سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46697
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اردوغان به دنبال یارگیری علیه ایران در ریاض
Print This Post

یک روزنامه مصری با اشاره به سفر رئیس جمهور ترکیه به عربستان نوشت: ایران، از موضوع های اصلی دیدار اردوغان و ملک سلمان خواهد بود؛ وضعیت یمن نیز از دیگر موضوعات مطرح در این نشست است.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری دولتی عربستان سعودی اعلام کرد، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور در جریان ملاقات رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه درباره روابط دوجانبه و راههای تقویت آن در همه زمینه ها و مسایل منطقه و بین المللی مورد توجه طرفین بحث و گفت وگو خواهد کرد.
روزنامه “المصریون” با اشاره به همزمانی سفر “عبدالفتاح سیسی” رئیس جمهور مصر با سفر اردوغان به ریاض؛ به نقل از منابعی آگاه در پایتخت عربستان تأکید کرد که اردوغان در طول این سفر برای تغییر نظر عربستان درقبال آنکارا که بویژه در سال های زمامداری عبدالله بن عبدالعزیز شاه سابق سعودی حاکم بود، تلاش خواهد کرد. روابط عربستان و ترکیه در دوره زمامداری عبدالله بن عبدالعزیز به علت حمایت آنکارا از گروه اخوان المسلمین مصر به تیرگی گرایید زیرا ریاض این گروه را تروریستی می دانست.

السیسی در سفری کوتاه به ریاض با ملک سلمان پادشاه این کشور دیدار کرد و بدون اینکه دیداری با اردوغان در ریاض داشته باشد این کشور را به مقصد قاهره ترک کرد.

ایران و یمن موضوع اصلی دیدار اردوغان و سلمان

این منابع افزودند: ایران، از موضوع های اصلی دیدار اردوغان و ملک سلمان خواهد بود؛ وضعیت یمن نیز از دیگر موضوعات مطرح در این نشست است.

به گزارش العالم،”محمد السعدنی” کارشناس سیاسی و معاون دانشگاه علوم و فناوری مصر هم دراین باره به “شبکه مباشر مصر” گفت، تقویت روابط عربستان و ترکیه موجب ایجاد توازن در مقابل ایران در منطقه می‌شود.

سایت خبری “ارم نیوز” امارات هم در مطلبی با اشاره به این سفر تصریح کرد، نزدیک شدن روابط عربستان و ترکیه و کنار گذاشتن اختلافات، موجب ایجاد توازن سیاسی در منطقه برای مقابله با نقش روزافزون ایران می شود.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار