سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48554
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » امامزادگان دلفان مأمن دلدادگان و عاشقان اهل بیت (ع) +عکس
Print This Post
«گزارشی از اماکن زیارتی دلفان»

حضور سه امامزاده از سلاله پاک نبی اکرم(ص) در شهرستان دلفان علاوه بر ایجاد روح و شکوه معنوی غربت و مظلومیت اهل بیت(ع) را در تاریخ فریاد می زند.

به گزارش سلام دلفان، امامزاده ابراهیم (ع) معروف به بابابزرگ فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام هشتم شیعیان ثامن الحجج امام رضا (ع) است که هر ساله به ویژه در فصل بهار و تابستان آماده پذیرایی و استقبال از زائران و گردشگران از استان های لرستان ، همدان ، ایلام ، کرمانشاه و دیگر استان های همجوار بوده که برای شفاعت و تسکین دردهای خود به بارگاه ملکوتی این امامزاده عظیم الاشان مشرف می شوند.139312251717342714933823

مقبره این امامزاده در میان کوه‌های سربه فلک کشیده مهراب و سرکشتی واقع شده که طبیعت سحر آمیز آن با درختان انبوه بلوط چشم هر دوستدار طبیعت را نوازش می کند و در جوار بارگاه ملکوتی این امامزاده عظیم الاشان مقبره کال نازار یار و دوست قدیمی او وجود دارد که مردم منطقه قبل از زیارت این امامزاده بزرگوار به دیدار او مشرف می شوند و ارادت خود را به ایشان ادا می کنند.

139312251718495424933853


یکی دیگر از اماکن زیارتی شهرستان دلفان امامزاده محمد ابن زید ابن زین العابدین (ع)معروف به امامزاده پیر محمد (ع)است که در 63 کیلومتری جنوب غربی نورآباد مرکز شهرستان دلفان واقع شده است.PirMohammad

براساس شجره نامه امامزاده پیر محمد(ع) که مهر تائید 35 تن از مراجع و علمای بزرگ نجف در سال 1107 ه-ق روی آن درج شده است وی فرزند ‘زیدالشهید بن زین العابدین ‘فرزند امام حسین (ع) است .

این امامزاده در منطقه میربگ جنوبی واقع شده که به سبب طبیعت سحرآمیز آن و درختان کهنسال بلوط به نحو زیبایی آراسته شده است که خلعت سبزی را هدیه دیدگان بینندگان می کند .

این امامزاده در بلندای ارتفاعات مامن کوه واقع شده که قرار گرفتن در این ارتفاع و مجاورت با کوه شگفت انگیز مهراب روح آدمی را به پرواز در می آورد و دل هر بیننده را شیفته زیبایی های خود می کند .14

این امامزاده غربت نشین در بین مردم منطقه جایگاه خاصی دارد و آنان معتقدند این امامزاده چنان قربی در نزد خدا دارد که دعای حاجتمندان را بی پاسخ نمی گذارد .

خوشبختانه در چند سال اخیر کار احداث ضریح و گنبد این امامزاده با کمک اوقاف و خیران آغازشده است تا این امامزاده نیز صاحب گنبد و مناره ای شود که شایسته اوباشد.81545344-6342682


 از دیگر بقاع متبرکه ی این شهرستان بارگاه ملکوتی امامزادگان احمد و محمود(ع) معروف به باولین است که در 60 کیلومتری غرب شهرنورآباد مرکز دلفان و در بخش کاکاوند واقع شده است.

هر ساله هزاران زائر شیفته ائمه اطهار (ع) و ارادتمندان واقعی آنان ازمناطق مختلف استانهای لرستان ، همدان ،کرمانشاه و ایلام به زیارت این اماکن مقدس می آیند .

امامزادگان احمد و محمود(ع) معروف به باولین گفته می شود این دو امامزاده غریب و مظلوم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) می باشند.

بقعه متبرکه امامزادگان احمد و محمود(ع) در دامنه کوه باغبک واقع شده است و درختان و طبیعت سر سبز اطراف آن جلوه ای زیبا و دلنشین به آن بخشیده است .safarpediair-t3t0weyqlvq

این بقعه با 200 متر مربع زیر بناء در زمینی به مساحت 2هزار متر مربع ساخته شده و معماری آن ساده و بی پیرایه است بر روی ضریح این بقعه نیز که در سال 1374 نصب شده است آیاتی از کلام الله و اشعاری در مدح ائمه اطهار (ع) حک گردیده است .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار