سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47843
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آلمانی‌های مفقوده شده در دماوند نجات یافتند
Print This Post

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، گفت: هر 15 گردشگر آلمانی و سه راهنما وراننده ایرانی که روز دوشنبه در راه صعود به ارتفاعات قله دماوند گرفتار برف وکولاک شدید شده بودند، با تلاش سه گروه امدادی جمعیت هلال احمر آمل نجات یافتند.

به گزارش سلام دلفان، جمشید نیکزاد شامگاه دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر آلمانی به همراه دو راهنما و راننده ایرانی روز دوشنبه در قالب تور آسمان گشت از تهران به قصد صعود زمستانه قله دماوند در عصر دوشنبه وارد روستای ییلاقی آبگرم و شهر رینه لاریجان آمل شده بودند.

وی افزود: غروب دوشنبه براساس اطلاع به مرکز پیام هلال احمرآمل، مفقود شدن اعضای این گروه توسط لیدرهای ایرانی گزارش ودرخواست کمک کردند که پس از دریافت پیام دو اکیپ امدادی جمعیت هلال احمر آمل با تجهیزات کامل امدادرسانی از پایگاه های جاده ای گزنک و پلور به ارتفاعات قله دماوند اعزام شدند.

نیکزاد اضافه کرد: به علت سردی هوا همراه با بارش برف و تاریکی شب، کار امداد وشناسایی را کمی مشکل بود اما تلاش های زیاد تیم های امدادی جمعیت هلال احمر آمل پس از حدود 8 ساعت ، اعضای این تورگردشگری با سلامت کامل پیدا شدند.

وی ادامه داد: در زمانی که اعضای این گروه وارد شهر رینه لاریجان آمل شده بودند، متاسفانه هیچ اطلاعی به مسئولان بخش ویا دفتر کوهنوری منطقه داده نشد وبه صورت اختیاری اقدام به صعود کردند که این مشکل برای آنها پیش آمد.

این گروه شامل 9 زن و 6 مرد در قالب گردشگر از کشور آلمان به همراه دو نفر از راهنما و راننده و یک فرد بومی منطقه روز دوشنبه از شهر رینه لاریجان آمل قصد صعود به قله دماوند را داشتند که به علت شرایط بد هوایی مسیراصلی صعود به قله را گم کردند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار