سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47851
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » در برنامه نود چه گذشت : از شوخی فردوسی‌پور با افشارزاده تا تقلب فرکی از فیروز کریمی
Print This Post

یکی مانده به آخرین برنامه نود در سال 1393 یکی از آرام‌ترین شب‌های خود را پشت سر گذاشت. بررسی عملکرد نمایندگان ایران در آسیا و همچنین بازی‌های هفته بیست دوم لیگ برتر مهم‌ترین بخش‌های این برنامه را تشکیل می‌داد. در پایان برنامه سردار آزمون به عنوان بهترین بازیکن جوان سال انتخاب شد.

برنامه نود شب گذشته مطابق معمول از ساعت 22:30 روی آنتن رفت و موضوع آن هم بررسی عملکرد تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین بازی‌های هفته بیست و دوم لیگ برتر بود. حاشیه‌هایی مانند ضربه مدیرعامل باشگاه استقلال به یک خبرنگار که بازتاب جهانی داشت هم البته بر جذابیت برنامه افزوده بود. علی خسروی به‌عنوان کارشناس داوری فردوسی‌پور را در این برنامه همراهی می‌کرد.

به گزارش سلام دلفان، سوال برنامه به انتخاب بهترین بازیکن جوان فوتبال ایران در سال 1393 اختصاص داشت. ظهور چهره‌‎هایی چون سردار آزمون و علیرضا جهانبخش که عملکرد مناسبی در تیم ملی داشتند و امیدواری‌های فراوانی را ایجاد کردند موجب شد تا این سوال در یکی مانده به اخرین برنامه سال، سوال پیامکی نودی‌ها باشد. گزینه‌ها هم شامل سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، مهدی شریفی، مهدی طارمی و مرتضی پورعلی گنجی می‌شد و بینندگان باید از میان این پنج تن کی را انتخاب می‌کردند.

در ابتدای برنامه گزارشی درباره درگیری دروازبان الاهلی و خبرنگار تبریزی پخش شد. در این گزارش مؤمنی، که در این مسابقه ناظر AFC بود، توضیحاتی درباره این درگیری ارائه کرد.در ادامه برنامه، آنالیزی از عمکرد نمایندگان ایران در هفته دوم لیگ قهرمانان پخش شد. در این آنالیز مشخص شد پرسپولیسی ها با 264 پاس درست در مقابل 432 پاس درست حریف، توانسته اند بنیادکار را شکست دهند. سرخپوشان با انجام پرسینگ، حریف را مجبور کردند تا از بازی مستقیم استفاده کند اما در ادامه عملکرد خوب محسن بنگر که در 93 درصد نبردهای هوایی موفق بود، اجازه نداد بنیادکار فرصتی روی دروازه پرسپولیس خلق کند. فولاد نیز با انجام یک بازی تدافعی مقابل لوکوموتیو تاشکند توانست با یک امتیاز به اهواز بازگردد. کار دفاعی این تیم کاملا سازمان‌یافته و منطقه‌ای بود. اما نفت تهران شبیه‌ترین بازی را به تیم ملی انجام داد. نفتی‌ها که روی ضربات ایستگاهی مثل کرنر حساب ویژه ای باز کرده بودند. 84 درصد پاس‌های ایمان مبعلی در این دیدار درست به مقصد رسید و بیرانوند نیز با چهار فوق واکنش، ستاره این دیدار بود.

در ادامه برنامه 90، بهرام افشارزاده مدیر عامل باشگاه استقلال امشب مهمان تلفنی برنامه نود بود.عادل ابتدا از او درباره ورود کرار به ایران سوال کرد که افشارزاده گفت:«قرار بوده که امشب به تهران بیاید.البته او دیر به ایران آمده و تا با چشمان خودم نبینم باور نمی کنم.»

این در حالی بود که عادل به افشارزاده گفت که یعنی شما خبر ندارید که او وارد ایران شده است؟که افشارزاده این واکنش را نشان داد:«هنوز خبر دقیقی ندارم،اما قرار بوده امشب به ایران بیاید.»

مجری برنامه نود سپس از او درباره شوخی عجیبش با خبرنگاران سوال کرد.افشارزاده هم گفت:«من بیست سال است با خبرنگاران شوخی می کنم.با همه آنها دوست هستم و رفقای من هستند.با توجه به شوخ طبعی ام این کار را کردم.»سپس عادل پرسید که شما ضربات را کدام قسمت می زنید که وقتی من پیش شما می آیم مراقب باشم که افشارزاده گفت:«دقیقا به شکم آنها می زنم!»

آقای افشارزاده بقیه رسانه های خارجی که شما را نمی شناسند.دیگر که از این کارها نمی کنید؟او در جواب این سوال عادل گفت:« من خبرنگاران را دوست دارم و آنها را ناراحت نمی کنم.»

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره برکناری افجه‌ای هم گفت:«چند بار بود که ایشان مطالبی را که نباید مطرح می‌شد بیان می‌کردند در نهایت با تصمیمی که گرفتیم و با موافقت گودرزی وزیر ورزش نسبت به لغو عضویت وی در هیئت مدیره و سخنگویی ایشان اقدام کردیم.»

بخش بعدی برنامه به پخش آنالیزی از دیدار استقلال و نفت مسجدسلیمان اختصاص داشت. نفتی ها علی رغم بازی خوبی که به نمایش گذاشتند، خودباوری لازم را نداشتند. آنها بیشتر از میزبان خود فرصت گلزنی خلق کردند اما روی بی دقتی مهاجمانشان این فرصت‌ها از دست رفت. البته نماینده شهر مسجدسلیمان با بدشانسی در روز خوب محسن فروزان به مصاف استقلال رفت. در مقابل آبی‌پوشان تهرانی در غیاب جاسم کرار سعی داشتند با ارسال‌های بلند مهاجمان خود را در فرصت گلزنی قرار دهند که در این امر هم موفق بودند و تک گل خود را روی همین ضربه به ثمر رساندند. امید ابراهیمی نیز در این دیدار 77 پاس ارسال کرد که 89 درصد آن‌ها درست به مقصد رسید.

محسن بنگر مهمان ویژه برنامه 90 در این هفته بود. مدافع سرخپوشان در ابتدای حرفهایش گفت:«آقای فردوسی پور من را در سال آخر فوتبالم به برنامه نود دعوت کرده ای؟!»
او درباره پیراهن قرمزی که پوشیده بود هم این طور توضیح داد:«خب من از بچگی پرسپولیسی بودم.»
بنگر ادامه داد:«خدا آقای درویش را بیامرزد.من دوران خوبی در شموشک داشتم.مازندران بازیکنان زیادی به فوتبال ایران معرفی کرده است که فکر می کنم من الان باید مربی شان باشم.متاسفانه پس از رفتن آقای درویش فوتبال مازندران خوب اداره نشد.»
او درباره میزبانی جام ملتهای آسیا هم که از دست ایران حرف زد و گفت:«با کدام زمین می خواستیم میزبانی آسیا را بگیریم؟ما رفتیم ازبکستان،در یک شهر کوچک شان یک ورزشگاه با استانداردهای اروپایی داشتند.ما یک ورزشگاه آزادی داریم که همه در آن بازی می کنند.»
بنگر درباره خشن بازی کردنش هم گفت:«خودم دوست دارم این سبک بازی را.البته کشتی و والیبال را هم دوست دارم.من پدرم والیبالیست بود و مدتی هم والیبال بازی کردم اما یکدفعه فوتبالیست شدم.»
مدافع سرخپوشان درباره پرسپولیس گفت:«اشتباهات سریالی داریم.بازی های بد،گل نزدن ها و…البته ما بیست تا بازی هم ببازیم مهم نیست مهم این است که استقلال را برده ایم و در بازی برگشت هم این تیم را شکست می دهیم.امسال شرمنده هواداران شدیم اما همه چیز درست می شود.ما در لیگ بدشانس هستیم.البته بی مهری های زیادی هم می شود.برای ما پنالتی نمی گیرند.»
او درباره اشتباه بابک حاتمی که باخت پرسپولیس مقابل تراکتورسازی را رقم زد گفت:«بازی های بزرگ بازیکن بزرک هم می خواهد.بابک هم فکر می کنم چندمین بازی اش را برای پرسپولیس انجام می داد.البته فوتبال است دیگر.»

بنگر در ادامه در پاسخ به سوال برنامه نود به هم تیمی اش مهدی طارمی را داد و گفت:«او باید قدر خودش را بداند.البته مهدی شریفی هم بازیکن خوبی است.»

او در واکنش به تیتر روزنامه استقلال جوان که عکس پرسپولیسی ها را روی جلد آورده بود(تا حالا اینقدر باخته ایم!) گفت:«استقلالی ها باخت های خودشان را نشان داده اند.»

مدافع پرسپولیس درباره جدای اش از سپاهان حرف زد و گفت:«من به محمود کریمی هم گفته بودم که همیشه آرزویم پوشیدن پیراهن پرسپولیس است.آمدنم خیلی خوب بود.دیگر آن اتفاق ها گذشته است و عیبی ندارد.»

بنگر در بخش دیگری از حرفهایش درباره تیم ملی گفت:«نمی دانم 13 تا بازی ملی دارم یا 22 تا!خودم هم تعجب می کنم.در زمان قطبی نوشته بودند 22 بازی ملی.»

عادل از او درباره آب های معدنی معروف در بازی پرسپولیس و سپاهان چند سال پیش سوال کرد که او گفت:«من هم از آن آب ها خوردم.سپاهانی که از این کارها نمی کنند.در بین بازی اتفاقی برایم نیفتاد.اما یک ساعت زیر دوش بودم.پس از بازی آمدم و از یک نفر که با ماشین پرشیا ایستاده بود خواهش کردم که من را تا فرودگاه برساند.موبایلم را جا گذاشته بودم.کلا شب بدی بود.»

او درباره گل به خودی هایی هم که زده است گفت:«2 تا گل به خودی زده ام.یکی از آنها در سپاهان بود.یکی هم در پرسپولیس.»در همین لحظه فردوسی پور آیتمی را نشان داد که بنگر یک گل دیگر هم زده بود که او این واکنش را نشان داد:«خب بگویید سه تا گل.»

عادل از او درباره پیراهن های پرسپولیس و برچسب هایی که روی آن می زنند سوال کرد که بنگر گفت:«نمی دانم.اسپانسرها مشکل دارند.یکی می گوید البسه داده ایم و …فکر می کنم پیراهن های پرسپولیس در بازار گم شده است! راستش ما که چیزی ندیده ایم.برای پرسپولیس زشت است که بازیکن آن درباره لباس حرف بزند.البته من به خاطر پول برای پرسپولیس فوتبال بازی نمی کنم.اگر می خواستم برای پول بازی کنم در همان سپاهان می ماندم.ما فقط به خاطر هواداران بازی می کنیم.»

بنگر توضیحی هم درباره مصاحبه سال قبل خودش داد.همان مصاحبه ای که گفته بود برای دو هفته وام 50 میلیونی گرفته است:«ما هم زندگی داریم.چک کشیده ام.خانه خریده ام،ماشین خریده ایم.امروز فوتبالیست ها مظلوم ترین قشر ورزشکاران هستند.»

اود ر پایان گفت:«یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و پس از آن خداحافظ فوتبال.آدم وقتی در تیم بزرگی مثل پرسپولیس بازی می کند نمی تواند در تیم دیگری به میدان برود.»

منبع:تابناک

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار