سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47480
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
خانه » اخبار برتر » سردرگمی مردم دلفان برای دریافت سبد کالا/باز هم تدبیر نشد!
Print This Post
«گزارش تصویری»

انگار قرار نیست مشکلات توزیع سبد کالا پایانی داشته باشد. یک‌بار دستگاه‌های الکترونیکی برخی فروشگاه‌ها خراب می‌شود؛ یک‌بار هم صف‌ها بسیار طولانی است و یک بار نیز، یکی از اقلام سبد کالا، ته می‌کشد!

به گزارش سلام دلفان، از 13 بهمن‌ماه سال 92 توزیع اول سبد کالایی در سراسر کشور آغاز شد، اقدامی که دكتر حسن روحانی از زمان تبلیغات انتخاباتی وعده‌اش را داده بود و در واکنش به سؤالات پيرامون سرنوشت یارانه نقدی در صورت رياست جمهوري وي، اعلام كرده بود: ” ضمن حفظ يارانه نقدي، باید سبد کالایی هم برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفت.”

مساله ناخوشایندی که در این زمینه به چشم می‌آید، عدم رعایت حرمت و شان مردم است. در واقع، مساله ایجاد تبعیض در میان اقشار مختلف مردم را می‌توان مهمترین ایراد وارد بر این سیستم توزیع سبد کالا دانست که سبب شده تا افکار عمومی احساس تبعیض در جامعه را به شدت احساس کند. با توجه به اینکه محتوای سبد کالایی دولت چیز خاصی نیست و ارزش ریالی آن هم قیمت چندانی ندارد، موضوعی که سبب شده تا مردم اینچنین نسبت به آن حساس شوند، همین تبعیض میان مردم است؛ تبعیضی که سبب شده تا ۱۳ میلیون کارگر تحت پوشش تامین اجتماعی هم از دریافت این سبد کالا محروم باشند و بسیاری از افرادی شاهد آن باشند که در جز مشمولین این طرح نبوده اند اما به عنوان مثال فلان نماینده مجلس، مشمول طرح توزیع سبد کالا بوده است.

بد نیست مسئولین مربوطه ، عکس‌های زیر را که از سطح شهر گرفته شده ببینند تا مشخص شود به این شیوه تحقیرآمیز چه عنوانی می توان اطلاق کرد.
salamdalfan.ir-1

 

 

salamdalfan.ir-6

salamdalfan.ir-8

salamdalfan.ir-9

salamdalfan.ir-11

salamdalfan.ir-12

salamdalfan.ir-16

یکی از شهروندان می‌گوید: قرار گرفتن در صف توزیع سبد کالا حس بسیار ناخوشایندی دارد که می‌توان از نگاه دیگران درک کرد، این صف‌ها به‌منزله عدم رعایت حرمت و شأن مردم است.

در این بین پیرمردها و پیرزن هایی به چشم می خورد که از روستاهای خیلی دور با طی مسافت طولانی برای دریافت سبد کالا آمده اند و از مسئولین توقع رسیدگی به این مشکلات را دارند و میگویند اگر وضع به همین روال باشد برای افراد مسن که شامل تعداد زیادی از مشمولان می‌شود دریافت سبد کالا بسیار مشکل خواهد بود.

 

 1. نویسنده دیدگاه: دوستدار دلفان
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۳۵

  فرماندار و مسئولین محترم از خواب گران خیزید و مردم بی بضاعت شهرستانت را بینید که صاحب اختیارشانید و چه بلایی برسرشان می آورید. کاش لحظاتی در آن صف بودید و درد و رنج این محتاجان نان شب را می شنیدید. آیا تاکنون سر سفرهاتان شرمنده فرزندانت بوده اید که درد و رنج فقر را درک کنید.
  گاه گاهی خطبه های نهج البلاغه را بخوانید که یادآوری شود با مردمتان چگونه رفتار کنید.

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۱۰

  با عرض سلام ٬ با توجه به استمرار توزیع کالا فرماندار محترم و سایر مسوولین مرتبط تدابیر لازم را اتخاذ نمایند

 3. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۳۹

  ما انتظار زیادی از فرماندار دلفان داشتیم اما متاسفانه ایشان بیشتر از عمل حرف میزنن.الان شما برید باهاش در این مورد مصاحبه کنید ببینید چی میگه.سریع واکنش نشون میده اما در عمل هیچ.گران شدن کرایه ها رو دیدیم.سلام دلفان خدا قوت.

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...علی
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۲۴

  فرماندار ….نیست خودش بارها گفته

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۵

  الان بیش از همه کسانی باید شرمنده و شرمسار باشند که شعارهای عدالت محوری و مهرورزی و ولایت مداری ایشان گوش فلک را کر می کرد، ولی دست آخر با نابود کردن سرمایه های ملت و بجای گذاشتن بالاترین فسادهای مالی، عملا سیاست زمین سوخته را برای دولت بعد شان عملیاتی کردند، و متاسفانه روستاییان عزیزی که فریب آن شعارهای قشنگ را خوردند بیشترین مصایب آن را نیز دارند با تمام وجود حس می کنند، و مسببان اصلی این وضعییت با بی شرمی هر چه تمامتر دایه مهربان تر از مادر شده وشعارهای خود را فراموش کرده اند.

  • نویسنده دیدگاه: حاج حسین
   اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۱۲

   ای کاش نویسنده ی این کامنت، خود را معرفی میکرد تا بیشتر از محضر مبارکشان کسب فیض میکردیم که اگر وجود نحس بیسوادانی چون او نبود مشکلات کمتری گریبانگیر این مردم بدبخت میشد یا حداقل روحشان کمتر آزرده می شد.
   بنده در زمان دولت حضرت احمدی نژاد بزرگ، بیشترین لطمه ها را خوردم . لطمه هایی جبران ناپذیر نظیر آنکه کارم را از دست دادم و هنوز که هنوز است چوب بیکاری و بدهکاری آن زمان را میخورم و هنوز هم بیکارم و در چنگال فقر ، اسیــــــــــــــــــــر.
   در زمان اجرای طرح مسکن حضرت احمدی نژاد بزرگ بود که ساختمان کلنگی خود را تخریب کردم تا وام گیرم و ساختمان سازم و خوش باشم و خوش گویم و خوش نازم و خوش خوابم. امـــــــــــــــــا تنها کسی که وام مسکن نگرفت فقط من بودم و یک بیچاره ی دیگر در 24 متری طالقانی.
   اینها را گفتم تا فکر نکنید حضرت احمدی نژاد بزرگ، پسرعمه ی من است و از نامش هم نان میخورم.
   با این همه لطمه ی وارده، که یک از هزار است، هرگز به خود اجازه ندادم تا در شعارهای عدالت محوری و مهرورزی و ولایت مداری ایشان، لحظه ای هم شک کنم.
   حضرت احمدی نژاد بزرگ، را امثال این آقا هرگز نشناختند و سالها باید تا او را دریافت.
   این مردم که اکنون در دولت تدبیر و امید، در فقـــــر و فحشا و بیچارگی، غوطه ورند و قفل سهمگین و زنگ زده ی زندگیشان، با هیچ کلید دروغینی باز نمیشود همان کسانی هستند که در زمان حضرت احمدی نژاد بزرگ، میخوردند و می ساختند و می نواختند و بر سر همان سفره ی گسترده، نمکدان میشکستند و حرمت را نیز هم.
   و این چوب هایی که حواله میشود نتیجه ی همان ناشکری هاست.
   و جالب اینجاست که برخی هنوز هم ، حضرت احمدی نژاد بزرگ را مسئول این همه بی مهری میدانند.
   اگر از خدا نمیترسید لااقل از چوب های آلبالو بترسید که کلید داران دولت تدبیر و امید، میتراشند و می نوازند و ارسال میکنند.
   تصمیم گرفته بودم که زین پس چیزی ننویسم و نگویم ، اما مگر می گذارند!!!!!!!!!!!!

   • نویسنده دیدگاه: روشنفکر جوان
    اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۱۴

    درود خدا بر حاج حسین عزیز و قلم توانایش،
    باور کنید ما لیاقت احمدی نژاد را نداشتیم و الآن هم باید تاوان دشنام هایی را که به ناحق به ایشان میدادیم پس بدهیم.
    از ماست که بر ماست.

  • نویسنده دیدگاه: دلفانی
   اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۲۴

   کاملا باهاتون موافقم

 6. نویسنده دیدگاه: هدایت
  اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۳۶

  خداوند بسیاری از بانیان این توزیع سبد کالا (مثلا معاون اول) رو مجازات و رسوا کرده امیدوارم بانی اصلی هم رسوای هر دو جهان شود

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۴

  حاج حسین خان چرا اکنون همه برای برائت جستن از حضرت احمدی نزاد بزرگ کورس رقابت گذاشته اند، از جمله معاون اول رسوای ایشان، یا خیلی پر رو تشریف دارید، یا خود را به اون راه زدید.

  • نویسنده دیدگاه: حاج حسین
   اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۱۰

   عزیز دل برادر،
   جنابعالی یا همان نویسنده ی بیسواد کامنت بالا هستی یا از طبقه ی امثال وی تشریف داری و شاید هم بیسوادتر، پر روتر، ، متعصب تر و دهان بین تر از او نیز هستی.
   به جان نامبارکت قسم، دلم عجیب برایتان می سوزد . . .

 8. نویسنده دیدگاه: ناامید بی تدبیر
  اسفند ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۵۴

  آیا دولت ودولت مردان برای این تصاویر جوابی دارند .آیا تدبیر این است ؟امید کجا رفت؟

  • نویسنده دیدگاه: سید حسین
   اسفند ۲۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۵۶

   هه دولت تحقیر و نا امیدی به جای این که به درد مردم برسد و با
   کلیدش در خوشبختی را بروی مردم بگشاید انگار اشتباه چرخاند و تمام درها را کلید کرد. و کلیدش هم در جیب امید است که به دلیل فساد مالی فراری شده!!!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار