سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47292
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کشت و صنعت و پتروشیمی خرم‌آباد سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد
Print This Post

استاندار لرستان گفت: کشت و صنعت و پتروشیمی خرم‌آباد سال آینده افتتاح می‌شود که با این کار رونق اقتصادی خوبی در استان انجام می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: لرستان با وسعتی بالغ‌بر 28 هزار کیلومترمربع با جمعیتی بیش از 1.7 میلیون نفر، 61 نفر به‌صورت شهری و 39 درصد در روستاها اسکان دارند.
وی افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس مردم نجیب و قهرمان لرستان شش هزار و 600 شهید و 17 هزار و 250 جانباز و 865 آزاده را تقدیم نظام کرده است.
استان لرستان عنوان کرد: سفر معاون سیاسی وزیر کشور شصت ‌و‌ششمین سفر وزرا، رؤسای قوه و رئیس‌جمهور به لرستان است و تاکنون 15 جلسه شورای اداری با حضور مسئولان کشوری در این استان برگزارشده است.
وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به لرستان در اوایل سال 93 بیان کرد: در سال 93 اعتبارات عمرانی خوبی به لرستان تخصیص یافت به‌طوری‌که برای اولین بار 1000 میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شد.
بازوند تصریح کرد: تاکنون 758 میلیارد تومان آن تخصیص و از خزانه پرداخت‌ شده که حدود سه برابر سال گذشته بوده و اعتبارات عمرانی حدود 56 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
استاندار لرستان گفت: در سال 92 کل صادرات 54 میلیون دلار بود و امسال به 70 میلیون دلار رسید و برنامه‌ریزی می‌شود در سال 94 به 280 میلیارد دلار برسانیم.
وی با اشاره به افتتاح دو پروژه بزرگ لرستان در سال آینده اظهار داشت: در سال 94 کشت و صنعت و پتروشیمی افتتاح می‌شود که با انجام این کار رونق اقتصادی خوبی در استان داریم.
بازوند افزود: کشت و صنعت یکی از مطالبات اصلی مردم است و خوشحالیم با وجود اینکه هنوز رسماً افتتاح نشده حدود 400 نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.
وی با اشاره به بیکاری استان عنوان کرد: برای برون‌رفت از وضعیت بیکاری استان سالیانه چهارهزار و 500 میلیون تومان برای سرمایه‌گذاری نیاز است که اگر در این زمینه دولت و شهرداری حدود هزار و 300 میلیون تومان سرمایه‌گذاری کنند، مابقی بخش خصوصی است که باید پرچم تسهیل گری را به دست بگیرد.
استاندار لرستان بیان کرد: با توجه به تخصیص‌های خوبی که در این استان انجام شد دو تا از سدهای این استان امسال با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد که هفت هزار زمین تحت پوشش قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به توسعه فرودگاه لرستان تصریح کرد: اقدامات خیلی خوبی در زمینه فرودگاه خرم‌آباد انجام شد به‌طوری‌که توانستیم پنج پرواز را به 28 پرواز برسانیم.
بازوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان تعهدات خوبی انجام داده است ماه آینده عملیات اجرایی گاوداری پنج هزار متری شروع می‌شود.
وی گفت: بنا شد از سایر استان‌ها هزار و 500 میلیارد تومان به لرستان پرداخت شود اما به دلیل نبود سرمایه‌گذار خیلی نمی‌توان از این فرصت استفاده کرد.
استاندار لرستان اظهار داشت: مشارکت مردم در بخش خصوصی پایین است به‌گونه‌ای 4.1 درصد نرخ بیکاری این استان از میانگین کشوری بالاتر است و این‌ یکی از نگرانی‌های جدی مردم است.
وی بابیان اینکه پروژه‌های نیمه‌کاره فراوانی در استان وجود دارد افزود: بیش از حدود سه هزار و 604 میلیارد تومان پروژه تعطیل‌شده به این استان تحمیل‌شده است که سبب نرخ بیکاری با سرانه پایین شده است.
بازوند عنوان کرد: 30 حزب و تشکل سیاسی شناسنامه‌دار که شامل 14 تشکل اصلاح‌طلب و 16 تشکل اصولگرا است درصحنه سیاسی استان مشارکت و فعالیت دارند.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار