سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46934
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سهمیه عمره نصف شد/حذف تمامی سهمیه‌ها به جز زائران فیش‌دار
Print This Post

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سهمیه عمره به دلیل کاهش 50 درصدی صدور روادید نصف شد.

به گزارش سلام دلفان
سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به کاهش صدور روادید زائران عمره اظهار کرد: همه اقدامات لازم از سوی وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت برای حل مشکل به وجود آمده در روند صدور روادید انجام شده است و منتظر عملیاتی شدن قول عربستان مبنی بر بازگرداندن روند صدور روادید به حالت عادی هستیم.

اوحدی با بیان اینکه در حال حاضر و به دلیل مشکل به وجود آمده سهمیه عمره نصف شده است؛بیان کرد: با شرایط حاضر تنها 50 درصد زائران به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اگر روند صدور روادید طی دو روز آینده حل نشود، جداول پروازی جدید اعلام خواهد شد بر همین اساس قرعه کشی به صورت استانی با تشکیل کمیته‌ای از مدیر کل اداره حج و زیارت استان، نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیران کاروان‌ها انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: بدین ترتیب از 230 هزار نفری که برای تشرف به عمره ثبت نام کرده اند، 110 هزار نفر برای اعزام به عمره مشرف شوند.

اوحدی با بیان اینکه اولویت اعزام با زائران فیش دار است، تاکید کرد: تمام سهمیه‌های دیگر از جمله عمره دانش آموزی لغو خواهد شد و هر زمان که مشکل صدور روادید برطرف شد، سهمیه‌ها مجددا واگذار خواهد شد و در غیر این صورت این سهمیه‌ها برای سال آینده حفظ خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه افزود: به منظور پیگیری موضوع به صورت میدانی فردا عازم عربستان هستیم.

وی در پایان یادآور شد: سفارت و کنسورلگری‌های عربستان در مشهد از دو هفته پیش در اقدامی هماهنگ اقدام به کاهش 50 درصدی صدور روادید برای زائران ایرانی عمره کردند که این موضوع باعث اختلال در روند اعزام زائران به سرزمین وحی و لغو و جابجایی برخی پروازهای عمره شده است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار