سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47939
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » “آیات” ماهواره جدید ساخت ایران
Print This Post

رییس پژوهشکده مخابرات و فناوری ماهواره‌ای سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: ساخت مدل دوم ماهواره مصباح پس از مصباح یک آغاز شد که اسم این ماهواره آیات نامگذاری شده است و در حال حاضر کارهای مطالعاتی و امکان‌سنجی آن آغاز شده و فاز مطالعات و طراحی اولیه آن به پایان رسیده است و منتظر تامین منابع هستیم.

به گزارش سلام دلفان، شروین امیری امروز در حاشیه چهاردهمین کنفرانس انجمن هوافضا ایران اظهار کرد: ساخت مدل دوم ماهواره مصباح پس از مصباح یک آغاز شد که اسم این ماهواره آیات نامگذاری شده است و در حال حاضر کارهای مطالعاتی و امکان‌سنجی آن آغاز شده و فاز مطالعات و طراحی اولیه آن به پایان رسیده است و منتظر تامین منابع هستیم.

به گفته وی، مدل دوم ماهواره مصباح در حال حاضر نیازمند حدود پنج میلیارد تومان منابع است.

امیری اضافه کرد:‌ در ساخت این ماهواره که ماموریتش پیش‌بینی زلزله قبل از وقوع آن است از تمام دانش فنی ماهواره مصباح یک استفاده خواهد شد.

محمدحسن انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی و مجری پروژه مصباح نیز در حاشیه این کنفرانس با بیان این که ماهواره مصباح یک آماده پرتاب است، گفت: تنها موانع بین‌المللی مانع پرتاب این ماهواره شده است.

وی با تاکید بر این که تصمیمات کلان کشور در حوزه فضایی باید به سمت پایداری و مدیریت پایدار حرکت کند تصریح کرد: باید توان ملی خود را در حوزه فضایی ارتقاء دهیم.

انتظاری با بیان این که ماهواره مصباح یک، ماهواره مخابراتی و عملیاتی است، گفت: مدل دوم این ماهواره در حال ساخت است که از نظر تکنولوژی توانمندی‌های زیادی را ایجاد خواهد کرد و کاربردی می باشد.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار