سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4679
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » آخرین عناوین » عکس / دستان گرم مادر
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق ، عکسی که مشاهده می کنید در مرداد ماه سال 1381 توسط اسماعیل داوری گرفته شده است. بخش هایی از پیکر یک ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق ، عکسی که مشاهده می کنید در مرداد ماه سال 1381 توسط اسماعیل داوری گرفته شده است. بخش هایی از پیکر یک بسیجی که به اسارت متجاوزین بعثی درآمده  و در دوران اسارت ، خلعت شهادت پوشیده ، پس از سال ها به میهن بازگشته و در ستاد معراج شهدای تهران ، به خانواده ی زجر کشیده اش تحویل گردید. مادر شهید با دیدن پیکر فرزندش ، به نوحه سرایی و عزاداری پرداخت و چشم شیشه ای یکی از ناظران ، این عکس را به ثبت رساند.

پسرت در پی لالایی تو برگشته
عقده بُگشا که دل زار، خجالت بکشد
استخوانی و پلاکی به تو برگرداندند
مدعی زین همه ایثار، خجالت بکشد
گل پر پر شده،دامان تو را خوشبو کرد
در هوایت گل و گلزار خجالت بکشد
رگ غیرت قلم دست چروکیده ی توست
بنویس عشق، که انکار، خجالت بکشد

 1. نویسنده دیدگاه: داریوش
  تیر ۲۸, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۸:۴۹

  با درود بر چنین مردانی که از جان ومال وخودشان گذشتند.
  باید بگم که این چنین مردان وزنان باید از جان ومال خودشان بگذرند که که مقامات ما اختلاس 3هزار میلیارد دلاری انجام دهتد

 2. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
  تیر ۲۹, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۰:۳۸

  با سلام و هزاران درود به مقام والای شهدای اسلام!
  این صحنه ها بارها دیده شده است و بارها دیدنی است. شاید بشود گفت که گریه مادر این شهید که خاطر از دست دادن او و شهید شدندش نیست؛ بلکه او محبت مادری خود را اینبار بر استخوان های فرزندش عرضه می دارد که بگوید مادر برای تک تک سلول های فرزندش دل می سوزاند و اشک می ریزد.
  قطعا مادران شهدا از فیوضات شهیدان بی بهره نخواهند بود و دعا می کنیم که خداوند انشاالله بیش از پیش مادران شهدا و جامعه ما را از برکات خون شهدا و شهید و شهادت بهره مند نماید.
  اما…
  آقای داریوش!
  فساد مالی اخیر را که به مقامات نسبت داده اید، ناشی از سیستم نابهنجار اقتصادی است که توسط کارشناسان و برنامه ریزان به مسئولین تحمیل شده است. این سیستم اقتصادی هیج ربطی به شهید و شهادت و اسلام و جمهوری اسلامی ندارد.
  امیدوارم که قصد خیر شما در راستای تذکر به بنده، خودتان و دیگران باشد که بیشتر حافظ خون شهدا و دستاورد آن یعنی جمهوری اسلامی ایران و ارزش های اسلامی بیشتر حراست نماییم. این کار جز به مجاهدت علمی و عملی در راه اسلام محقق نخواهد شد.
  موفق باشید!
  التماس دعا!

 3. نویسنده دیدگاه: بی نیاز
  مرداد ۱۱, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۰:۱۸

  آقای بهاروند لطفا درک کن که سیستم اقتصادی و کارشناسان همان کارکرد و بدنه دولتند. عمیقا برایتان متأسفم که با قید اسمت برای رسیدن هدفی که همه می دانیم، چنین به تحریف واقعیات رو میاری

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار