سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46169
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » 90درصد اراضی کشاورزی دلفان به صورت دیم کشت می شوند/ خشکسالی های چند سال اخیر نیز موجب شده بر میزان اراضی دیم این شهرستان افزوده شود
Print This Post
فرماندار دلفان

شغل عمده مردم شهرستان دلفان کشاورزی و دامداری است اما دیم بودن بیشتر اراضی کشاورزی این شهرستان موجب کاهش سرانه درآمد کشاورزان شده است .

فرماندار شهرستان دلفان گفت : 90 درصد اراضی کشاورزی این شهرستان به صورت دیم کشت می شوند و تنها 10درصد این اراضی آبی است.

 به گزارش سلام دلفان ‘علی باقری’ افزود: در شهرستان دلفان 129 هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که 100 هزار هکتار آن دیم و تنها 29 هزار هکتار آن به صورت آبی است .

به گفته وی ، میانگین اراضی آبی در استان لرستان 25 درصد و اراضی دیم 75 درصد است که شهرستان دلفان از نظر اراضی آبی پایین تر از نرم استانی قرار دارد.

وی اظهار داشت: این درحالیست که شغل عمده مردم شهرستان دلفان کشاورزی و دامداری است اما دیم بودن بیشتر اراضی کشاورزی این شهرستان موجب کاهش سرانه درآمد کشاورزان شده است .

رییس شورای کشاورزی شهرستان دلفان بیان داشت: خشکسالی های چند سال اخیر نیز موجب شده بر میزان اراضی دیم این شهرستان افزوده شود که این موضوع توجه ویژه مسوولان آب منطقه ای و جهاد کشاورزی لرستان را برای اجرای طرح های آب و خاک در این منطقه ضروری کرده است .

‘باقری’ با بیان اینکه در شهرستان دلفان دو رودخانه دائمی وجود دارد که با کمترین استفاده آب آنان از شهرستان خارج می شوند تصریح کرد: برای افزایش سطح اراضی آبی شهرستان دلفان تخصیص اعتبار برای تکمیل سد تاج امیر و تکمیل ایستگاههای پمپاژ خاتون بان ، اسماعیل آباد ، تیمور و چروش ضروری است .

این مسئول بیان داشت : اجرای طرح های آبیاری بارانی نیز می تواند نقش مهمی در افزایش تولیدات کشاورزی و سرانه درآمد کشاورزان داشته باشد که امیدواریم مورد توجه مسوولان جهاد کشاورزی قرار گیرد .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار