سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46284
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کره شمالی تا سال 2020 احتمالا 100 بمب اتمی در اختیار دارد!
Print This Post

کارشناسان نظامی آمریکا اعلام کردند که کره شمالی به دنبال گسترش برنامه هسته ای خود طی پنج سال آینده است و در بدترین حالت تا سال 2020 احتمالا 100 بمب اتمی در اختیار خواهد داشت.

به گزارش سلام دلفان :کارشناسان آمریکایی معتقدند که ‌کره شمالي احتمالا تا پنج سال آينده 100 بمب هسته اي خواهد داشت.

کارشناسان نظامی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کردند که کره شمالی به دنبال گسترش برنامه هسته ای خود طی پنج سال آینده است و در بدترین حالت تا سال 2020 احتمالا 100 بمب اتمی در اختیار خواهد داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ این محققان گفتند: شرکت‌های پیشرفته اروپایی با ارسال تجهیزات به کشور منزوی کره شمالی از طریق چین، احتمالا ناخواسته در حال کمک به برنامه هسته ای مشکوک پیونگ یانگ هستند.

“جوئل ویت “یکی از اعضای ارشد موسسه آمریکا- کره در دانشگاه جان هاپکینز با اعلام نتایج اولیه یک تحقیق 15 ماهه گفت: برخی از نتیجه گیری‌ها بسیار نگران کننده هستند.

اگرچه برنامه هسته ای کره شمالی در هاله ای از ابهام قرار دارد، گمان می‌رود پیونگ یانگ در حال حاضر حدود 10 تا 16 سلاح هسته ای ساخته شده از پلوتونیوم یا اورانیوم تسلیحاتی را انبار کرده است.

جوئل ویت و “دیوید آلبرایت” کارشناس خبره و کهنه کار منع گسترش سلاحهای هسته ای با استفاده از تصاویر ماهواره ای، گزارشهای رسانه های کره شمالی و آگاهی زیاد آنها از برنامه های هسته ای سه سناریوی احتمالی را بر اساس پیشرفتی که پیونگ یانگ از سال 2009 تا 2014 حاصل کرده، مطرح کرد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: برای این نوع از برنامه ها، تحولاتی وجود داشته که پیش بینی آینده را محتمل تر می‌کند. ما بهترین حدس را درباره آینده می‌زنیم… ما درست همانند آژانسهای اطلاعاتی در حال برآورد آینده هستیم.

در سناریو اول پیونگ یانگ تقریبا ذخایر خود را دو برابر کرده و به 20 بمب از جمله تسلیحات مبتنی بر پلوتونیوم خواهد رساند. این تسلیحات روی موشک‌های بالستیک میان برد رودونگ که قادر به رسیدن تا ژاپن هستند، نصب خواهند شد.

در سناریوی دوم و محتمل‌ترین حالت، کره شمالی مسیر کنونی خود را ادامه خواهد داد و تا سال 2020 موفق به ساخت 50 سلاح خواهد شد.

این کشور همچنین پیشرفتهای قابل توجهی را در فن آوری کوچک سازی حاصل خواهد کرد که این کشور را قادر می‌سازد کلاهک‌ها را روی نسل جدیدی از موشکهای بالستیک میان برد نصب کند.

در حالت سوم که ویت آن را “بدترین سناریو” نامید، ذخایر کره شمالی با سرعت بیشتری افزایش خواهد یافت و به 100 سلاح هسته ای خواهد رسید و پیشرفتهای قابل توجهی در زمینه طراحی تسلیحات حاصل خواهد کرد تا سلاحهای تاکتیکی و جنگی را مستقر کند.

ویت گفت: این یک سناریوی بسیار ترسناک است که ما شاهد یک افزایش چشمگیر در ذخایر کره شمالی خواهیم بود.

کره شمالی آزمایش‌های هسته ای خود را در سالهای 2006، 2009 و 2013 انجام داد. این کشور به طور مرتب آزمایش موشکی انجام می‌دهد که محکومیت‌های بین الملل را علیه این کشور به همراه داشته است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار