سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47111
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چند درصد دانش آموزان مواد مخدر مصرف می‌کنند؟
Print This Post

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یک درصد دانش آموزان در سطح کشور مواد مخدر مصرف می کنند که باید کنترل شوند.

به گزارش سلام دلفان، علیرضا جزینی امروز چهارشنبه در همایش نقش مشارکت های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر افزود: بیش از 60 درصد دانش آموزان نخستین منبع تامین موادمخدر را گروه همسالان خود عنوان کرده اند.

وی به افزایش استفاده از قرص های روانگردان از جمله ریتالین و قرص های لاغری در میان بانوان اشاره کرد و افزود: مصرف این مواد طی چند سال گذشته از پنج درصد در بین بانوان به 10 درصد افزایش یافته است.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مصرف مواد مخدر در بین بانوان بی محابا رو به افزایش است.

جزینی همچنین از کشف 70 میلیون عدد قرص ترامادول وارداتی در 11 ماهه امسال خبر داد.

وی بر لزوم آگاه سازی والدین در خصوص عوارض استعمال مواد مخدر از جمله شیشه تاکید و اضافه کرد: ایجاد توهم، ایجاد شک و ظن، پرخاشگری، منزوی بودن و تغییر در نوع برخورد و وسواس از جمله عوارض مصرف شیشه است.

قائم مقام ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: متاسفانه در خصوص مصرف شیشه پروتکل درمانی خاصی وجود ندارد و درمان این افراد باید روش پرهیز مداری و بدون دارو مورد توجه قرار گیرد.

جزینی یادآور شد: موضوع مشارکت در حوزه پیشگیرانه و آموزش همگانی موضوعی حیاتی در امر مبارزه با مواد مخدر است.

وی از حوزه موادمخدر به عنوان عرصه ای سودآور نام برد و گفت: سالانه 465 میلیارد دلار سود خرید و فروش مواد مخدر عاید قاچاقچیان در جهان می شود که از این میزان سهم قاچاقچیان در ایران دو تا سه میلیارد دلار است.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر نقش مردم در مبارزه با مواد مخدر را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: معتادان در دو گروه مجرم و بیمار قابل تقسیم بندی هستند.

جزینی اظهار داشت: مصرف مواد مخدر به اشکال مختلف به ویژه به بهانه تفنن یا پرکردن اوقات فراغت و لذت بخشی آن آغاز می شود.

وی افزود: 55 درصد طلاق ها و 65 درصد همسر آزاری ها به واسطه مصرف مواد مخدر اتفاق می افتد.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر سرمایه فکری را دارای مولفه های مختلفی از جمله اجتماعی برشمرد و گفت: مولفه اجتماعی به نوبه خود دارای شاخص های مختلفی است که مشارکت مهمترین آن به شمار می رود.

وی بر لزوم افزایش اعتماد اجتماعی بر عملکرد این ستاد تاکید کرد و گفت: امسال مردم را به کمک طلبیده و در هفت استان تقاضای ایده پردازی کرده ایم که به همین منظور از 25 هزار فکر به دست آمد و 70 ایده برتر شناخته شد که از آنها بهره خواهیم برد.

جزینی افزود: مواد مخدر همچون سرطان پیشرونده بوده و پیشگیری از این امر مستلزم اتخاذ تدابیر لازم بر اساس سند پیشگیرانه است.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار