سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48280
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استفاده داعش از گاز کلر در حمله به موصل
Print This Post

دولت منطقه‌ای اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که داعش در حمله انتحاری به موصل از گاز کلر استفاده کرده بود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از رویترز، دولت منطقه‌ای اقلیم کردستان عراق می‌گوید که داعش در حمله 23 ژانویه که با یک خودروی بمبگذاری شده به غرب موصل حمله کرد، از گاز کلر استفاده کرده بود.

همچنین روزنامه انگلیسی “دیلی میل” از نقل از مسوولان عراقی نوشت: عناصر داعش با بکار گیری شیوه جدیدی، بمب های دست ساز حاوی گاز کلر را در کناره راهها و جاده ها قرار می دهند که استشمام آن موجب خفگی می شود.

این روزنامه به نقل از “طاهر حیدر” کارشناس خنثی سازی مواد منفجره نوشت که هنگام خنثی سازی این نوع بمب به همراه همکارانش در معرض استنشاق گاز کلر قرار گرفته و از نزدیک عوارض آن از جمله احساس خفگی دردناک در ناحیه گلو را احساس کرده است.

دیلی میل افزود: طاهر حیدر در مصاحبه با شبکه “بی.بی.سی” تصاویری از یک گاز زرد رنگ را که از یکی از بمب های منفجر شده، متصاعد شده بود و تصویری از یک انفجار در تکریت با همان رنگ گاز را ارائه کرد.

“جنیفر کول” پژوهشگر یک مرکز مطالعاتی در انگلیس گفت: علاوه بر اینکه گاز کلر ممکن است کشنده باشد اما هدف از استفاده از آن می تواند تلاش برای ایجاد هراس باشد زیرا دستیابی به آن آسان است و در بسیاری از کارخانه ها و مراکز صنعتی یافت می شود.

وی افزود: این گاز بسیار سمی بوده و باعث سختی در تنفس می شود و در صورتی که شخص به مدت طولانی در معرض آن باشد، منجر به مرگ وی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار