سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46549
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چگونه گوشی خود را تبدیل به مودم کنیم؟
Print This Post

در اسمارت فون و تبلت‌های امروزی ویژگی‌ای قرار داده شده است تا از طریق آن گوشی و دستگاه را تبدیل به یک مودم وای‌فای کنید و بعد از آن از طریق سایر دستگاه‌ها به گوشی متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنید.

بهگزارش سلام دلفان، با گسترده شدن زندگی مجازی اغلب ما مجبور هستیم تا برخی از کار‌های خود را به‌صورت اینترنتی انجام دهیم و در این زمینه نیز دسترسی به اینترنت در همه‌جا کار چندان آسانی نیست. اگرچه اکنون حتی در ایران نیز اکثر تلفن‌های همراه از شبکه‌های اینترنتی و مخصوصا 3G پشتیبانی می‌کنند اما همچنان افرادی هستند که نمی‌توانند از طریق سیمکارت یا وای‌فای در هر جایی به اینترنت متصل شوند.

در اسمارت فون و تبلت‌های امروزی ویژگی‌ای قرار داده شده است تا از طریق آن گوشی و دستگاه را تبدیل به یک مودم وای‌فای کنید و بعد از آن از طریق سایر دستگاه‌ها به گوشی متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنید. این ویژگی بسیار کاربردی و مفید است و کاربران از طریق آن می‌توانند زمانی که لپ‌تاپ‌شان دسترسی به اینترنت ندارد، استفاده کرده و از طریق اینترنت گوشی وارد عمل شوند. این امکان چندان هم ویژگی جدیدی نیست و احتمالا شیوه و روش فعال سازی آن را می‌دانید اما با منتشر شدن اندروید 5.0 یا آب نبات چوبی که کمی منو‌ها و… فرق کرده‌اند شاید افرادی باشند که شیوه فعال سازی ویژگی مذکور را بر روی دستگاه اندرویدی خود نمی دانند و یا اصلا از وجود چنین امکانی آگاه نیستند. پس همراه ما باشید تا روش تبدیل اسمارت فون به مودم را در سیستم عامل اندروید 5.0 در ادامه مطلب فرا بگیریم.

برای شروع کار وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید و سپس در بخش اول گزینه بیشتر یا More را لمس کنید.
Step-1-225x400 - Copy

همانند تصویر زیر به قسمت Tethering & portable hotspot بروید.
Step-2-225x400

حال برای تبدیل کردن گوشی خود به مودم با لمس Portable Wi-Fi hotspot ویژگی مذکور را فعال کنید.
Step-3-452x400

اکنون برای اعمال تنظیمات می‌بایست وارد بخش Set up Wi-Fi hotspot شوید.
Step-4-225x400

در این بخش شما به آسانی می‌توانید نام شبکه گوشی خود را تغییر دهید (همان اسمی که سایر دستگاه‌های در هنگام جستجو وای‌فای آن را مشاهده خواهند کرد) و همچنین امکان قرار دادن رمز نیز برای برقراری ارتباط وجود دارد (سعی کنید همیشه پسوردی را در این بخش وارد نمایید).

 

Step-5-225x400

البته توجه داشتهباشید که بعد از فعال سازی ویژگی مذکور آیکونی نیز در بخش تنظیمات سریع دستگاه ایجاد می‌شود و کاربران از طریق آن نیز می‌توانند وارد عمل شوند.

Step-6-225x400 - Copy

حال دستگاه شما تبدیل به یک مودم بی‌سیم شده است و سایر دستگاه‌ها می‌توانند از طریق جستجوی وای‌فای، گوشی شما را پیدا کرده و با وارد کردن پسورد به آن متصل شوند.

منبع: آی‌تی رسان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار