سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47707
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شهرهای لرستان از نبود سیمای مناسب شهری رنج می برند
Print This Post

استاندار لرستان گفت: شهرهای استان لرستان متاسفانه از نبود یک سیمای مناسب رنج می‏ برند و هیچ کدام از این شهرها از یک مبلمان شهر خوب برخوردار نیستند.

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند در جلسه‎ای با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و معاون وزارت راه و شهرسازی افزود: وجود سکونت گاه‏ های غیررسمی و حاشیه نشینی در برخی از شهرهای لرستان به یک معضل تبدیل شده است که این امر باعث سلب آرامش مردم شده و مهاجرت‏ های زیادی را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: سیمای نامناسب شهرها باعث می‎شود که سرمایه‏ گذار نتواند در این شهرها سرمایه ‏گذاری کند، بنابراین عدم سرمایه‏ گذاری مناسب در لرستان باعث نبود کسب و کار مناسب در این استان شده است.

بازوند به وضعیت نابسامان رودخانه خرم ‏آباد اشاره کرد و گفت: این رودخانه می‏ توانست، برای همه مردم این شهر مفید باشد، اما متاسفانه وضعیت این رودخانه تبدیل به یک تهدید شده به نحوی که هیچ رابطه‏ ای بین شهر و این رودخانه وجود ندارد.

استاندار لرستان اضافه کرد: در سفر دکتر روحانی به استان لرستان مصوب شده که 10 کیلومتر از این رودخانه ساماندهی شود که این خود جای تقدیر و تشکر از دولت به ویژه وزیر راه وشهرسازی است.

بازوند به بحث گردشگری در استان لرستان اشاره و اظهار کرد: علیرغم جاذبه‏ های و ظرفیت‏ های فراوانی که در استان لرستان وجود دارد، این صنعت هیچ نقشی در اقتصاد لرستان نداشته و استان در طول این مدت تنها یک معبر برای گردشگران بوده است.

بازوند خاطرنشان کرد: پنج هزار آثار تاریخی در استان لرستان وجود دارد، این در حالی است که لرستان دارای آبشارهای فراوان و پایتخت ژئوتوریسم کشور است.

وی بیان کرد: ژئوپارک ‏های مانند دریاچه گهر در این استان وجود دارد و 29 منطقه گردشگری در لرستان شناسایی شده که تاکنون هیچ سرمایه‏ گذاری بر روی آنها صورت نگرفته است.

استاندار لرستان گفت: بحث آزادسازی قلعه فلک‏ الاافلک خرم ‏آباد نیز یکی از مطالبات جدی و به حق مردم استان لرستان است که انتظار ما از مسئولان کشوری این است پای کار باشند و در حال حاضر سپاه پاسداران و ارتش اعلام همکاری کرده‏ اند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار