سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47058
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » همکاری هسته ای عربستان و کره جنوبی
Print This Post

یک دیپلمات کره جنوبی روز سه شنبه با تایید ورود رییس جمهوری این کشور به ریاض اعلام کرد که ۲ کشور توافقنامه ای برای همکاری هسته ای امضا خواهند کرد.

به گزارش سلام دلفان، به نقل از خبرگزاری فرانسه از ریاض، رسانه های رسمی سعودی نیز ورود پارک جون هایه را به ریاض برای دیداری ۲ روزه تایید کردند.

جانگهو لی رییس بخش سیاسی سفارتخانه کره جنوبی در ریاض به فرانس پرس گفت که دو کشور توافقنامه های پایه ای درباره همکاری های فنی، پژوهش، توسعه و مبادله کارشناسان در حوزه هسته ای امضا خواهند کرد.

این توافقنامه میان مسوولان شهرک اتمی و انرژی های تجدیدپذیر ملک عبدالله و وزارتخانه علوم، فناوری های اطلاعاتی و مخابراتی و برنامه ریزی به امضا خواهد رسید.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت به شمار می رود، کاملا برای تولید برق به نفت و گاز وابسته است. این شهرک در سال ۲۰۱۲ در دوره زمامداری ملک عبدالله پادشاه پیشین سعودی، برای تولید انرژی های جایگزین از جمله برق هسته ای، تاسیس شد.
ش
لی به فرانس پرس گفت که پیش بینی می شود چند توافقنامه دیگر که بیشتر در زمینه اقتصادی است، میان دو کشور امضا شود. کره جنوبی؛ چهارمین قدرت اقتصادی آسیا، تقریبا تمامی نیازهای انرژی خود را وارد می کند.

دیدار پارک از ریاض نخستین دیدار یک رییس جمهوری کره جنوبی ار عربستان از سال ۲۰۱۲ به این سو به شمار می رود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار