سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48203
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » شهرستان دلفان بیش از 75 هزار هکتار جنگل دارد/دلفان با کمبود جنگلبان مواجه است
Print This Post

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان گفت:75 هزار 294 هکتار جنگل در این شهرستان وجود دارد .

به گزارش سلام دلفان
صید موسی رستمیان گفت: گونه های جنگلی در شهرستان دلفان بیشتردرجنوب وجنوب غربی این شهرستان واقع شده است که گونه های غالب آن بلوط ، بنه .گلابی ، زالزالک، ارجن است.

وی اظهار داشت : در راستای صیانت از جنگل های شهرستان دلفان در سطح 296 هکتار از جنگل های این شهرستان به اجرا در آمده است و برای تشویق ساکنان روستاهای جنگل نشین 260 وسایل گرمایشی میان آنان توزیع شده است .

به گفته وی ، برای توسعه جنگل در شهرستان دلفان در سال جاری 23 هزار اصله نهال میان ادارات ، نهادهای انقلابی ، مدارس ، بخشداریها و دهیاریها و مردم توزیع شده است .

وی ، احداث دو بوستان روستایی در روستاهای چراغ و ایرانشاهی را از دیگر اقدامات این اداره عنوان کرد و بیان داشت : برای صیانت از ذخیره گاه جنگلی گلابی وحشی کار حصار کشی ذخیره گاه چم حصار به پایان رسیده است .

رستمیان افزود: براساس استاندارها برای هر هزارهکتار جنگل یک جنگلبان نیاز است درحالیکه در شهرستان دلفان به ازای هر۵۰هزارهکتار یک جنگلبان وجود دارد.

به گفته وی ، برای حفاظت از جنگل های شهرستان دلفان حداقل به۳۰ جنگلبان دیگر نیاز دارد.

این مسئول ، گفت: وسعت مناطق جنگلی دلفان و کمبود محیط بان از مهمترین مشکلات منابع طبیعی این شهرستان است که امیدواریم این مشکل مرتفع شود.

رستمیان، شیبدار بودن و سخت گذر منطقه را از دیگر مشکلات محیط بانان در شهرستان دلفان عنوان کرد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان بیان داشت : جنگل سرمایه ملی است ومتعلق به نسل کنونی نیست ما باید با حفاظت و با صیانت ازآن به آیندگان تحویل دهیم.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار