سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4689
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » اظهارت متناقض مسئولان شهرستان دلفان در مورد احداث کتابخانه و کمبود فضای مطالعه
Print This Post
نوری زاده: برای احداث کتابخانه مشکل اعتبار نیست مشکل زمین است  مسئول اداره ارشاد اسلامی شهرستان دلفان گفت:در حال حاضر دو کتابخانه عمومی داریم یکی در هفت چشمه که در ...

نوری زاده: برای احداث کتابخانه مشکل اعتبار نیست مشکل زمین است 

مسئول اداره ارشاد اسلامی شهرستان دلفان گفت:در حال حاضر دو کتابخانه عمومی داریم یکی در هفت چشمه که در سطح بخش جوابگوی قشر مطالعه کننده می باشد.

یوسف نوری زاده ادامه داد :اما کتابخانه عمومی نواب صفوی در سطح شهر جوابگو افراد مراجعه کننده نمی باشد و نیاز ضروری شهرستان به ایجاد کتابخانه شماره 3 می باشد.

وی افزود :در جلسه ی که در فرمانداری برگزار شد یکی از از مصوبات این بود که مسکن و شهرسازی یکی از فضاهای سبز شهرستان را تبدیل به زمین کتابخانه کنند.

نوری زاده اشاره کرد:برای احداث کتابخانه مشکل اعتبار نیست مشکل زمین است  .

قاسمی رئیس کتابخانه:امکانات و تجهیزات لازم وجود دارد و مشکلی نیست

مسئول اداره کتابخانه عمومی نواب صفوی گفت:دو کتابخانه در سطح شهر و دو کتابخانه در سطح روستا داریم تعداد اعضای کتابخانه های عمومی سه هزار و 500نفر و اعضای کتابخانه نواب دو هزار و 700نفر و تعداد نسخه کتاب شهرستان سی هزار و تعداد نسخه های کتابخانه نواب صفوی 14300جلد می باشد.

علی قاسمی ادامه داد:امکانات و تجهیزات لازم وجود دارد و مشکلی نیست و هر ساله تجهیزات خریداری می شود،وی اشاره کرد: از نظر فضا نیز مشکلی وجود ندارد اما از جایی که توقع مردم از کتابخانه عمومی برای مطالعه کتب درسی مخصوصا دانشجویان و دانش آموزان از نظر آنها فضا نداریم.

کتابخانه شهید نواب صفوی شهرستان دلفان

قاسمی گفت:وظیفه کتابخانه این نیست که برای کنکوریها و….فضا ایجاد کند راه حل این ایجاد قرائت خانه می باشد،در آیین نامه نهاد کتابخانه عمومی خط مشی برای مطالعه منابع خود کتابخانه و نشریات سمعی و بصری است و کارهای تحقیقاتی ،نه اینکه شخصی از اول صبح تا آخر وقت اداری به مطالعه دروس بپردازد،با همت مسئولین مرتبط کتابخانه شماره 5 یا 3 احداث کنند میتوانیم مشکل داوطلبین کنکور را حل کنیم.

مسئول اداری کتابخانه گفت:سرانه مطالعه در شهرستان با اعتصاب کتاب چاپی و الکترونیکی،قرآن “40:’30می باشد و در این بین سرانه برای کتب چاپی “30:’15 می باشد

قاسمی در مورد اعتبار سالیانه افزود:اعتبار ثابت سالیانه نداریم متغییر است در سال گذشته 20میلیون بوده که تا بحال 10میلیون هزینه شده است البته قانون شهرداری مکلف است نیم درصد از درآمد های خود را به کتابخانه های عمومی شهرستان اختصاص دهد.

وی در خصوص منابع و ماخذ گفت:منابع مورد نیاز کتابخانه ها بصورت متمرکز و ماهانه توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور خریداری و به کتابخانه های عمومی ارسال می شود همچنین با وجود طرح کتب من در کتابخانه هایس عمومی اعضا و مراجعین میتوانند کتب مورد نیاز خود را  سفارشداده و ظرف 2 تا 1 ماه برای آنها تهیه و بصورت امانی در اختیار آنها قرار می گیرد.

مسئول ادراه راه و مسکن و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه متولی احداث کتابخانه ها در سطح شهر اداره ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه ها می باشد در جلسه ی که تشکیل شد قرار بر این بود مسئول کتابخانه های شهرستان و اداره ارشاد اسلامی و شهرداری نسبت به شناسایی زمینی که با کاربردی فرهنگی محل احداث کتابخانه ها در شهر اقدام کنند.

روح اله زمانی افزود:چناچه محل زمین نبود در مرحله بعد شهرداری از محل فضاهای سبز پارک ها در سطح شهر متراژ مورد نیاز کتابخانه در اختیار اداره ارشاد و متصدی کتابخانه ها بگذارد و در صورت نیاز به تغییر کاربری این اداره همکاری لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد تا به حال کسی به این اداره مراجعه نکرده که زمینی وجود دارد و ما برای تغییر کاربری اقدام کنیم.

کتابخانه شهید نواب صفوی شهرستان دلفان

رئیس شورای شهر: هیچگونه مشکلی در مورد زمین با کاربری فرهنگی برای کتابخانه عمومی نخواهیم داشت.

رئیس شورای شهر در این خصوص گفت :بحث کتابخانه در طرح تفضیلی در قسمت بهارستان که 52 هکتار پیش بینی شد و کاربریهای خاص بهداشتی و فرهنگی می باشد.

قباد قبادی اشاره کرد :هیچگونه مشکلی در مورد زمین با کاربری فرهنگی برای کتابخانه عمومی نخواهیم داشت.

سرپرست شهرداری: آقای قبادی در جریان قضیه نبودند و در حال حاضر محدوده شهر اجازه احداث کتابخانه شماره 3 را نمی دهد

سرپرست شهرداری گفت:یکی از وظایف شهرداری تلاش در جهت توسعه مراکز فرهنگی و هنری است،در طی بیست سال گذشته شهرداری با کلیه امکانات خود در جهت مراکز فرهنگی مخصوصا از جمله کتابخانه عمومی در پارک هاشمی ،کانون فرهنگی در پارک بهار اعطا و 8323متر مربع جهت مجتمع فرهنگی هنری به اداره ارشاد و یک قطعه زمین کانون فرهنگی در محل سایت ارشاد در سفر دوم دولت اعطا کرده است.

رحمتی افزود در جلسه ی که در فرمانداری برگزار شد در جهت واگذاری زمین در زمان شهردار وقت پیش بینی کردند چنانچه مراحل نهایی 55 هکتاری بهار حل شود استقبال می شود و به کتابخانه اختصاص می دهند اما هنوز مستند و جواب قانع کننده ای نداریم.

وی گفت آقای قبادی در جریان قضیه نبودند و در حال حاضر محدوده شهر اجازه احداث کتابخانه 3 را نمی دهد.

سرپرست شهرداری گفت:بهارستان2 نقطه هزار متری پارک های محله ای است یکی تقریبا احداث شده و نقطه دیگر آن اختلاف تعاونی مسکن و سپاهبود در 16 متری گلستان و به سپاهخ پاسداران اختصاص داده شد و نمی توانیم آن نقطه را واگذار کنیم.

گزارش از رودابه سالاری

 1. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
  تیر ۳۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۳:۴۴

  با سلام
  چند نکته:
  1. اگر کسی کتابخوان باشه توی هر فضایی کتاب می خونه. بهتره طرح هایی اجرای بشه که دوستان بیشتر به کتابخونی روی بیارن و اون موقع مکانش رو خودشون پیدا می کنن.

  2. اینکه آقای شهردار گفته فضای شهری به ما اجازه نمیده! میشه بفرمایید که فضای شهری چه شخصیتی هستن که به شما اجازه نمی دن!؟ اگر همان قانون و آیین نامه ها و نیازهای شهری است که می توان با یک جلسه و رایزی و نهایت مدیریت نیازها این اجازه رو بگیرید. اینقدر کار مشکلی نیست.
  شمنا حالا همه استاندارها در مورد شهر دلفان اجرا شده، همین یکی مونده!!!؟؟؟ چون کتابخونه برای شما درآمده نداره، باید اینجوری باهاش برخورد بشه!؟

  3. مسئولین فرهنگی و شهری هم اگر دغدغه دارن، می تونن از طرح های ابتکاری استفاده کنن. حتما که نباید ساختمون بسازید. می تونید فضاهایی در داخل همان پارک ها بدور از فضاس بازی بچه ها به عنوان بخش مطالعه در نظر بگیرد و متناسب با اون بهسازی کنید.

  4. اینکه در شهری نه چندان بزرگ مقل دلفان اینقدر مسئولین تفاهم دارند و می توانند مشکلات را با همکاری یکدیگر حل کنند، چای تقدیر و تشکر دارد. فرماندار محترم که مسئول هماهنگی این دستگاه ها و نهادهاست، می بایست مورد تقدیر قرار بگیرد. خوبه که حالا مشکل اوژانسی و بحرانی نیست، والا….
  بیچاره مردم!
  موفق باشید!

 2. نویسنده دیدگاه: وحید
  مرداد ۱, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۱:۰۴

  به نظر من حتی اهالی علم زمانی که احتیاج به مطالعه دارند مانند مواقع کنکورفیلشان یاد هندوستان میکند و به فکر کمبودها میکنند وگرنه بایدهمیشه خواستار ارتقای فضای فرهنگی شهر که کتابخانه هم جزو آن می باشد باشندچراکه بعدها هم باز به این مکان احتیاج پیدا میکنند،توقعی که بچه ها دارند خیلی نابجاست که فقط از مدیران کتابخانه بخواهند فضای جدیدی را برای مطالعه فراهم آورند بلکه باید ارگان های دیگر نیز در این بین به یاری بشتابند مانند آموزش وپروش ،شهرداری ، فرمانداری، مسکن و شهرسازی برای اهدای زمین و…

 3. نویسنده دیدگاه: محسن بهرامی
  مرداد ۳, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۶:۲۵

  احداث رو اشتباه نوشتید توی تیتر

 4. نویسنده دیدگاه: مراد
  مرداد ۷, ۱۳۹۱ در تاریخ ۲۳:۲۲

  سلام خسته نباشيد
  جهت يادآوري شما عزيزان كه هرمطلب رو چاپ مي كنيد.
  كتابخانه هاي عمومي زير نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيستند.مربوط مي باشد به مدير كل امور كتابخانه هاي عمومي استان.صرفا جهت اطلاع.يه كم مطالعه كنيد بعد بنويسيد

 5. نویسنده دیدگاه: شیفته بهاروند
  مرداد ۱۲, ۱۳۹۱ در تاریخ ۲۱:۵۵

  آقای بهاروند بنده جدا شیفته این همه اعتماد به نفس شما شدم
  چطور اینقد کارشناسانه راجع به همه چی اظهار نظر میکنی؟
  کاش قیافتو میدیم
  معنی فضای شهری رو هم خیلی قشنگ گرفتی
  خدا وکیلی تا حالا دو تا کتاب درست و حسابی خوندی
  یعنی چی یه گوشه پارکو سالن مطالع کنن؟پارک پارکه به خاطر نیاز ساخته شده پارکو بگیرن سالن مطالعه کنن؟جالبه اونوقت نه پارک میمونه نه سالن درس میشه
  خدارو شکر که مسوولا کوچکترین توجهی به نظرات من و شما ندارن

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار