سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46995
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » همایش بزرگ «افسران فرهنگی» لرستان برگزار شد
Print This Post

همایش بزرگ «افسران فرهنگی» لرستان با عنوان “جنگی که بود، جنگی که هست” با حضور حسین یکتا فرمانده قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ظهر امروز در دانشگاه آزاد خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام مهدی قدرتی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان، ظهر امروز در همایش افسران فرهنگی استان لرستان که با عنوان «جنگی که بود جنگی که هست» در سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد برگزار شد ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: این ایام یادآور حزن و اندوه و ناراحتی است که در بیش از هزار سال قبل اتفاق افتاد و دل شیعیان نیز تاکنون در این حزن و اندوه است.
وی افزود: اتفاقاتی که در آن دوران برای ائمه اطهار (ع) افتاده پیامی را درپی داشته که مهم‌ترین پیام آن حفظ اسلام، عاشورا و فرهنگ اهل‌بیت و قرآن است که سبب پابرجایی ایام فاطمیه و عاشورا شده است.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان عنوان کرد: شهادت اهل‌بیت (ع)، دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق می‌افتد که به ما نشان دهد عترت و قرآن باید محفوظ بماند.
وی بابیان اینکه امروز شیعیان امام علی (ع) خار در چشم و استخوان در گلو برای حفظ اسلام جان‌فشانی می‌کنند، افزود: اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت ما حفظ اسلام تبعیت از سیره فاطمی، علوی و حسینی است.
قدرتی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد جنگ نرم و نقش دانشجویان به‌عنوان افسران جوان این جنگ تصریح کرد: در جنگ نرم هم خاک‌ریز، دشمن و جبهه خودی و غیرخودی وجود دارد و از خواسته‌های مقام معظم رهبری است که ما امروز باید جایگاه خود را در این جنگ بشناسیم و بدانیم که آیا تنها می‌توانیم حالت تدافعی داشته باشیم و یا اینکه می‌توانیم حالت تهاجم نیز داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: شناخت صحنه و وارد شدن در جبهه و کارزار به تعبیر مقام معظم رهبری برای افسران جنگ نرم مهم است.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان گفت: بابیان اینکه پیامبر اکرم (ص) فرموده است: مؤمن کسی است که همواره در راه اسلام در حال جهاد است و به‌عنوان افسران در جنگی قراردادند که این جنگ‌گاهی سخت و گاهی نرم است.
محمد برامکی مسئول بسیج دانشجویی لرستان نیز در این همایش اظهار داشت: فرهنگ از دیدگاه مردم فرهنگ معادل آداب‌ و رسوم و کنش و واکنش و بایدها و نبایدها است.
وی افزود: از دیدگاه ابن خلدون در تاریخ و فرهنگ تمدن در رابطه با معنای فرهنگ می‌گوید فصل جداکننده انسان و حیوان است و امام خمینی (ره) نیز در این رابطه فرمود: فرهنگ به‌منزله هوایی است که ما تنفس می‌کنیم و بااین‌حال اگر این فضا آلوده باشد روح ما را هم آلوده می‌کند.
مسئول بسیج دانشجویی لرستان عنوان کرد: جنگی که اتفاق افتاده است به شهدای آن افتخار می‌کنیم و زیر تابوت آن‌ها قرار می‌گیرم و جنگی که امروزه اتفاق افتاده است با آن جنگ متفاوت است و کسی که در این راه کشته شود شهیدی متفاوت است.
در پایان این مراسم از بنیاد سعادتی نویسنده کتاب «راهیان خرابات» که اثر وی در شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس شایسته تقدیر شد و ایمان رضایی به‌عنوان فعالان جهادی تجلیل به عمل آمد.
لازم به ذکر است نمایشگاه کوچه‌های بصیرت با حضور حسین یکتا فرمانده قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء در دانشگاه آزاد خرم‌آباد افتتاح شد.
این نمایشگاه با همکاری نهاد رهبری و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد لرستان، بسیج دانشجویی و قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء استان برپاشده است و تا 25 اسفندماه دایر است.

  1. نویسنده دیدگاه: سید حسین
    اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۳۴

    خدا این حاج حسین رو حفظ کنه
    تا زنده ایم رزمنده ایم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار