سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47046
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گر اسرائیل قدرت حمله دارد، چرا نخست‌وزیرش دست‌پاچه به کنگره رفت؟
Print This Post

تناقضی که در گفتار نتانیاهو در ایپک و کنگره دیده می‌شود، عجیب است. او ضمن اینکه ایران را به نوعی کشور قدرتمند منطقه معرفی می‌کند که باعث خطر در موجودیت اسرائیل شده است، بعد از پمپاژ این نگرانی برای رژیم خود در هر دو جا گردن‌ کلفتی هم می‌کند و می‌گوید، چنانچه توافق‌نامه امضا شود، اسرائیل حتی به تنهایی علیه ایران اقدام نظامی می‌کند.

به گزارش «سلام دلفان»، ‌صبح امروز (چهارشنبه)، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در روزهای اخیر، پیرامون مسأله هسته‌ای ایران، برخی شعبده‌بازی‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی رخ داده ‌که لازم است بدان توجه شود؛ به ویژه سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در ایپک و کنگره که با تبلیغات و اظهارنظرهای رسانه‌ای زیادی همراه بود.

وی ادامه داد: صحنه‌های این ماجرا در کنگره آمریکا با حضور نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی چند نکته را در بر داشت؛ نخست اینکه کل این ماجرا به صورت یک شوی سیاسی در کنگره اجرا شد که نشانگر استخدام کنگره یک کشور بزرگ ـ که داعیه مدیریت جهانی دارد ـ در دست یک رژیم پوشالی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این همه سر و صدا و تبلیغات به اختلاف کاخ سفید با این ماجرا و حرف و نقل زیاد که حرف مهمی در سخنان نتانیاهو بود، جز یک ساعت شعار تکراری و کف زدن نمایندگان وابسته کنگره ـ که حرف مهمی داشت ـ واقعاً تعجب‌آور بود!

لاریجانی تصریح کرد: نکته دیگر اضطرابی بود که در این رژیم دروغین به وجود آمده است. کل استدلال نتانیاهو این بود که ایران در اوضاع کنونی ـ که تحریم‌ها را نیز تحمل می‌کند ـ کشور تأثیرگذار در خاورمیانه است و کشورهایی را نام می‌برد که تحت تأثیر ایران هستند و اگر توافق هسته‌ای رخ دهد، قدرت اقتصادی ایران نیز زیاد می‌شود و دیگر همه خاورمیانه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: کاری به شیطنت گفتاری نتانیاهو نداریم که ایران هیچ‌گاه به دنبال امپراتوری‌سازی نبوده و نیست، بلکه آرمان‌های انقلاب اسلامی ضد سلطه قدرت‌های بزرگ و ضد اسرائیل غاصب دل‌های مسلمانان را بیدار کرده است؛اما همین گفتار او عجز و نگرانی این رژیم را نشان می‌دهد و البته باید نگران باشد، زیرا در این سه دهه اخیر، هر روز قدرت این رژیم کاهش یافته است.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: این گونه استدلال‌ها از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پوسیده، نشان می‌دهد که مسأله آن موضوع هسته‌ای ایران و ایجاد هراس پیرامون آن نیست، بلکه هراس اصلی او نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.

لاریجانی همچنین اضافه کرد: تلاش نتانیاهو ایجاد ترس در کنگره آمریکا بود که اگر توافقی شود، ایران با همین تعداد سانتریفیوژ موجود، می‌تواند در آینده به سلاح هسته‌ای برسد و این امر برای رژیم پوشالی آن‌ها و منطقه خطرناک است.

وی افزود: جالب است کسی این نگرانی را ابراز می‌کند که سال‌هاست روی بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای تکیه زده، ولی می‌گوید چون ایران بالقوه این توانمندی را دارد، قبل از عمل ‌باید علیه ایران موضع گرفت؛ آیا این فضاحت، صحنه زورگویی بین‌المللی نیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از حرف‌های مضحک نخست‌ وزیر نگون‌بخت رژیم صهیونیستی این بود که بارها ایران را به دلیل حمایت از حزب‌الله و حماس طرفدار تروریسم معرفی می‌کرد؛ این حرف را رژیمی می‌زند که شهره به ترور در دنیاست، صد‌ها ترور در دهه‌های اخیر نظیر ترور شهید فتحی شقاقی، شهید عماد مغنیه، شهادت رهبران فتح، یاسر عرفات، ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و شکنجه هزاران فلسطینی در کارنامه اوست.

لاریجانی افزود: حرف‌های نخست‌ وزیر این رژیم پوشالی، مثال آن زن بدکاره‌ای است که وارد شهری شد و دامن خود را بر سر کشید و وقتی از او سؤال کردند ‌چرا اینگونه در شهر راه می‌روی، گفت چون در این شهر یک آدم عفیف پیدا نمی‌شود.

وی افزود: تناقضی که در گفتار نتانیاهو در ایپک و کنگره دیده می‌شود عجیب است! او ضمن اینکه ایران را به نوعی کشور قدرتمند منطقه معرفی می‌کند که باعث خطر در موجودیت اسرائیل شده است، بعد از پمپاژ این نگرانی برای رژیم خود در هر دو جا گردن‌ کلفتی هم می‌کند و می‌گوید، چنانچه توافق‌نامه امضا شود، اسرائیل حتی به تنهایی علیه ایران اقدام نظامی می‌کند.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: یاغی منطقه خوب خود را معرفی کرد که اگر ۱+ ۵ ـ که همیشه خود را نماینده جامعه جهانی معرفی می‌کند‌ ـ با ایران به توافق برسد، اسرائیل آن را نمی‌پذیرد و حاضر است به تنهایی به ایران حمله کند؛ این مطلب، درستی سخن امام (ره) را به خوبی روشن می‌کند که اسرائیل را غده سرطانی منطقه معرفی نمود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، اگر اسرائیل تا به این حد قدرت دارد که می‌تواند علیرغم توافق بین‌المللی به ایران حمله کند، چرا نخست‌وزیر این رژیم اینقدر دست‌پاچه به کنگره رفته و نگران قدرت ایران است؟!

وی افزود: هرچند این سخن نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نظیر سایر دروغ‌های وی ـ که اوباما نیز در مصاحبه خود به آن اشاره کرد ـ بی‌ارزش‌تر از آن است که بدان توجهی شود، اگر اسرائیل مایل است و یا کنگره آمریکا علاقه‌مند است، فرزند ناخلف خود یعنی رژیم صهیونیستی را روی ویلچر تحویل بگیرند، اقدام نظامی بکنند تا پاسخ کوبنده و همه‌جانبه نیروهای مسلح ایران را لمس کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولین باری که در چند سال گذشته، آمریکا تقاضای مذاکره با ایران را در مسأله هسته‌ای مطرح کرد، ‌اواخر دولت قبل بود که کشور عمان را واسطه قرار داد. پس از دو، سه دور مذاکرات ادامه آن در دولت یازدهم پیگیری شد؛ بنابراین، اینکه زیاده سخن می‌پراکنند که به خاطر فشارهای تحریم ایران را پای میز مذاکره کشاندیم خودشان می‌دانند که دروغ می‌گویند و آنان مکرراً تقاضای مذاکره داشتند. پس با این تحریم‌ها وقتی عدم تأثیر ‌آن را مشاهده کردند، برای حساب روی خود، خودشان را به میز مذاکره کشاندند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ایران در مذاکرات هم‌ جدی و واقعی وارد شده که طرف مقابل هم این معنا را درک کرده است؛ البته چهارچوب‌هایی برای مذاکرات مشخص شده ‌که عمدتاً صیانت از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و مذاکره‌کنندگان ما در این چهارچوب عمل خواهند کرد.

وی افزود: شاید بین نمایندگان مجلس در تاکتیک‌های مذاکراتی اختلاف‌نظر باشد، اما ما ملتی هستیم که ولی داریم؛ همان گونه که صدیقه طاهره تبعیت از ولایت را برای شیعیان معنا فرمود. وقتی سیاست‌های مذاکرات هسته‌ای توسط رهبری معظم مشخص شد، مادام که این چهارچوب‌ها رعایت شود، مذاکره‌کنندگان مورد حمایت همگان هستند.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: این همگرایی همراه با صلابت که از نعمات ولایت فقیه است درست در نقطه مقابل رفتار عجیب و غریب کنگره آمریکا در اجرای شوی سیاسی اخیر است که علیرغم مغایرت روشن حضور رئیس یک رژیم پوشالی در کنگره با منافع ملی آن‌ها فقط به خاطر رقابت‌های سیاسی، ‌چنین کاری کردند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر عده‌ای از نمایندگان نگرانی در مسأله هسته‌ای دارند، از باب اهمیت موضوع در صیانت از این دستاورد ملی است که البته بنده به دلیل چهارچوب‌هایی که برای مذاکرات مشخص شده است، نگرانی ندارم و مقایسه این دل‌مشغولی برخی از نمایندگان و افراد با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی، مقایسه‌ای مع‌الفارغ و غیرمنصفانه است.

وی گفت: اینکه در مجلس شورای اسلامی نمایندگان با آزادی نظرایت خود را اعلام می‌کنند، نکته برجسته نظام ماست و نباید آن را تخطئه کرد؛ البته هم نمایندگان و هم افراد دیگر در کشور باید از طرح مسائل غیرواقع پرهیز کنند و این قاعده اسلامی است و همه باید آن را رعایت کنند.

 

منبع:تابناک

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار