سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48254
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تصويب تغييرات دستمزد کارگران کشور در سال 94
Print This Post

دبيرکل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور گفت: تغييرات دستمزد کارگران کشور در سال 94 در جلسه شورای عالی کار تصويب شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ دبيرکل کانون عالي شوراي اسلامي کار کشور گفت: تغييرات در رابطه با ميزان افزايش دستمزد کارگران براي سال آينده پيرو تصميمات شوراي عالي کار در مرکز است که آخرين تغييرات در اين رابطه مصوب و اعلام مي‌شود.

رحمت‌الله پورموسي با بيان اينکه پيش‌بيني‌ مي‌شود ميزان دستمزد کارگران براي سال 94 افزايش داشته باشد، افزود: ميزان دقيق اين افزايش دستمزد متعاقبا اعلام مي‌شود.

وي در رابطه با پرداخت عيدي به جامعه کارگري گفت: پرداخت عيدي به کارگران مصوب مجلس است که بر همين اساس کارفرمايان مکلف به پرداخت عيدي به کارگران هستند؛اما متاسفانه برخي کارفرمايان ميزان عيدي مصوب به کارگران را پرداخت نمي‎کنند.

دبيرکل کانون عالي شوراي اسلامي کار کشور با اشاره به اينکه پرداخت نکردن مبلغ عيدي به کارگران جزو ديون کارفرمايان به کارفرمايان است؛ ادامه داد: سقف ميزان پرداخت عيدي به کارگران از سوي کارفرمايان يک ميليون و 827 هزار تومان است.

وي به مهمترين فعاليت‌هاي امسال اشاره کرد و افزود: عملياتي شدن مصوبه مشاغل سخت و زيان‌آور، برگزاري نشست‌هاي سه جانبه در رابطه با ماده 10 و 37 قانون کار بود که روند پيگيري اين نشست‌ها در سال آينده نيز پيگيري مي‌شود.

پورموسي گفت: برگزاري نشست‌هاي سه‌جانبه در رابطه با ماده 10 و 37 قانون کار سبب کاهش تعداد پرونده‌هاي ارجاعي به شوراي مراجع حل اختلاف مي‌شود.

دبيرکل کانون عالي شوراي اسلامي کار کشور با بيان اينکه ساماندهي قراردادهاي کار، تشکيل کميته “مزد” از جمله فعاليت‌هاي انجام شده امسال است، تصريح کرد: در راستاي تشکيل کميته “مزد” در شوراي اسلامي کار ميزان مزد کارگران به صورت علمي، تحقيقي و ميداني انجام مي‌شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار