سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47415
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیین تکریم آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی برگزار شد.
Print This Post

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد با تکریم شخصیت آیت الله مولانا بروجردی گفت: تجلیل از عالمان بزرگ دین اسلام باعث ترویج فضایل اخلاقی در جامعه می شود.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی در آیین تکریم از آیت الله مولانا بروجردی در مسجد حضرت ولیعصر(عج) بروجرد افزود: انسان پس از تسلط بر نفس تسلیم پرودگار متعال می شود و رابطه خود را با پیامبر(ص) و ولایت و رهبری تقویت می کند.

وی گسترش فضایل اخلاقی در جامعه را موجب تحکیم روابط انسان ها و تقویت پایه های عهد، انفاق و احسان در جامعه دانست و گفت: علمای اسلام خداباوری را در جامعه ترویج می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان افزود: دور کردن مردم از زشتی ها و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از وظایف بزرگ علما هستند که در صورت انجام این کارها دوستدار مردم می شوند.

وی با اشاره به شخصیت آیت الله مولانا بروجردی گفت: این عالم وارسته در طول عمر با برکت خود با تسلط بر هوای نفس همچنان سرباز ولایت، اسلام و انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی اضافه کرد: بیشتر کتاب های آیت الله مولانا اعتقادی و توحیدی هستند و تمام مردم می توانند از آنها بهره مند شوند.

** انسان با دیدن چهره عالمان بزرگ به عظمت خداوند پی می برد

عضو شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در آیین تکریم از آیت الله مولانا بروجردی با اشاره به نقش برجسته علمای بزرگ اسلام در حفظ دین گفت: انسان با دیدن چهره عالمان بزرگ به عظمت خداوند متعال پی می برد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد احمدی افزود: عالمان بزرگ ایران اسلامی با تمام سختی های دوران طاغوت از دین محافظت کردند تا دچار انحراف و خدشه نشود.

وی با اشاره به اینکه عالمان با تربیت انسانها خدمت بزرگی به جامعه می کنند، گفت: آیت اله مولانا بروجردی از لحاظ اخلاقی و بی اعتنایی به دنیا زبانزد است و با توجه به شخصیت بزرگی که دارد باید الگوی مردم قرار گیرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به نقش حوزه های علمیه در حفظ اسلام افزود: حوزه های علمیه علمای بزرگی را برای هدایت انسانها تربیت کرده اند لذا باید قدر آنها را بدانیم.

آیین تکریم آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی با حضور شخصیت های بزرگ علمی در مسجد ولیعصر(ع) بروجرد برگزار شد.

 

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار