سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47064
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » احداث زندان در دلفان! موضوعی که در جریان سفر مسئولان قوه قضائیه به یک مطالبه تبدیل شد
Print This Post

این موضوع در جریان سفر نماینده اعزامی رئیس جمهور به دلفان توسط فرماندار شهرستان کلید خورد و در جریان سفر مسئولان قوه قضائیه به یک مطالبه تبدیل شد.

به گزارش سلام دلفان ،پایگاه تحلیلی و خبری کاسی در یاداشتی با عنوان یک ضرورت انکارناپذیر در دلفان به بیان ضرورت احداث زندان در شهر نورآباد پرداخته و نوشته است: بحث احداث زندان در شهر نورآباد موضوعی است که موافقان و مخالفان خاص خود را دارد.

در ادامه این یاداشت آمده است: این موضوع در جریان سفر نماینده اعزامی رئیس جمهور به دلفان توسط فرماندار شهرستان کلید خورد و در جریان سفر مسئولان قوه قضائیه به یک مطالبه تبدیل شد.

گرچه درخواست یک زندان برای یک شهرستان افتخار نیست اما برخی واقعیت ها را باید پذیرفت.

مسائل پشت پرده ای هست که نباید از آنها غفلت کرد تا حقایق آشکار گردد که چرا نماینده عالی دولت که به گفته خود از تبعات این درخواست آگاه بوده بازهم درخواست تاسیس زندان را در دلفان مطرح می کند.

این یک حقیقت انکار نا پذیر است که شهرستان دلفان آسیب های اجتماعی فراوانی دارد.

متاسفانه به گفته فرماندار دلفان حتی مدیران کل استانی نسبت به این آسیب ها بی توجه اند؟!!!!

 بیکاری مهمترین آسیب اجتماعی دلفان است که تبعات ناگواربی به دنبال دارد

بیکاری در این کهن دیار مظلوم بیداد می کند و این عامل و مسبب بسیاری از نابه هنجاری ها شده است که موجب گردیده بسیاری از همشهریانمان در زندان خرم آباد و بعضی از شهرها ی دیگر توسط قضات دادگستری دلفان و یا دیگر قضات سایر شهرها محکوم به حبس شوند و هم اکنون دوران محکومیت خود را طی می کنند ؟!!!

بیش از240 زندانی دلفانی تنها در زندان خرم آباد هستند

به گفته مسئولان دادگستری دلفان هم اکنون بیش از 240 زندانی دلفانی تنها در زندان خرم آباد توسط قضات دادگستری دلفان محکوم شده اند که اگر آمار دیگر زندانیان دلفانی را در دیگر شهرها چون تهران، کرج ، اصفهان ، یزد، کرمانشاه ، بندرعباس و ..

اضافه کنیم آمار قابل توجه ای به دست می آید و قابل کتمان نیست و حقیقتی انکار ناپذیر است.

آمار بالای زندانیان دلفانی موجب شده خانواده های آنان برای دیدار و یا پیگیری امور قضایی همواره با مشکلات فراوانی مواجه شوند و برای دیدن فرزندان و یا دیگر بستگان خود متحمل هزینه های فراوانی شوند.

این آمد و شدها و صرف هزینه های گزاف و سرگردانی در دیگر شهرها بخصوص برای پدران و مادران پیری که فرزندان شان در زندان هستند واقعا درد آور و رنج آور است.

به هر روی با سفر ریاست قوه قضائیه به لرستان و سفر معاون مالی پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه بحث در خواست زندان به یک مطالبه تبدیل شده و همگی سخنرانان این خواسته را مطالبه کردند و خواستار تاسیس زندان در دلفان شدند.

چه بخواهیم و چه نخواهیم چه دوست داشته باشیم و یا نداشته باشیم تاسیس زندان امروزه در شهر نور آباد یک ضرورت است نورآباد روستای 60 سال پیش با کمتر از هزار نفر جمعیت نیست.

این شهر رشد جمعیت داشته است و علیرغم میل باطنی بایستی به فکر رنج ها دردها و سختی های خانواده های زندانیان باشیم که برخی از دردهای خود به صمیمانه به خبرنگار صداو سیما می گویند که اخلاق اقتضا می کند از بیان آنها چشم پوشی گنیم؟!!!

امیدواریم مسئولان قوه قضائیه و سازمان زندانها ی کشور این خواسته را مورد توجه قرار دهند .تا همشهریان مان که آگاهانه و یا نا آگاهانه محکوم به حبس شده اند در دیار خود محکومیت خود را طی کنند و خانواده ها به ویژه پدران و مادران پیر برای دیدن جگر گوشه های خود رنج سفر هزینه ، و سرگردانی در غربت را نکشند.

 

 1. نویسنده دیدگاه: ی تحصیل کرده فوق لیسانس بیکار
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۳۰

  با این طرز تفکر غلطی که برای خودتون ساختید بجای اینکه کلنگ اشتغال رو برای این شهر بزنید میخواید زندان بسازیید
  بجای فکر رفت و امد خانواده زندانیان باشید بیاید علت زندان رفتن فرزندشون ، که بی لیاقتی شما مسولین می باشد را حل کنید
  ی فکری برای خونه دار شدن ما جوونها بکید
  برا اشتغال، فرهنگ، ازدواج،تحصیل و. . .
  دانشگاه بیارید، پتوشیمی بیارید، کارخونه بیارید
  چرا رفتید سراغ چیزهای که شهرهای دیگه ازش فرار میکنن
  مگه شماها تو سرتون مغز نیست

 2. نویسنده دیدگاه: امید
  اسفند ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۰۶

  احسنت درود .واقعا برای این شهر ارواح متاسفم .جوونا رو که نتونستید سرو سامون بدین حالا به فکر زندونی کردنشونید؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار