سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46144
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تکریت ظرف سه روز آزاد می‌شود
Print This Post
مشاور رئیس سازمان بدر عراق با اعلام آمادگی هزاران تن از نیروهای بسیج مردمی برای مشارکت در عملیات روزهای آتی برای آزادسازی تکریت در شمال این کشور گفت: تکریت ظرف ...

مشاور رئیس سازمان بدر عراق با اعلام آمادگی هزاران تن از نیروهای بسیج مردمی برای مشارکت در عملیات روزهای آتی برای آزادسازی تکریت در شمال این کشور گفت: تکریت ظرف سه روز آزاد می‌شود.
به گزارش سلام دلفان، «کریم النوری» از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با فارس در بغداد درباره آمادگی نیروهای عراقی برای عملیات بزرگ آزادسازی شهر تکریت، مرکز استان صلاح الدین گفت: این عملیات که قرار بود دیروز و امروز آغاز شود برای تنها چند روز به تاخیر افتاده است تا آمادگی‌ها کامل تر شده و این عملیات بی‌نظیر بدون هیچ اشتباهی انجام شود.
وی افزود: نیروهای عراقی از چندین محور مشخص یا مخفی به مواضع داعش در تکریت حمله خواهند کرد و برای اولین بار، فرزندان شهرهای استان صلاح الدین در کنار نیروهای بسیج مردمی تکریت را محاصره کرده‌اند تا تروریست‌های داعش فرصت فرار نداشته باشند.
النوری گفت: پیش بینی می‌شود با عملیات‌های غافلگیر کننده علیه داعش در تکریت، این شهر ظرف سه روز آزاد شود.
ساکنان تکریت دست از همدستی با داعش برداشته و تسلیم شوند
وی افزود:ما به کسانی که با داعش همدستی می‌کنند فرصت داده‌ایم که ظرف روزهای آتی از زیر سلطه این گروهک خارج شوند، چرا که ما قصد انتقام‌گیری نداریم و در غیر این صورت سرنوشتشان مشابه سرنوشت کسانی خواهد بود که در منطقه جنگ باقی می‌مانند، زیرا ما نمی‌خواهیم تریبون‌های اجاره‌ای دشمن بگویند که ما شهروندان بی‌گناه را می‌کشیم بنابراین هیچ انسان بی گناهی در کنار داعش نمی‌ماند.
فرمانده بسیج مردمی عراق گفت: عملیات تکریت با محاصره کامل شهر آغاز خواهد شد و اگر هم شاهد مقاومتی از سوی تروریست‌ها خواهیم بود، تنها به خاطر این است که به دنبال راه فراری خواهند بود، چرا که آنها دیگر هرگز به فکر ماندن در تکریت و ادامه سیطره بر این شهر نیستند و تنها به فرار می‌اندیشند.
بسیاری از مراکز دولتی و ساختمان‌های تکریت بمبگذاری شده است
النوری گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی تروریست‌های داعش بسیاری از مراکز دولتی در تکریت را بمب‌گذاری کرده اند که شامل بیش از چهل ساختمان یا مجتمع یا منزل است و ما از طریق یگان‌های مهندسی این بمب‌ها را شناسایی و خنثی یا منفجر خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: به یاری خداوند متعال و با دستان توانمند نیروهای بسیج مردمی استان صلاح الدین را به طور کامل آزاد خواهیم کرد که دومین استان آزاد شده از چنگ داعش پس از دیالی خواهد بود.
النوری درباره هشدار هادی العامری رئیس سازمان بدر عراق به عشایر العوجه گفت:العامری به قبایل آل بوعجیل و آل بو ناصر که در دو روستا به همین اسامی در حومه تکریت سکونت دارند، فرصت داده که دست از حمایت داعش بر دارند و به آغوش ملت بازگردند و در غیر این صورت سرنوشت آنها نابودی است یعنی اگر در منطقه جنگی ماندند دیگر شهروند یا بی گناه خوانده نمی‌شوند.
وی افزود:بر اساس اطلاعاتی که بسیج مردمی به آن دست یافته‌ است حالتی از سردرگمی و فرار نزد خانواده های تروریست‌های داعش در تکریت حکمفرماست، اما داعش مانع گریختن برخی خانواده‌ها شده تا از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و نشان بدهد که اوضاع خوب است اما این خانواده‌ها همچنان به دنبال راه فراری از چنگ داعش هستند.
به گزارش فارس،نیروهای عراقی خود را برای بازپس‌گیری شهر تکریت عراق آماده می‌کنند، هزاران نظامی و نیروی بسیج مردمی از روز شنبه در شمال عراق گردهم آمده‌اند و خود را برای حمله به شهر تکریت آماده می‌کنند.
روزنامه واشنگتن پست به نقل از «نعیم العبودی»، یکی از سخنگویان گردان عصائب اهل الحق درباره عملیات آزادسازی تکریت نوشت: زمانی که قاسم سلیمانی می‌رسد به این معنی است که در این نبرد پیروز خواهیم شد.
ارتش عراق می‌گوید در صورت تصرف شهر تکریت قدم بزرگ برای آزادی موصل برداشته خواهد شد، موصل دومین شهر بزرگ عراق است که هم‌اینک در اشغال گروه داعش قرار دارد.
بسیاری از نیروهای شیعه با برافراشتن پرچم وارد شهر سامرا شده‌اند. شهر سامرا در ۴۰ کیلومتری تکریت قرار دارد، بازپس‌گیری شهرها و جاده‌های استان صلاح‌الدین باعث می‌شود که بین نیروهای تروریستی داعش شکاف به‌وجود بیاید و قدم بزرگ‌تر برای بازپس‌گیری موصل برداشته شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار