سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47663
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 86 خانواده در کشور 5 شهید تقدیم نظام کرده اند
Print This Post

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در کشور 86 خانواده وجود دارد که پنج شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی عصر یکشنبه در نخستین همایش معتمدین معین عضو شورای مشورتی استانداران سراسر کشور این مطلب را عنوان کرد.

وی افزود: امروز اگر دیپلمات های هسته ای با قدرت حرف می زنند و یک تنه در مقابل شش مقتدر دنیا ایستاده اند به پشتوانه جامعه ایثارگر است.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: برخی کلمات و واژه ها در جوامع بشری دارای قداست و احترام خاص هستند، و واژه شهید در بین مردم ما و از صدر اسلام تا کنون بویژه پس از انقلاب و شروع جنگ تحمیلی از این ویژگی برخوردار است.

وی با بیان اینکه واژه شهادت و ایثار در روایات مختلف و قرآن مورد توجه قرار گرفته، افزود: شهید تمام هستی خود را در راه خدا تقدیم کرده و روایات زیادی نیز درباره وی وجود دارد.

شهیدی با اشاره به نزدیکی 22 اسفند روز شهید، خطاب به حضار که جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران بودند، گفت: قدر خود را بدانید زیرا خدمت به خانواده افرادی که برای همیشه زنده هستند یک توفیق الهی است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید، شهادت را راهی برای یک مقصد که همان سعادت و خوشبختی است دانست و افزود: شهید به اوج کمال رسیده و شهادت سبک و راهی برای خوشبختی است.

وی ادامه داد: در سازمانی خدمت می کنیم که امام راحل خدمت در آن را عبادت دانسته و رهبر معظم انقلاب آن را افضل مکان ها معرفی کرده اند.

شهیدی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر طرح سپاس و رسیدگی به خانواده شهدا و ایثارگران گفت: دیدار با خانواده شهدا با هدف سپاسگزاری از فرزندان آنها است که برای آرامش و آسایش امروز ما جنگیدند.

شهیدی به حضار توصیه کرد: با دو ویژگی اخلاق خوب و نیک و صبر و حوصله دیدار با این افراد را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، میهمانان این مراسم معتمدین معین در استان های مختلف کشور بودند که علاوه بر مشورت به استاندار در خصوص مسایل استان در جهت رفع مسایل و مشکلات جامعه هدف و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران فعالیت می کنند.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار