سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47453
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قرارداد عجیب «وزارت صنعت» با یک شرکت چینی!/ 150 میلیون یورو در ابهام
Print This Post

در حالی وزارت «صنعت، معدن و تجارت» برای 7 طرح فولادی، قراردادی به ارزش 280 میلیون یورو با شرکت چینی MCC منعقد کرده که مشخصات تجهیزات این شرکت حدودا 130 میلیون یورو برآورد می‌شود!

به گزارش سلام دلفان، اخیرا وزارت «صنعت، معدن و تجارت» برای 7 طرح فولادی، قراردادی به ارزش 280 میلیون یورو با شرکت چینی MCC جهت خرید تجهیزاتی با ظرفیت 800 هزار تن منعقد کرده است.

این در حالی است که قیمت بهترین کارخانه پیشرفته روز اروپایی مانند گل گهر سیرجان با ظرفیت یک میلیون تن، زیر 250 میلیون یورو بوده و مشخصات تجهیزات شرکت چینی حدودا 130 میلیون یورو برآورد می‌شود!

با استناد به ارزش قرارداد 280 میلیون یورویی و ارزش تجهیزات 130 میلیون یورویی شرکت چینی، این سوال مطرح می‌شود که مابه التفاوت 150 میلیون یورویی این قرداد چه سرنوشتی داشته و یا خواهد داشت؟

یک منبع آگاه در این رابطه  می‌گوید: برخی از نمایندگان مجلس با ارسال نامه‌ای به وزیر «صنعت، ‌معدن و تجارت» از برگزاری جلسه محرمانه وی با مسئولین مربوطه جهت تقلیل مبلغ قرارداد به حدود 170 میلیون یورو تشکر کرده ولی از اجرایی نشدن دستور محمدرضا نعمت‌زاده انتقاد کرده‌اند.

در بخشی از نامه این نمایندگان به محمدرضا نعمت‌زاده آمده است: خواهشمند است دستور فرمایید که مطالب فوق دقیقا مورد بازبینی مجدد قرار گیرد و در حد ارزش محصولات چینی قرارداد منعقد شود.

هم چنین در تنظیم قرارداد مذکور، «قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی، تولیدی، صنعتی و اجرایی کشور در اجرای پروژه‌ها و ایجاد تسهیلات به منظور صدور خدمات» منظور شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار