سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46988
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » برخی شیرهای توزیع شده در مدارس سلامتی دانش‌آموزان را تهدید می‌کند
Print This Post

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: برخی از شیرهایی که در مدارس لرستان توزیع می شود علاوه بر ناسالم بودن و غیرمفید بودن سبب بروز بیماری در دانش‌آموزان نیز می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، کوروش ساکی عصر امروز در مراسم تقدیر از کارکنان مرکز بهداشت خرم‌آباد اظهار داشت: در گذشته کشورهای توسعه یافته ساخت کارخانه‌های آلوده کننده را برای توسعه انجام می دادند که هم اکنون کشورهای در حال توسعه به این کار روی آورده‌اند.
وی ضمن تأکید بر مخاطره‌آمیز بودن کارخانه‌های صنعتی برای سلامت مردم، افزود: با وجود اینکه کشورهای توسعه یافته به دلیل این خطرات به دنبال کارخانه‌های صنعتی نیستند اما کشورهای در حال توسعه برای فرار از بیکاری به این کار ادامه می دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در یک جامعه هر چه ارتباط و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها در برنامه ریزی‌ها با یکدیگر بیشتر باشد، این جامعه موفق‌تر بوده و با مشکلات کمتری مواجه می‌شود.
وی به ارتباط استفاده مداوم از جوش شیرین و بروز سرطان اشاره و تصریح کرد: باید در راستای نظارت بر نانوایی‌ها و جلوگیری از مصرف جوش شیرین در نانوایی‌ها اقدام جدی شود، چرا‌که مصرف مداوم جوش شیرین سبب بیماری و به ویژه سرطان می شود.
ساکی به بازنگری در شیوه کار و نوآوری در حوزه بهداشت تأکید و بیان کرد: باید بازنگری در شیوه کار و برنامه ریزی‌های حوزه بهداشت انجام شود، چرا که با وجود توانمندی و ظرفیت خود این حوزه، هنوز به وضعیت ایده‌آل نرسیده‌ایم.
وی شیرهای توزیع شده در مدارس استان را نامطلوب اعلام و خاطرنشان کرد: علاوه بر ناسالم بودن و غیرمفید بودن شیرهای توزیعی در برخی مدارس لرستان، سبب بروز بیماری در دانش‌آموزان نیز می‌شوند، از این رو توزیع انها باید متوقف شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به لزوم ساخت مراکز درمان دیالیز در استان، گفت: تعداد بیماران دیالیزی و کلیوی در حال افزایش است.
وی افزود: بیماری دیالیز با افزایش مصرف نمک رابطه مستقیم دارد و با توجه به استفاده بالای نمک در نان، باید نظارت کافی در این زمینه انجام شود تا به دنبال آن شاهد کاهش بیماری کلیوی و دیالیزی باشیم.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار