سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47306
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » متاسفانه قبور شهدای بهشت زهرا خوب ساماندهی نشده است/ نمایندگان مجلس خبرگان نشان دادند که هیچ ترسی از کسی ندارند
Print This Post
حجت الاسلام هاشمی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه دلفان:

خطیب نماز جمعه دلفان اظهار داشت: دنیا محدود و آخرت ابدی است و انسان باید مراقب باشد که دنیا را به آخرت نفروشد .

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام هاشمی نژاد، امام جمعه دلفان، در خطبه اول نماز جمعه 22 اسفند با اشاره به اینکه 8 خطبه گذشته نماز جمعه پیرامون مغضوبین و غضب شدگان الهی ازدیدگاه قرآن بوده اظهار داشت: یکی از دلایلی که باعث نازل شدن غضب الهی بر اقوام مختلف میشود مسائل اخلاقی است، گناهانی مانند مبتلا بودن به رذالت، لجاجت به گناه و پیروی از هوای نفس. وی یکی دیگراز دلایل نازل شدن عذاب الهی را مسائل اقتصادی عنوان کرد و افزود قارون با اینکه خداوند دارایی زیادی به او عطا کرده بود از این دارایی در راه خدا استفاده نمی کرد و در آخر هم بر اثر غضب خدا در زمین فرو رفت. حجت الاسلام هاشمی نژاد مسائل اعتقادی از جمله بت پرستی و شرک به خدا را سومین دلیل نازل شدن عذاب الهی دانست و افزود هنوز هم هستند باورهای غلط و خرافه گونه ای که در بین مردم ما رایج اند، مانند قداست برای برخی اشیا،زمان ها و مکان هایی که هیچگونه توصیه ای در دین به آنها نشده است و باید از سرنوشت شوم مغضوبین درگاه خداوند درس گرفت .
خطیب نماز جمعه دلفان دشمنی با اولیا خدا و ولایت ستیزی را دیگر عامل نازل شدن عذاب الهی دانست و افزود دربین دستورات دینی اصلی ترین دستور ولایت پذیری است و ولایت دو نوع دارد یا ولایت خداوند یا ولایت طاغوت که این مطلبی است که در آیه الکرسی به آن اشاره شده است و ولایت سومی وجود ندارد و ولایت خداوند همان ولایتی است که به پیامبران و اولیا الله رسیده است .

خطیب نماز جمعه دلفان در خطبه دوم نماز جمعه اظهار داشت: دنیا محدود و آخرت ابدی است و انسان باید مراقب باشد که دنیا را به آخرت نفروشد .
حجت الاسلام هاشمی نژاد به مناسبت های هفته گذشته و پیش رو اشاره کرد و اظهار داشت :در هفته گذشته اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری را داشتیم که انتخاب آیت الله یزدی به عنوان رئیس مجلس خبرگان یک انتخاب بسیار هوشمندانه و مناسب بود و نمایندگان مجلس خبرگان نشان دادند هیچ ترسی از کسی ندارند و فشارهای خارجی هیگونه تاثیری بر تصمیمات اعضا ندارد و ما از نمایندگان محترم مجلس خبرگان تشکر می کنیم .

خطیب نماز جمعه دلفان با اشاره به 22 اسفند ماه سالروز تاسیس بنیاد شهید اظهار داشت: گرامی می داریم این روز عزیز را که نامگذاری شده به نام شهدای سرفراز ما و باید به این نکته توجه کنیم که همه روزها روز شهداست ، انشا الله خدا به ما توفیق زندگی در سایه شهدا راعنایت فرماید و ما را در فردای قیامت شرمنده شهدا نکند. وی افزود در خصوص ساماندهی قبور شهدا متاسفانه خوب عمل نشده و پس از گذشت 2 تا3 سال از انجام این کار معلوم شد پیشرفت این کار خوب نبوده و از مسئولین انتظار داریم با جبران خطاهای گذشته و برگزاری یادمان شهدا جایگاه واقعی شهدا را حفظ کنند .

حجت الاسلام هاشمی نژاد با اشاره به برگزاری رزمایش بیت المقدس اظهار داشت: روز گذشته و امروز رزمایش بیت المقدس را داشتیم که بسیار رزمایش باشکوهی بود وحضور جوانان عزیز را دیدم که با شور و شعور پرچم ها و چادرهایی را زده بودندکه انسان را به یا عملیات های جنگ می انداخت و چه بسیار بودند نوجوانانی که یاد شهید فهمیده،جوانانی که یادحضرت علی اکبر و پیرمردهایی که یاد حبیب ابن مظاهر را زنده می کردند. وبایدتشکر کرد ازمسئولین و عزیزانی علی الخصوص فرمانده سپاه شهرستان که همت کردند و این رزمایش رابا این شکوه و اقتدار برگزار کردند.

حجت الاسلام هاشمی نژاد در پایان به بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان اشاره کرد و ازمسئولین درخواست کرد به فرمایشات و راهکارهای ارائه شده ازسوی مقام معظم رهبری توجه کنند و در راه پیروی از این رهبر فرزانه قدم بردارند.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۳۶

  سلام خدمت سید بزگوار شهرمون حاج آقا هاشمی نژاداز اینکه به فکر مردم هستید ممنونیم .ای اکاش همه مسئولین مثل شما باشند.

 2. نویسنده دیدگاه: حاج اقا
  اسفند ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۲۷

  لطفا بیشتر به مسایل شهر اهمییت بدین……….بیشتر درباره سیاست داخلی وخارجی و….حرف میزنید لطفا به مسیل شهر بی اهمییت نباشید

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۲۲

  با سلام خدمت اقای هاشمی نزاد عزیز در موضوع انتخاب رئیس مجلس خبرگان من با این سن کمی که دارم هرچی تحقیق ومطالعه در تاریخ پیروزی شکوهمند انقلاب تا به امروز داشته ام اقای یزدی در هیچ موردی قابل مقایسه با اقای هاشمی ندیدم وبرای من جای تعجب دارد که ایشان انتخاب نشدند .

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۱۷

  حالا که خوب ساماندهی نشده اند دستور بفرمایید بودجه ی هنگفت دیگری برای این کار مهم اختصاص داده شود شاید اینبار خوب ساماندهی شوند .
  لازم است بدانید که میدانید حاج آقا حسینی عزیز، امام جمعه قدیم نورآباد، همیشه یک خطبه کامل را به طرح مشکلات عدیده مردم دلفان اختصاص میداد و به همه مسئولان کم کار و خیانتکار، هشدار میداد.
  البته همین هم باعث جابجایی ایشان شد.
  خداوند حفظش کند.

  • نویسنده دیدگاه: ﺁﻧﺸﺮﻟﻲ
   اسفند ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۴۱

   ﺧﺐ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﺟﻮاﺏ ﺧﻮﺩﺗﻮﻧﻮ ﺩاﺩﻳﻦ …ﺳﻴﺪ ﺑﺰﺭﮔﻮاﺭ ﺩاﺭﻥ اﺯ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎﺕ ﺩﻳﮕﺮاﻥ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻴﻜﻨﻦ ﻛﻪ ﺳﺮاﻧﺠﺎﻣﺸﻮﻥ….ﺭاﺳﺘﻲ ﺳﻼﻡ ﺩﻟﻔﺎﻥ ﮔﻠﮕﻲ ﺩاﺭﻡ اﺯﺗﻮﻥ ﭼﺮا ﻛﺎﻣﻨﺘﺎﻱ ﻣﻨﻮ ﻳﻜﻲ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﺗﺎﻳﻴﺪﺷﻮﻥ ﻣﻴﻜﻨﻴﻦ?
   ﻛﺎﻣﻨﺖ ﻗﺒﻠﻲ ﻛﻪ اﻳﻨﺠﺎ ﮔﺬاﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﻛﻮ?ﺧﻴﻠﻴﻢ ﻣﺤﺘﺮﻣﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار