سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46821
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افزایش قیمت برق از اول اسفند
Print This Post

معاون وزیرنیرو با اشاره به افزایش قیمت برق از اول اسفند،گفت:مجلس در بررسی بودجه سال ۹۳ اجازه افزایش ۳۸درصدی را داده بود که با افزایش ۱۰درصدی اخیر تا ۳۲درصد اعمال شده است و هنوز کامل نیست.

به گزارش سلام دلفان،علیرضا دائمی درگفتگو با رادیو اقتصاد گفت: با توجه به تثبیت قیمت آب و برق در سه سال اخیر و همچنین افزایش نرخ تورم و هزینه های تمام شده تولید، قیمت تمام شده هم بیشتر شده است و برای توسعه پایدار طرح های آب و برق و همچنین خدمات رسانی مطلوب نیازمندیم قیمت ها مانند عموم کالاها تعدیل شود که می تواند بخشی از هزینه ها را جبران کند اما تا رسیدن به قیمت تمام شده فاصله زیادی داریم.

دائمی گفت: ادامه روند کنونی باعث انباشت بدهی های این صنعت می شود که در آینده می تواند طرح های توسعه این صنعت را با مشکل مواجه کند و باید از منابع غیردولتی متناسب با توسعه خدمات استفاده کنیم.

معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و اقتصادی گفت : اگر آب و برق به کالایی اقتصادی برای مشارکت 100 درصدی بخش خصوصی تبدیل ‌شود به مصرف بهینه این منابع هم کمک خواهد کرد و اجرای برخی طرح های تولید انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی و بادی و دیگر موارد توجیه اقتصادی پیدا می کند.

راهبرد صنعت برق

دایمی ، راهبرد صنعت برق کشور را برای اجرای سیاست‌های اقتصادی، توسعه زیرساخت‌های تولید و انتقال برق و تلاش برای تامین ملزومات تبدیل کشور به قطب تامین انرژی الکتریکی منطقه اعلام کرد و گفت: افزایش تولید برق هر سال به میزان پنج هزار مگاوات تا پایان سال 97، اصلاح شبکه انتقال و توزیع برق با هدف کاهش تلفات شبکه، توسعه نیروگاه‌های تولید برق تجدیدپذیر نظیر نیروگاه‌های خورشیدی، آبی و بادی، اجرای سیاست‌های اصل 44 در تولید برق کشور با واگذاری نیروگاه‌ها در برنامه است.

تعرفه‌های آب وبرق

معاون وزیر نیرو در برنامه‌ریزی و اموراقتصادی گفت : تعرفه‌های کنونی و قیمت تمام‌شده آب و برق تفاوت بسیار زیادی دارد و نرخ تورم سالانه نیز به هزینه‌های تامین آب و برق افزوده می‌شود و افزایش قیمت ها و تعرفه ها کمتر از نرخ تورم بوده است.

وی قیمت تمام‌شده هر مترمکعب آب را 1500 تومان ذکر کرد و گفت: قیمت تما‌م‌شده هر کیلووات ساعت برق نیز حدود 85 تومان است اما هر مترمکعب آب به‌طور متوسط کمتر از 400 تومان و هر کیلووات ساعت برق حدود 40 تومان از مشترکان دریافت می‌شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار