سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48560
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » در عزاداری ها نباید دچار افراط و تفریط شویم/ اجرای40 طرح عمرانی ازمحل اعتبارات زکات در دلفان
Print This Post
«در گفتگو با امام جمعه دلفان مطرح شد»

امام جمعه نورآباد گفت : در عزاداری ها نباید دچار افراط و تفریط شویم و این مراسمات بایستی با محوریت اداره تبلیغات اسلامی باشد.

به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد اظهار داشت: ایام فاطمیه امسال با عید نوروز تقارن دارد و مردم آگاه ما خودشان بهتر می دانند که حرمت ها را نگه دارند و با هنرمندی تلفیق عزا و شادی را به نحو مطلوب انجام خواهند داد .

وی اظهار داشت : نباید در عزاداری ها دهه های دیگری را اضافه کنیم و دود آن با توجه به توطئه های دشمنان برخی آسیب ها به فرهنگ اهل بیت (ع) ضربه می زند .

وی ، با بیان اینکه یکی از غسل های مستحب غسل عید نوروز است بیان داشت : گرچه اهل بیت (ع) در مورد عید نوروز مطالبی بیان نکردند اما آنرا نیز رد نکرده اند و این عید در پرتو دستورات اسلامی در کشورمان باقی مانده است .

وی بیان داشت : یکی از مزایای عید نوروز مقوله صله رحم است که در این ایام به خوبی انجام می شود .

امام جمعه نورآباد با تاکید بر محوریت اداره تبلیغات اسلامی در ایام فاطمیه افزود: با توجه به آسیب ها و تلاش هایی که توسط دشمنان به اجرا در می آید می بایست مداحان و مسئولان هیات های مذهبی دستورالعمل های ستاد ساماندهی شئونات مذهبی را رعایت کنند.

حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد افزود: در سال جاری 10 میلیارد و 486 میلیون ریال زکات واجب ، مستحبی و فطریه در شهرستان دلفان جمع آوری شده است .

به گفته وی ، این اعتبار جهت کمک به ساخت مسجد ، خانه عالم ، غسالخانه و سایر امور عام المنفعه در شهرستان دلفان هزینه شده است .

وی خاطر نشان کرد : همچنین 740 میلیون ریال نیز جهت کمک به خرید جهیزیه 62 نوعروس زیرپوشش کمیته امداد شهرستان دلفان پرداخت گردیده است .

امام جمعه نورآباد بیان داشت : 70 میلیون و 832 هزار ریال نیز جهت کمک به مسکن محرومین ، تهیه لوازم خانگی و کمک هزینه تحصیل دانش آموزان نیازمند پرداخت شده است .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار