سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46667
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » طنز/ بیکارخانه دلفان یا کارخانه بیکار سازی کشور؟!
Print This Post

شهرستان دلفان یا دقیقتر بیکارستانِ دلفان و یا عمیقا دقیقتر «بیکارستان جوان» بیکارخانه ایی است در غرب کشور، اکثر مردمان این دیار به “هیچ” مشغولند….

گروه طنز سلام دلفان- محققان و کارشناسان علت به وجود آمدن بزرگترین کارخانه تولید جوانان بیکار در کشور را آب و خاک حاصلخیز این منطقه می دانند و بر این باورند که تا ۱۰۰ سال آینده هیچ شهر و دیاری از لحاظ بیکاری به گرد پای دلفان نمی رسد.

این افتخار بزرگ را میشود مرهون و مدیون زحمات و تلاش های بی شائبه و شبانه روزی مدیران و مسئولان ارشد این دیار دانست که با پذیرفتن پست های کلیدی بر مرکب های ریاست می رانند و مجالی می یابند تا خاله بازی های دوران کودکی خویش را در فضایی به دور از خیال و کاملا واقعی انجام داده و تجدید خاطره ایی کرده باشند.

Meetings (1)

تذکر: البته این چنین افرادی حتی در کره ماه نیز وجود ندارند و فقط زاییده افکار مشوش و پریشان خاطر نویسنده می باشد، پس هیچ یک از مسئولین محترم کنونی و پیشین مطلب را به خود نگیرند و خود را بیش از این نیازارند.

شهری که شگفتی ها در آن بیشتر از کارهای عادی و روزمره رخ می دهد؛ شهری که کارخانه هایش بی کارخانه و خانه هایش بیکار پرور است.

اگر بخواهیم تخصصی به موضوع بپردازیم باید گفت: در اصل شهر  ما بیکار ندارد!!!

باهم بیکار را معنی می کنیم: شخصی که کار ندارد را گویند.

حال کار را معنی می کنیم: به هر فعالیتی که پشتش هدف خاصی دنبال شود کار گویند. البته استثناء هم دارد؛ مانند کسی که جوراب هایش را می شوید تا پاکیزه و سفید شوند اما فارغ از اینکه با این کارش فضای فراوانی را از بوی بد پایش محروم ساخته است! این کارها را کارهایی با سودِ دوبل می نامند که خوشبختانه در منطقه ما انگشت شمار است!!

کار بیشتر جوانان و اکثر مردم این دیار«نفس کشیدن» می باشد؛ آنها با هدف زنده ماندن نفس می کشند!

خلاصه با این حساب هیچ جنبنده ای اینجا بیکار نیست.

* کمی جدی تر

در بیکارستان دلفان کارهایی که هدف از انجامشان رسیدن به آرامش باشد وجود ندارد؛ چراکه بدون درآمد و پول مورد نیاز برای رفع حداقل های زندگی آرامش به دست نمی آید.

اگر همین الان از مردم سوال کنید که علت این همه بیکاری و مشکلات شهرستان چیست؟ هرکدام یک لیست بلند از دلایل مختلف را برایتان می خوانند. اما به دلیل اصلی هیچ اشاره ایی نمی شود، دلیلی که همه مردم به آن واقف اند و آن این است که اصولا ما به اندازه ایی که از شکست دیگران خوشحال می شویم برای موفقیت و رشد خودمان شاد نمی شویم و تلاشی هم نمی کنیم.

به همین خاطر پس از روی کار آمدن یک مسئول تلاش ها برای بی کفایت نشان دادن شخص مذکور شروع می شود و مردم از هر تلاشی برای برکناری او فروگذار نیستند و از آن طرف مسئول مورد نظر نیز تمام انرژی خود را صرف چنگ انداختن به هر دامنی میکند تا از پست و مقامش خلع نشود.

و آخر سر نیز در یک چشم انداز چند ساله شاهد آنیم که شهرستان ما بدون هیچ تغییر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با درد های خودساخته ی خود می سازد و می سوزد.

و این داستان به ظاهر خنده دار و در حقیقت اشک بار ادامه دارد…….

 

نویسنده: تن ها

 1. نویسنده دیدگاه: ﺁﻧﺸﺮﻟﻲ
  اسفند ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۲۶

  ﻛﺎﺭﻳﻜﺎﺗﻮﺭ اﻭﻟﺘﻮﻥ ﻋﺎﻟﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻴﻲ ﺑﻮﺩ.

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۲۰

  واقعا
  بد زمانی و بد جایی متولد شدیم
  ای ده شصتی های بدبخت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار