سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47229
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دعوت حاجی‌بابایی از فانی برای مناظره
Print This Post

وزیر سابق آموزش و پرورش با مطرح کردن ماجرای تاریح تولد آوار ۴۰۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش، گفت: حتی یک نفر از فرهنگیان وجود ندارد که تا اردیبهشت سال ۹۲(هفته معلم) پاداش خود را نگرفته باشد.

به گزارش سلام دلفان، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر سابق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد مصاحبه‌های گوناگون مسئولان محترم آموزش و پرورش در رابطه با کسری بودجه و نوازش های تربیتی!!! مدیران قبلی همراه با آمارهای غیر واقعی هستیم که البته اندکی طبیعی است، ولیکن بی انصافی و فرار از مسئولیت را در تاریخ ثبت می‌‌کند؛ ضمن آرزوی توفیق برای دولت محترم، ریشه این بن بست را آمار غلط می‌دانم.
وی ادامه داد: وقتی آقای وزیر رشد 5 درصدی بودجه مصوب سال 93 به عملکرد سال 92 آموزش و پرورش را 26 درصد و رشد منفی بودجه در لایحه سال 94 نسبت به عملکرد قابل پیش‌بینی 93 را دارای 21 درصد رشد اعلام می‌کند (کل بودجه 93 معادل 21400 میلیارد تومان با 4000 کسری می‌شود 25400 میلیارد تومان و بودجه در لایحه 23500 میلیارد تومان است که 1900میلیارد تومان منفی است) باید بداند که در نهایت چاره‌ای جز انداختن کسری به گردن مدیران قبل ندارد!

حاجی‌بابایی‌ با بیان اینکه ماه‌ها صبر کردم تا پاسخی ندهم اما کتمان حقایق و بی انصافی و سیاه‌نمایی هم حدی دارد، افزود: ناگزیر فقط به تاریخ تولد آوار 4000 میلیارد تومان بدهی و هنرمندی متولد نمودن آن به صورت موجز و مفید خواهم پرداخت و مشروح آن نیاز به یک مناظره تلویزیونی با حضور آقای وزیر دارد که اگر موافقت شود، مفید خواهد بود و فرهنگیان نمره‌ای به خادمان حال و گذشته خود خواهند داد. البته نه توصیفی، که نه من قبول دارم نه فرهنگیان.
وی به 6 نکته اشاره کرد و گفت: اول اینکه، وزیر آموزش و پرورش بارها اعلام کرده است 99 درصد بودجه حقوق است (که اشتباه است 84 الی 86درصد درست است) و دوم اینکه طبق احکام و اسناد، عملکرد بودجه استان‌ها در سال 1392 معادل 16630 میلیارد تومان است و 730 میلیارد تومان هم پاداش پایان خدمت فرهنگیان در سال 92 به سال 93 منتقل شد که جمعاً 17400 میلیارد تومان می‌شود.
وزیر سابق آموزش و پرورش ادامه داد: سوم اینکه عملکرد بودجه سال 92 در سال 93 باید معادل 20 درصد به دلیل افزایش حقوق و به تبع آن سایر مثل حق التدریس افزایش یابد یعنی معادل 3334 میلیارد تومان (اگر نگویند مربوط به قبل است) و چهارم اینکه هزار میلیارد تومان پاداش پایان خدمت سال 93(اگر نگویند مربوط به قبل است).
وی اضافه کرد: پنجم اینکه رقم 17400 میلیارد تومان عملکرد بودجه سال 92 در سال 93 به 18500 میلیارد تومان، یعنی به 5 درصد رشد رسید که 15 در صد یعنی 2234 میلیارد تومان کسری اشتباه گویی دارد که حقوق 20 درصد رشد یافت ولی بودجه 5 درصد رشد داشته است یعنی 2234 میلیارد تومان از این ناحیه کسری متوجه آموزش و پرورش شده است.(شاید هم مقصر مدیران قبل باشند!) و ششم اینکه حالا 3 رقم 2234 با 1000و 730جمعاً می‌شود تولد آوار حدود 4000 میلیارد تومانی، آن هم نه اول زمان مدیریت شما که درست در وسط مدیریت اتفاق افتاده است.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: لازم به تذکر است حتی یک نفر از فرهنگیان وجود ندارد که تا اردیبهشت سال 92 (هفته معلم )پاداش خود را نگرفته باشد. ضمنا چطور بنا به گفته شما قبلاً بودجه آموزش و پرورش کم بود هر سال مطابق و حتی بعضاً بیشتر از تورم پرداخت می‌شد(اگر چه مطلوب ما و در حد منزلت معلمان نبود) و نیز مدارس قرآنی، ضیافت ، اضافه کار، شنا و همه چیز بود. ولی حالا که بودجه خیلی رشد کرده؟ چرا این 4000 میلیارد تومان آوار شده است؟
وی افزود: ای کاش راهی وجود داشت که مدرسه فروشی را هم بر عهده قبلی‌ها می‌گذاشتید!!! و ده‌ها قولی که حتی یکی هم عملی نشد. همه آنها شتابزده، غیر کارشناسی، غیرعملی و به کارگروه!!سپرده شده است.
وزیر سابق آموزش و پرورش در پایان گفت: در پایان سلام بر همه فرهنگیان فرهیخته‌ای که پیامشان دفاع از نظام و رهبری و خواسته‌شان بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، سند قرآنی تحول بنیادین برای منزلت اجتماعی، عدالت و نظام رتبه بندی (البته آن نسخه چاپ شده که برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است، نه استحاله شده آن) و نیز مخالفت با خصوصی سازی، یعنی تبدیل معلم با عزت به معلم ـ شرکتی-قراردادی-نهضتی-روز مزد. و بی سواد خواندن کسانی که بر اساس قانون و همت مجلس تبدیل وضعیت افتخار آفرین یافته‌اند. آن هم با سال‌ها درد و رنج؛ اگر چه نتوانسته‌ام دین خود را به معلمان عزیز ادا کنم، اما خود را همیشه مدیون معلمان می‌دانم و از اینکه فرهنگیان حداقل برای استخدام سر خم نمی‌کنند بر خود می بالم و از نمایندگان ملت به خاطر لغو این اقدام(مدرسه فروشی) غیر کارشناسی، غیر قانونی و شتابزده که سیلی محکمی به منزلت فرهنگیان بود، تشکر می‌کنم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار