای مالیاتی بدون همراهی و پیشتازی مردم بزرگوار کشورمان امکان پذیر نیست.
رهنمودهای حضرتعالی در مورد اهمیت مشارکت عموم مردم در اجرای طرح این وزارتخانه برای تحول اساسی در نظام مالیاتی کشور که مراحل اصلی آن در حال اجراست، دست اندرکاران آن را به امکان موفقیت کامل این طرح بیش از پیش امیدوار کرد.
ارشادات حضرتعالی در زمینه لزوم مقابله جدی و قاطعانه با عدم ایفای تعهدات برخی از بدهکاران به نظام بانکی کشور و تفکیک بدحسابان بانکی از اشخاصی که به دلیل برخی مشکلات امکان ایفای بموقع تعهدات آنها وجود ندارد، می تواند زمینه مشارکت قوای سه گانه و مردم را برای گره گشایی از این معضل فراهم کند.
وظیفه خود می دانم از این حمایت و پشتیبانی مهم و به هنگام تقدیر و تشکر کنم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار