سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48442
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » شهرستان دلفان می تواند به قطب گردشگری مذهبی تبدیل شود
Print This Post

امام جمعه نورآباد گفت : مردم شهرستان دلفان افتخار میزبانی چهار امامزاده واجب التعظیم را دارند که در صورت رسیدگی به این امامزاده ها این شهرستان می تواند به قطب فرهنگی و گردشگری مذهبی در لرستان تبدیل شود .

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد اظهار داشت: امامزادگان احمد و محمود(ع) ، ‏ابراهیم (ع)‏ ،محمد بن زید علیهماالسلام معنویت خاصی به شهرستان دلفان داده اند و این لطف و کرامتی است که خداوند به مردم مومن و صادق پیرو اهل بیت (ع)عطا کرده است .

وی اظهار داشت: زیارت امامزاده ها به روح و روان ما قوت می بخشد و زیارت قبور اولیای خدا هر کدام یک خاصیت مخصوص خود دارند که چه بسا در زیارت دیگری نیست .

امام جمعه نورآباد با انتقاد از برخی افراد مغرض که با قلم فرسایی شک و تردید را در جامعه ترویج می دهند اظهار داشت :این عده غافل که دست به قلم شدند اشتباه می کنند از حضرت آیت الله العظمی مرعشی امام در رابطه با همین امامزاده خودمان سئوال شد که عده ای تردید دارند و دست به قلم شدند و برای این امامزاده بزرگوار قلم فرسایی می کنند که معظم له فرمودند: زیاد دنبال سند نگردید زیارت قبر امامزاده ها به خاطر جسم شان نیست شما با نیت بروید بهره می برید.

وی ادامه داد: صدها سال است که مردم قبور این امامزاده ها را به عنوان امامزاده می شناسند و عده ای که می خواهند بذر تردید بکارند جهالت به خرج می دهند.

وی ،از شهروندان خواست امامزاده های شهرستان دلفان را با نام واقعی خود خطاب کنند و اظهار داشت : امامزاده ابراهیم (ع) امامزاده احمد و محمود (ع) و امامزاده محمد بن زید (ع) نامهای این عزیزان و نباید اسم مکان ها بنام امامزاده برده شود.

وی بیان داشت: بحمدالله و با همت مسئولان چند سالی است که کار بهسازی و مرمت و احداث بناء امامزادگان دلفان رونق خوبی گرفته است مزار امامزاده محمد بن زید احداث گردید و مزار امامزادگان احمد و محمود (ع) نیز در حال بازسازی است و کار بازسازی طرح جامع حرم امامزاده ابراهیم (ع) نیز در حال اجرا است .

وی ادامه داد : امیدواریم مردم قدر نعمت این امامزادگان را بدانند و از وجود این خوبان خوب استفاده کنند و با حضور در مرقدهای پاک بر عمران و آبادانی آنان اهتمام نمایند .

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار