سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47001
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نتانیاهو در سخنرانی اش دولت و ملت آمریکا را تحقیر کرد
Print This Post

سخنرانی نتانیاهو در کنگره به پایان رسید. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بدون هماهنگی با دولت آمریکا و بدون اطلاع دموکرات‌های کنگره، این سخنرانی را برنامه‌ریزی کرده و انتقادهای گسترده‌ای را برانگیخته است. سخنرانی وی در حالی ایراد می‌شد که اعضای کنگره ممتد و به صورت ایستاده، نتانیاهو را تشویق می‌کردند.

به گزارش سلام دلفان ،سخنرانی نتانیاهو در کنگره به پایان رسید. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بدون هماهنگی با دولت آمریکا و بدون اطلاع دموکرات‌های کنگره، این سخنرانی را برنامه‌ریزی کرده و انتقادهای گسترده‌ای را برانگیخته است. سخنرانی وی در حالی ایراد می‌شد که اعضای کنگره ممتد و ایستاده، نتانیاهو را تشویق می‌کردند؛ اما او با القای بی‌اطلاعی مذاکره کنندگان آمریکایی و متهم کردن آنان به ‌تشخیص نادرست مسأله ایران و منطقه، آنان را تحقیر کرد، به گونه‌ای که نانسی پلوسی رهبر اقلیت دمکرات کنگره درباره سخنان نتانیاهو گفت، کم مانده بود از توهینی که او به شعور ما کرد، گریه‌ام بگیرد.

نتانیاهو در آغاز سخنرانی اعلام کرد، ‌سخنرانی وی در کنگره به هیچ وجه سیاسی نیست و ادامه داد، ایران تهدیدی برای ثبات در منطقه است و رهبری ایران به صراحت در توئیتر، خواستار از بین رفتن (رژیم) اسرائیل می‌شود.

نتانیاهو در سخنرانی اش دولت و ملت آمریکا را تحقیر کرد

مهم‌ترین نکات این سخنرانی در ادامه می‌آید؛

ـ ایران تهدیدی برای تمام جهان است و اگر به سلاح اتمی دست پیدا کند، دنیا را تهدید می‌کند.

ـ حمایت ایران از حماس در غزه، حزب‌الله در لبنان و حکومت بشار اسد در سوریه، نمونه حمایت ایران از تروریسم است.

ـ ما از تمام کارهایی که اوباما برای اسرائیل انجام داده تشکر می‌کنیم.

ـ اوباما هنگام حملات حماس و تهدید سفارت اسرائیل در قاهره از ما حمایت کرد.

ـ از حمایت کنگره از سپر دفاع موشکی گنبد آهنین قدردانی می‌کنیم.

ـ نتانیاهو مدعی شد، ‌رهبر ایران به زبان انگلیسی توئیت می‌کند که طی آن اعلام کرده اسرائیل باید نابود شود.

ـ ایران نه تنها برای اسرائیل، بلکه برای تمام جهان تهدید است.

ـ ایران بر چهار پایتخت بغداد، بیروت، صنعا و دمشق سیطره یافته است.

ـ گمان نمی‌کنم در پایان دوره ده ساله این توافق، حکومت ایران، حکومت بهتری شده باشد.

ـ نتانیاهو به گفته آیت‌الله خامنه‌ای در مورد ظرفیت غنی سازی که ایران لازم دارد (۱۹۰ هزار سو) اشاره کرد و در مورد آن هشدار داد.

ـ نخست وزیر اسرائیل نمونه‌های مخفی کاری ایران در برنامه اتمی خود را یادآوری کرد و گفت: ایران در گذشته هم چند بار بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بیرون کرده و فعالیت‌های خود را از سر گرفته است.

نتانیاهو می‌گوید: ایران با این توافق احتمالی، توانایی اتمی خود را حفظ می‌کند و زمان فرار اتمی در ایران یک سال یا کمتر خواهد بود.

ـ توافقی که قدرت های جهانی و ایران بر سر آن مذاکره می‌کنند، مانع دستیابی ایران به بمب اتمی نخواهد شد.

ـ بد‌ترین چیزی که ممکن است برای دنیا اتفاق بیفتد، ازدواج اسلامگرایی مسلح و بمب اتمی است.
ـ توافق هسته‌ای پیشنهاد شده به ایران، امتیازهایی را به تهران خواهد داد.

ـ توافق هسته‌ای با ایران یک توافق بد است و نباید توافق کنیم.

ـ توافق هسته‌ای پیشنهاد شده به ایران، امتیازهایی به تهران خواهد داد.

ـ رژیم ایران همچنان افراطی بوده و همچنان شعار «مرگ بر آمریکا» می‌دهد.

ـ رژیم کنونی در ایران همواره دشمن آمریکا خواهد بود.

ـ زمانی که موضوع به ایران و داعش می‌رسد، دشمن دشمن شما همچنان دشمن شماست.

ـ شکست دادن داعش اما اجازه دادن به ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به معنای برنده شدن در نبرد اما شکست خوردن در جنگ است.

ـ می گویند که جایگزین این توافق جنگ است، من مخالفم، جایگزین آن توافقی بهتر است که با حفظ فشار بر ایران به دست خواهد آمد.

ـ یک سال است که می‌گویند توافق نکردن بهتر از یک توافق بد است. خب! این توافق، یک توافق خیلی بد است و بهتر است که سر نگیرد.

ـ از تهدید ایران به ترک مذاکرات نترسید، آن‌ها بیشتر به مذاکرات احتیاج دارند و به میز باز خواهد گشت.

ـ می‌گویند که دانش هسته‌ای را نمی‌توان از ایران گرفت، اما بدون تجهیزات و تأسیسات که نمی‌تواند کاری بکند.

ـ اگر ایران رفتار خود را تغییر نداد، نباید تحریم‌ها و محدودیت‌ها علیه آن رفع شود. اگر ایران می‌خواهد مثل یک کشور عادی با آن رفتار شود، باید مثل یک کشور عادی هم رفتار کند.

ـ قبل از رفع تحریم‌ها باید ایران سه کار بکند؛ اول تهاجم به همسایگان خود را متوقف کند، دوم از تروریسم در دنیا حمایت نکند، سوم باید تهدید به نابودی اسرائیل را متوقف کند.

ـ روز گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دوباره اعلام کرد که ایران همچنان در شفاف سازی درباره برنامه هسته‌ای نظامی امتناع می‌کند و ایران نه یک بار بلکه دو بار تاسیسات هسته‌ای مخفیانه در نطنز و قم ایجاد کرده؛ تأسیساتی که حتی کسی از ایجاد آن خبر نداشت.

ـ حتی اگر اسرائیل مجبور شود به تنهایی بایستد، به تنهایی خواهد ایستاد. اما می‌دانم که آمریکا در کنار اسرائیل خواهد ایستاد و از اسرائیل حمایت خواهد کرد.

ـ می گویند که جایگزین این توافق جنگ است، من مخالفم، جایگزین آن توافقی بهتر است که با حفظ فشار بر ایران به دست خواهد آمد.

ـ اگر ایران می‌خواهد مانند یک کشور معمولی با ‌آن رفتار شود باید از «سیاست متجاوزانه در خاورمیانه، حمایت از تروریسم و خواست نابودی اسرائیل»، دست بردارد.

ـ ایران نه تنها بازرسان را شکست داد بلکه بازی بسیار خوبی برای مخفی کاری و فریب آن‌ها انجام داد. ایران نیز همانند کره شمالی بازرسان بین‌المللی را شکست داد و این اقدام را در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ انجام داده بود. ایران همانند کره شمالی قفل‌ها را شکست و دوربین‌ها را خاموش کرد و الان نیز هشدار می‌دهیم که طی ۵ سال کره شمالی زرادخانه‌ای با ۱۰۰ بمب اتمی خواهد داشت.

ـ زمانیکه مردم یهود در مقابل حاکمان جنایتکار سکوت می‌کردند گذشته. ما حالا می‌توانیم از خود دفاع کنیم حتی شده به تنهایی.

ـ نتانیاهو با اشاره به حضور یکی از بازماندگان هولوکاست در جلسه سخنرانی‌ گفت‌: نباید اجازه داد چنین وقایعی تکرار شود.

ـ ایران حتی حاضر به گفت‌و‌گو درباره برنامه موشکی خودش نیست.

واکنش‌ها به سخنرانی نتانیاهو

ـ یک مقام کاخ سفید در واکنش به سخنرانی نتانیاهو به سی‌ان‌ان گفته: حتی یک ایده و جایگزین جدید در سخنرانی نخست وزیر اسرائیل نبود، همه‌اش شعار بود.

ـ قیمت نفت پس از سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا بالا رفت. قیت هر بشکه نفت خام برنت بلافاصله پس از سخنرانی آقای نتانیاهو با ۲ دلار و ۲۷ سنت افزایش به ۶۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

ـ در رسانه‌ها گفته می‌شود، بر خلاف تصور که قرار بود نتانیاهو حرف‌های مهم در این سخنرانی بزند،این سخنرانی هیچ نکته جدیدی نداشت و موضوع سخنرانی بیشتر ترس از قدرت ایران بود تا موضوع هسته‌ای ایران.

ـ حسین موسویان در صدای آمریکا در پاسخ به ادعاهای نتانیاهو: ایران تا به حال به هیچ کشوری حمله نکرده در حالی که اسرائیل به شش کشور حمله کرده است. عدم توافق منجر به توقف مذاکرات، گسترده شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و در صورت حمله خروج ایران از NPT خواهد شد.

 

 

منبع:تابناک

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار